Svētdiena, 7. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+3° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Savāc vairāk nekā 10 000 parakstu par Lāčplēša dienas pasludināšanu par svētku dienu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “ManaBalss.lv” savākti vairāk nekā 11 000 parakstu par Lāčplēša dienas pasludināšanu par svētku dienu.

Vismaz 10 000 parakstu savākšana ļauj iniciatīvu iesniegt izskatīšanai parlamentā.

Lāčplēša dienai tiek rosināts noteikt oficiālu valsts svētku dienas statusu. Iniciatīvas autors Andris Balcers uzskata, ka 11.novembris, Latvijas varoņu atceres diena, pelna īpašu statusu kā valsts svētku diena, ļaujot visiem pilsoņiem godināt Latvijas brīvības cīnītājus pilnvērtīgā un vienojošā atmosfērā.

“Lāčplēša dienai ir īpaša nozīme mūsu vēsturē, un tai būtu jābūt dienai, kad ikviens var apmeklēt pasākumus kopā ar ģimeni un sabiedrību, lai sajustu piederību Latvijai un godinātu mūsu varoņus,” norāda Balcers. Oficiāls svētku dienas statuss ne vien stiprinātu nacionālo identitāti, bet arī palīdzētu jauno paaudžu izglītošanā par Latvijas vēsturi.

Foto:LETA

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.