Otrdiena, 3. marts
Tālis, Tālavs, Marts
weather-icon
+1° C, vējš 1.34 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

JV politiķis atbalsta diskusiju par nelielu zādzību administratīvu sodīšanu (2)

Diskusija par nelielu zādzību administratīvu sodīšanu ir atbalstāma, aģentūrai LETA sacīja “Jaunās vienotības” (JV) Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Jurēvics, komentējot Valsts policijas (VP) priekšnieka Armanda Ruka pausto par šādas diskusijas nepieciešamību.

Jurēvics norādīja, ka šāda diskusija ir nepieciešama, jāuzklausa gan Valsts policijas priekšnieks, gan tiesību eksperti.

Vienlaikus Jurēvics atzīmēja, ka pašlaik vēl ir par agru spriest, “kurā virzienā jāiet”, jo tēma ir svarīga, tāpēc tā ir jāvērtē no dažādiem aspektiem.

Iepriekš Ruks norādījis, ka valstī turpina pieaugt zādzību skaits un patlaban tiekot meklēti efektīvāki risinājumi šīs problēmas mazināšanai.

“Lai mazinātu zādzību skaitu, ir jāpanāk, ka pārkāpējiem nav iespējas izvairīties no soda,” sprieda Ruks. Patlaban ievērojama daļa reģistrēto zādzību beidzas ar atteikumu sākt kriminālprocesu maznozīmīguma dēļ, piebilda policijas priekšnieks. Par maznozīmīgu kaitējumu likumā tiek uzskatīti zaudējumi līdz 50% no minimālās mēnešalgas jeb pašlaik 390 eiro.

Katra gadījuma izskatīšanā tiek ieguldīti cilvēkresursi, tiek nodarbināta prokuratūra, nereti arī tiesas, un atkarībā no piemērotā soda – arī probācijas dienests, taču, kā izteicās Ruks, “zagļi kā zaga, tā turpina zagt”.

VP priekšnieks akcentēja, ka atsevišķi jāvērtē nepilngadīgo un mazgadīgo iesaiste zādzībās. Mazgadīgas personas pie kriminālatbildības saukt nevar, taču arī par neliela apmēra zādzību jaunietis var tikt saukts pie kriminālatbildības par mazāk smagu noziedzīgu nodarījumu.

Ruks skaidroja, ka jaunam cilvēkam, kurš nepārdomātas rīcības dēļ izdarījis zādzību, kriminālprocess var atstāt ilgtermiņa sekas – ieraksti reģistros var ierobežot karjeras iespējas un negatīvi ietekmēt nākotnes perspektīvas.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri (2)

Asnate
09:32 03.03.2026
Jā jā valstij uz nabadzīgo rēķina vēl naudu rīt vajag. Zagšana pārtikas veikalos ir totāls valsts kauns! Un neizdariba. Paēdis cilvēks nekad nezags pārtiku.
Radikālis
10:29 03.03.2026
Par nelielu zādzību izdarīšanu lielveikalā,vajadzētu atļaut apsargam nocirst zaglim vienu pirkstu.

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.