Piecpadsmit riteņbraucēju kolonna no Siguldas pirmdien, 9. jūlijā, ieradās Bauskā.
Piecpadsmit riteņbraucēju kolonna no Siguldas pirmdien, 9. jūlijā, ieradās Bauskā.
Pilsētas Rātslaukumā viņi nodeva aicinājumu baušķeniekiem ierasties uz Siguldas astoņsimtgades svinībām. Tās paredzētas šogad no 10. līdz 12. augustam.
Projekta “Siguldai 800” vadītāja Jolanta Borīte pasniedza siguldiešu simbolisku vēstuli un svētku suvenīrus Bauskas Domes priekšsēdētājai Ārijai Gailei. “Sigulda ir piemērota aktīvai atpūtai. Šo velobraucienu, kurā piedalās pilsētas brīvprātīgie, lieliski raksturo mūsu devīze “Elpo brīvi!”,” piebilda viešņa.
Bauskā siguldieši bija veikuši gandrīz pusi no iecerētiem 800 velomaratona kilometriem. Nododot svētku vēsti, siguldieši apmeklē arī kultūrvēsturiskas vietas un dabas objektus. Tādējādi šis brauciens ir lieliska iespēja nest Siguldas svētku ziņu Latvijā, aktīvi atpūsties un baudīt krāšņas ainavas.
“Interesanta un netradicionāla metode, kā pievērst sabiedrības uzmanību. Man šķiet, ka šāds veids uzrunā ikvienu interesentu daudz personiskāk nekā lieli un dārgi reklāmas laukumi plašsaziņas līdzekļos,” akciju vērtē Bauskas rajona Tūrisma informācijas centra direktore Inese Turkupole-Zilpure.
“Esmu pagodināta, ka siguldieši atbrauca arī baušķeniekus uzaicināt uz saviem svētkiem. Nu mums ir jādomā, kā pēc diviem gadiem lūgsim viesus ne tikai no Siguldas, bet no visas Latvijas uz Bauskas 400 gadu jubileju,” izsakot pateicību Siguldas pārstāvjiem, atzina Bauskas Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile.
Lai arī par šo akciju bija informācija presē, tikai pāris baušķenieku bija ieradušies Rātslaukumā sagaidīt viesus.