Piektdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
weather-icon
+7° C, vējš 2.45 m/s, Z vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Deju kopas koncertā eksperimentē

Deju kompozīcijā «Mūžam jaunās sirdis» sestdien, 13. februārī, baušķenieki izbaudīja septiņu lielisku kolektīvu sniegumu. Lai arī koncertā Bauskas kultūras centrā nebija daudz apmeklētāju, sanākušie uzteica priekšnesumu māksliniecisko meistarību.

«Mani fascinē tautu dejas, es tās varētu skatīties stundām ilgi. Šodienas koncerts, kurā kolektīvi samainās dejotājiem, man šķiet ļoti oriģināla ideja,» tāds vērtējums baušķeniecei Mārītei Dābolai. Savukārt Guna Levane no Brunavas pagasta atzina, ka jaukto kopu uzstāšanās ne ar ko nav atšķīrusies: «Dejotāji lieliski ir visos kolektīvos. Nevarēja pat pamanīt, ka viņiem bijusi vien pusstundu gara samēģināšana. Daudzas dejas nebiju līdz šim redzējusi, tas bija interesanti. Man vislabākie šķita rīdzinieki no kolektīva «Mana rotaļa».»

Šī sadraudzības koncerta īpatnība bija tā, ka dažās dejās izpildītāji mainījās – piemēram, Bauskas meitas dejoja ar Carnikavas puišiem. «Meitas Bauskā ir lieliskas. Pavisam citādāk pieglaužas puisim kā mūsējās,» klusināti, lai partneres nedzird, par «Mēmeles» dejotājām izteicās San-dris Rācenis no Carnikavas deju kopas «Arnikas». «Pie Bauskas puiša pleca varēju justies droša. Bija vērts piekrist šādam neparastam koncertam,» sacīja Inese Kīna no «Arnikas».

«Tas ir pašsaprotami – vienmēr jau citu priekšā gribas izrādīties nedaudz labākam, staltākam, pārliecinātākam. Uzskatu šo eksperimentu par izdevušos. Pēc koncerta ballē arī būs vieglāk iepazīties. Šis ir tas gadījums, kad pavisam droši var teikt – deja satuvina,» tādas ir «Mēmeles» dejotāja Didža Paegles pārdomas.

Līdz ar viesiem no Rīgas, Carnikavas, Ķeguma, Gulbenes Bauskā bija ieradušies dejotāji no Jelgavas. Kolektīva «Laipa» vadītāja Mārīte Skrinda pēc koncerta «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par neparastās ieceres interesanto un kvalitatīvo īstenojumu, viņa atklāja: «Dažas dejas ir patiešām grūtas, piemēram, «Diždeja». Semināros mums parasti norāda, kādas kļūdas gadās. Tāpēc biju satraukusies, kā manām meitām to izdosies nodejot kopā ar Rīgas puišiem. Rezultāts uz jūsu ļoti mazās skatuves patīkami pārsteidza.»

Līdztekus jauktajām dejām kopas izpildīja arī savus priekšnesumus. Daži no tiem ir pavisam jauni, iespējams, kādu varēs redzēt arī Latvijas simtgades svētkos pēc diviem gadiem.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.