Šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās ievēlējamo deputātu skaits būs mazāks Rēzeknes, Aizkraukles un Dobeles novadā, paredz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmums.
Šajos novados iepriekš bija 19 deputātu, bet tagad to skaits samazināts līdz 15.
Vēl 15 deputāti tiks ievēlēti Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Alūksnes novadā, Augšdaugavas novadā, Ādažu novadā, Balvu novadā, Gulbenes novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgas novadā, Limbažu novadā, Līvānu novadā, Ludzas novadā, Olaines novadā, Preiļu novadā, Salaspils novadā, Saldus novadā, Saulkrastu novadā, Smiltenes novadā, Valkas novadā un Ventspils novadā.
Savukārt Bauskas novadā, Cēsu novadā, Dienvidkurzemes novadā, Jelgavas novadā, Jēkabpilī novadā, Ķekavas novadā, Madonas novadā, Mārupes novadā, Ropažu novadā, Siguldas novadā, Talsu novadā, Tukuma novadā un Valmieras novadā tiks ievēlēti 19 deputāti.
Ogres novadā tiks ievēlēti 23 deputāti, savukārt Rīgā, tāpat kā līdz šim, tiks ievēlēti 60 pašvaldības deputāti.
CVK pašvaldību domēs ievēlējamo deputātu skaitu noteikusi saskaņā ar Pašvaldību domes vēlēšanu likumu un, pamatojoties uz Fizisko personu reģistra datiem par iedzīvotāju skaitu pašvaldību administratīvajās teritorijās pašvaldības domes vēlēšanu izsludināšanas dienā šī gada 3.janvārī.
Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks 7.jūnijā.
tas jau ir krietni mazāk, kā vien pāris dienās uz pilsētas netīrīto un nekaisīto trotuāru kritušo, veselu 26 gabalu. Jo, izskatās, tie mūsu deputāti, kā arī viņu izraudzītie speciālisti savus vēlētājus ne par ko citu kā “gabaliem” neuzskata. Viņu sāpes, bieži vien izmisumu, jo ar zaudētām darba spējām ne sevi, ne ģimeni nepabarosi. Laikam jau pareizi būs, jo vairāk vadītāju, jo mazāk naudas paliek prektiskām lietām. Piemēram, šogad tie platie “trotuāri”, gājējiem paredzētās ielas ir vien reizi sāls sķīdumu baudījušas, bez jeb kādas smalkā grants piedevas, piedevām, tā sniega, ledus putra uz šīm ielām trotuāriem arī palika, piesala. Redzams,” kaisītāji” bez šķūres, vai ar tādām, kuras uz šīm ielām trotuāriem esošo bruģīti, kamēr tas nav kārtīgi piesalis, sastums vienā kaudzē ar notīrāmo sniega- ledus putru. Vai līgumus sle’dzot ar tiem pašiem “urbāņiem” mūsu “speciālisti” paši saprata, vai painteresējās- ir tiem pretendentiem uz budžeta naudu vajadzīgais aprīkojums, tehnika, lai izpildītu specifiskus darbus? Varbūt ar šo sezonu daļu pilsētas vairs vispār nav paredzēts ne tīrīt, ne arī kaisīt, pietiks ja pāris reizes sāls šķīdumu uzlaistīs? Tadā gadījumā pietiktu ar kādiem 5, 6 deputātiem, vienbalsīgiem roku cēlējiem?
Tā kā valsts iedzīvotāju skaits samazinās arī novadu deputātu skaitam jāsamazinās.+NĒ visiem kuriem pāri 55.Mūsdienās vietējie vecie relikti ar okupācijas laiku domāšanu un attieksmi NAV pieļaujami vadošajos amatos.BREMZES.
tad saliksim tos, ar mūslaiku “specifiskajām” zināšanām, kuri pēc augstskolas diploma iegūšanas nezina, ka kartupelis izaug nevis no sēklas bet no sēlas kartupeļa. Tad cik mums to speciālistu zem tiem 55 vajadzēs, tās “nozares specifiskās” tagad tik daudz ka pat tagadējie “vecās raudzes” plaša profila speciālisti bieži vien spēj vien”rokas noplātīt”
Vai tas ir par daudz prasīts – ja esi pensijā, tad atbrīvo vietu darba tirgū!
Pēc 55 jau nav visi pensijā …
Tagad pensija no 65
Būs no 67
daudzi ar padomju laika domāšanu tā arī palika nesapratuši, ko darīt tiem tos 55 gadus sasniegušajiem, lai atbrīvotu tev ,dēliņ, vietu, tos patreiz vēl 10 gadus līdz pensijas vecuma saniegšanai? Ja jau patreiz klīst runas par 70, 75 gadu “pensijas vecumu”.
Bez panikas.55+ātri izmirst.Rūpnieciskā pārtika,piesārņojums,medicīna tikai par blatu utt..Tādēļ jau nepārtraukti palielina pensionēšanās vecumu.Padomājiet paši.