Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Šovakar Bauskas Rātslaukumā izdziedās nozīmīgākās latviešu roka balādes

Šodien 4. maijs, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. Pulksten 18 ar koncertu «Latviešu roka balādes» Bauskā, Rātslaukumā, tiks svinēti šie Brīvības svētki. Kopā ar Latvijā pazīstamiem māksliniekiem ikviens varēs vienoties dziesmās, bez kurām Latvijas neatkarības atjaunošana nebūtu iedomājama.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā uz koncertu novada iedzīvotāji un viesi aicināti Bauskas rātslaukumā, gar tā malu Rīgas ielā izkārti valsts karodziņi. Foto – Ivars Bogdanovs

Jau vakar Rātslaukumā tika veikti priekšdarbi svētku svinēšanai – izlikti karodziņi, būvēta lielā skatuve koncertam.

Tiek būvēta lielā skatuve 4.maija vakara koncertam. Foto – Ivars Bogdanovs

Kā informē Bauskas kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete, koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena, kā arī populāri dziedātāji – Antra Stafecka, Aija Vītoliņa, Igo, Uģis Roze, Andris Ērglis un Atis Ieviņš – gan solo, gan duetos. Par pavadījumu gādās instrumentālā grupa komponista Jāņa Strazda vadībā, portālu.

«Koncertprogrammā skanēs dziesmas, kas mūsu tautai bijušas un joprojām ir nozīmīgas un mīļas. Tās apliecina mūsu tautas spēku un aicina uz vienotību, kas bija svarīga trešās Atmodas laikā pirms 30 gadiem un arī tagad, jo civilizētajai pasaulei joprojām jācīnās pret atdzimstošu ļaunumu, naidu un iznīcību,» saka programmas autors, komponists Jānis Strazds.

Bauskā skanēs komponista Jāņa Lūsēna dziesma «Taisnība», Imanta Kalniņa «Par četriem baltiem krekliem», fragments no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis», kā arī viņa «Sena kalpu dziesma» un «Brīvību Baltijai», Jura Kulakova «Gandrīz tautasdziesma», Mārtiņa Brauna «Dziesma par spēli», Ainara Virgas «Dzimtā valoda», «Zābaku dziesma», Nika Matvejeva «Kliedz mana tauta» un citi skaņdarbi. 

Rokmūziķis Atis Ieviņš uzsver: «Brīvība nav pašsaprotama un bez maksas! Mūsu brāļi un māsas Ukrainā par to maksā ar dzīvību. Arī mēs, latvieši, esam dārgi maksājuši, lai varētu dzīvot demokrātijā un mierā. Svarīgi to neaizmirst. Neaizmirst to, ka mēs esam stipri, esam diženi, esam raženi! Mēs esam Latvija!»

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.