Valdemārpilī šīs nedēļas nogalē notiks ikgadējais biškopju vasaras saiets, informē Latvijas Biškopības biedrībā (LBB).
Divu dienu – 18. un 19. jūlija – pasākumam Sasmakas ezera krastā ir izstrādāta plaša programma. Biškopji bez maksas varēs saņemt varrozes ierobežošanas preparātus, būs biškopības inventāra izstāde, tirdzniecība. Noderīgus padomus varēs gūt izzinošās lekcijās. Speciālisti konsultēs par biškopjiem aktuālām bišu veselības tēmām. LBB lektors Armands Gumbris stāstīs par bišu māšu audzēšanu daudzkorpusu sistēmā, biedrības pētnieks Juris Šteiselis prezentēs savu darbu «Strops cauri laikiem».
Pasākumā noskaidros konkursu «Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2015» un «Garšīgākais Latvijas medus 2015» uzvarētājus. Saieta otrajā dienā biškopji varēs apmeklēt dravas Talsu novadā, kā arī neparasto Laumu dabas parku.
Uz Kurzemi dodas arī mūsu novadu dravnieki. LBB Bauskas nodaļas vadītājs Oskars Spalis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka braucienam tiek organizēts kopīgs autobuss, daudzi uz Valdemārpili dodas ar personīgo transportu. Vai baušķenieki piedalīsies konkursos un sportiskajās aktivitātēs, pagaidām nav zināms, taču lekcijas un seminārus mūsu biškopji iecerējuši apmeklēt.