Invalīdu un viņu draugu apvienības «Apeirons» izsludinātā konkursā par gada humānāko ēku «Zelta kruķis 2006» pieteikti 57 objekti no visas Latvijas.
Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” izsludinātā konkursā par gada humānāko ēku “Zelta kruķis 2006” pieteikti 57 objekti no visas Latvijas. To vidū ir Bauskas Domes daudzfunkcionālais rehabilitācijas centrs “Ābele”. Tā informē Ivars Balodis, apvienības “Apeirons” prezidents.
“Ābelē” ir lifts uz otro stāvu, tualete ar invalīdiem vajadzīgiem palīgrīkiem, iespēja nokļūt visās telpās. Centru konkursam ieteikusi Bauskas Dome. Konkursam pieteiktas pārsvarā funkcionāli sabiedriski bieži izmantotas ēkas (viesnīcas, atpūtas vietas, tirdzniecības centri), taču objektu vidū ir arī pirts, tirgus un gājēju tuneļi, kas ir pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem un invalīdu ratiņos.
Turpinās objektu novērtēšana, apbalvošana paredzēta ceturtdien, 7. decembrī, būs divas galvenās balvas.
Saskaņā ar pētījumiem vides pieejamība skar gandrīz 80 procentu cilvēku, ne tikai invalīdus, bet arī vecos ļaudis un jaunos vecākus ar bērnu ratiņiem, kā arī citus dažādās dzīves situācijās, uzsver Ivars Balodis.