Aktīvi tiek diskutēts par Bauskas Centrālās bibliotēkas pārcelšanu uz ēku Uzvaras ielā, bet neviens nav atklājis, kas paredzēts ar telpām Kalna ielā. Kā tās izmantos?
– Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina skaidro, ka pašlaik prioritāri ir nodrošināt bibliotēku ar jaunām, drošām un pieejamām telpām. Kad bibliotēka būs atbrīvojusi telpas Kalna ielā, pašvaldība tehniski novērtēs ēku, lai saprastu, cik lielas investīcijas nepieciešamas tās sakārtošanai. Tad arī lems par ēkas pielāgošanu turpmākai izmantošanai.
Vai Bauskas pašvaldība neplāno papildus izvērtēt atbalstu skolēnu ēdināšanā, lai nebūtu situācijas, ka daļa audzēkņu paliek bez atbalsta? Izglītojamajam skola paredzējusi ēdināšanu, bet tagad tās nav, jo bērns nav deklarēts Bauskas novadā.
– Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina skaidro, ka pašlaik nav rosināts pārskatīt atbalsta piešķiršanas kārtību.
Ja sporta halles remontdarbu dēļ rekonstruē Zemgaļu ielu, kāpēc seguma atjaunošana nenotiek Krasta ielā? Vai tad smagsvara tehnika pa šo brauktuvi nepārvietojās? Pašvaldība solīja, ka pēc remontdarbu beigām šeit izvietos ceļa zīmes «Dzīvojamā zona», kuras nosaka pārvietošanās ātrumu 20 km/h, bet tās joprojām nav.
– Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina paskaidroja, ka iela tiek rekonstruēta nevis halles dēļ, bet tādēļ, ka Lauku iela, Zemgaļu ielas posms un Skolas iela ir palikuši pēdējie ar šķembu segumu šajā pilsētas daļā un šiem posmiem ir gatavi tehniskie projekti. Visas apakšzemes komunikācijas ir ierīkotas, un var veikt ielas seguma izbūvi.
«Krasta ielā ir asfalta segums, piekrītam, ka ne tas labākais, bet pa dubļiem tomēr nav jābrien. Pilsētā vēl ir vesela rinda ielu ar šķembu segumu un lielāku satiksmes intensitāti nekā Krasta ielā,» teic I. Šomina un piebilst – tā kā darbi vēl nav pabeigti, zīmes plānots uzstādīt nākamā gada sākumā.
Būvdarbi Bauskas sporta hallē tuvojas finišam, bet nav skaidrs, kādi pakalpojumi tur būs pieejami iedzīvotājiem. Vai kāds varētu precizēt?
– Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa skaidro, ka jaunā sporta halle un administratīvais korpuss jau sākotnēji plānots Bauskas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādes «Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola» mācību treniņu nodrošināšanai basketbolā, volejbolā, brīvajā cīņā, vieglatlētikā, prāta spēlēs, kā arī citām sporta veidu nodaļām vispārējai fiziskajai sagatavošanai un teorētiskām mācībām.
Izglītības iestādes administratīvās telpas tiks pārvietotas no Uzvaras ielas 4 uz Pilskalna ielu 26. Tiks organizētas sporta nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēm, bet pamatā tās noslogos sporta skolas deviņas sporta veidu nodaļas. Brīvajā laikā tiks nodrošināta jaunatnes sporta integrācija pieaugušo sportā un ārstnieciskas sporta nodarbības. Īpašs nodarbību laiks būs novada un pilsētas sportotgribētājiem. Šīs būves projekta realizācijai ņemts Valsts kases kredīts, tas piešķirts izglītības iestādei pēc noteiktiem nosacījumiem (līdzīgi kā peldbaseinā) un paredz – sporta halle primāri tiks izmantota izglītības programmu realizācijai un mācību procesa nodrošināšanai, uzsvēra B. Grantiņa.
Nevaru iepirkties Bauskas «Maxima» veikalos, jo kasieres kasēs atrodas bez deguna un mutes aizsega. Neraugoties uz to, ka viņām priekšā ir stikla vairogi, viss, ko viņas izklepo vai izšķauda, nokļūst uz preces, kas «iet» pa slīdošo lenti.
– SIA «Maxima Latvija» pārstāve Liene Dupate-Ugule solīja – vēlreiz pārrunās ar veikala vadību, ka darbā var atrasties tikai pilnībā veseli cilvēki.
Kas attiecoties uz masku lietošanu darba vietā – kasierim, kā arī citiem kolēģiem, kuru darba vietu norobežo organiskais aizsargstikls, nav obligāti jāizmanto sejas aizsegs, tomēr, pametot darba vietu, sejas aizsegs (sejas maska vai vizieris) jāizmanto, uzsvēra L. Dupate-Ugule.
Vai pašvaldības policija Bauskā joprojām nekontrolē ne tirgu, ne veikalus? Piemēram, Jelgavā policija veic kontroles gan sabiedriskajā transportā, gan tirdzniecības vietās, gan skaistumkopšanas salonos. Kā ir mūsu pilsētā?
– Bauskas novada pašvaldības policija turpmāk patrulēšanas laikā rūpīgāk sekos līdzi masku lietošanai publiskās iekštelpās, tostarp veiks pārbaudes arī tirdzniecības vietās, atbild Ieva Šomina, Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.
Vairāki pārdevēji Bauzes tirgū «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka aptuveni divreiz dienā pašvaldības policija ierodas kontrolēt, vai tirgū lieto maskas.