Sestdiena, 2. maijs
Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds
weather-icon
+3° C, vējš 2.36 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Kur vēl tā varētu?

Bauskā esošais dienas centrs bērniem «Rūķu māja «Upīši»» joprojām nav nodots ekspluatācijā, tomēr turpina pieņemt bērnus. To konstatējusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Bauskā esošais dienas centrs bērniem “Rūķu māja “Upīši”” joprojām nav nodots ekspluatācijā, tomēr turpina pieņemt bērnus. To konstatējusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.
Šīgada 16. maijā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektores Liesma Korņenkova un Judīte Sirsniņa pārbaudīja, kā tiek ievērotas bērnu tiesības. Šajā laikā tika izskatīta centra dokumentācija un bija pārrunas ar centra administrāciju.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektore Judīte Sirsniņa pēc šīs pārbaudes informēja: “Centrs ir reģistrēts kā pirmsskolas izglītības pakalpojuma sniedzējs, tomēr licences šādai darbībai tam nav. Centra ēka ir renovēta, bet nav nodota ekspluatācijā, līdz ar to nav veikta saskaņošana ar Valsts sanitāro inspekciju un ugunsdrošības dienestu. Nav rotaļlaukuma, un vieta centra sētā, kur bērni uzturas pastaigu laikā, ir nožogota daļēji.”
Centrā “Rūķu māja “Upīši”” 24. augustā atkārtotu pārbaudi veica inspektore Liesma Korņenkova kopā ar Bauskas pilsētas Domes priekšsēdētājas vietnieku Māri Freimani. Secinājumi ir šādi: “Noskaidrots, ka ēka nav nodota ekspluatācijā, līdz ar to par tās darbību nav veikta saskaņošana ar Valsts sanitāro inspekciju un ugunsdrošības dienestu. Pārbaudes laikā iestādē bērnu nebija, jo iekštelpās tika veikts kosmētiskais remonts.
Iestādes vadītājai Inai Grasmanei uzdots veikt visus nepieciešamos darbus, lai varētu ēku nodot ekspluatācijā, kā arī veikt saskaņošanu ar iepriekš minētām institūcijām līdz 5. oktobrim, jo ar šo datumu bija paredzēts atsākt centra darbību.”
Judīte Sirsniņa informē, ka 16. oktobrī kopā ar inspektori Liesmu Korņenkovu konstatēts – centra “Rūķu māja “Upīši”” ēka vēl arvien nav nodota ekspluatācijā, līdz ar to nav veikta saskaņošana ar minētajām institūcijām. Centra teritorija ir nožogota, un pārbaudes laikā bērni atradās pastaigā pagalmā.
Pamatojoties uz pārbaudes rezultātiem, tika uzdots nodot ēku ekspluatācijā, veikt saskaņošanu ar Valsts sanitāro inspekciju un ugunsdrošības dienestu līdz 2007. gada 16. novembrim. Par pārbaudes rezultātiem informēti arī Bauskas pilsētas Dome, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts sanitārā inspekcija un Izglītības valsts inspekcija.
Atliek vien minēt, kur vēl tā varētu strādāt bērnu iestāde un kur vēl ar šādu situāciju samierinātos pašvaldība, citas institūcijas un pats galvenais – bērnu vecāki.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.