Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+3° C, vējš 1.34 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

CSDD rūp bērnu drošība uz ceļiem

Šomēnes Ceļu satiksmes drošības direkcijas Bauskas nodaļa rajona Skolu valdē nogādās vairākus desmitus nule iznākušu brošūru «Ceļu satiksmes noteikumi».

Šomēnes Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Bauskas nodaļa rajona Skolu valdē nogādās vairākus desmitus nule iznākušu brošūru «Ceļu satiksmes noteikumi». Izdevuma divus eksemplārus CSDD sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības fondu dāvina katrai rajona mācību iestādei.
Noteikumi gājējiem un braucējiem
CSDD Bauskas nodaļas priekšnieks Mintauts Lasmanis «Bauskas Dzīvei» atgādināja, ka 1. aprīlī stāsies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kas nosaka satiksmes dalībnieku kustības kārtību uz Latvijas ceļiem. Noteikumi domāti gan autobraucējiem, gan gājējiem, turklāt brošūrā daudz noderīgas informācijas ir arī bērniem (par gājēju uzvedību uz ceļiem, atstarotāju lietošanu, atsevišķa nodaļa veltīta velosipēdu un mopēdu vadītājiem).
M. Lasmanis izteica cerību, ka dāvinājums palīdzēs skolotājiem un mācību iestāžu audzēkņiem labāk apgūt ceļu satiksmes noteikumus. Tādējādi samazinātos negadījumos ievainoto un bojā gājušo bērnu skaits. 1998. gadā Latvijā satiksmes negadījumos bojā gājuši 33 bērni, ievainoti – 3912. Pērn mūsu rajonā ievainoti 20 mazo satiksmes dalībnieku (1997. gadā – 30), taču dzīvību zaudējuši 4 (1).
Zināšanu nozīmi novērtē trijās skolās
«Eiropas valstīs satiksmes drošība ir mācību procesa neatņemama sastāvdaļa. Tur ļoti populāras ir jauno ceļu satiksmes dalībnieku sacensības. Pērn Slovēnijā tajās piedalījās Codes pamatskolas komanda un ieguva 9. vietu. Gatavojoties zināšanu pārbaudei, bērni apgūst satiksmes noteikumus, iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, prasmi vadīt un kopt velosipēdu.
CSDD ir izdevusi viegli lasāmu un interesantu mācību grāmatu satiksmes drošībā «Ceļā ar velosipēdu», kā arī metodisku materiālu skolotājiem ar tādu pašu nosaukumu. Apgūstot grāmatā iekļautās tēmas, skolēni varēs veiksmīgi nokārtot eksāmenu satiksmes drošībā un saņemt velosipēda (mopēda) vadītāja apliecību. Diemžēl mūsu rajona skolas ir neatsaucīgas un tikai Codes pamatskolas, Iecavas un Bauskas 1. vidusskolas vadība novērtējusi zināšanu nozīmi satiksmes drošībā,» sacīja M. Lasmanis.
Viņš piebilda: «Šogad Eiropas jauno ceļu satiksmes dalībnieku sacensības notiks Jūrmalā un jācer, ka rajona skolas izrādīs lielāku interesi par bērnu – ceļu satiksmes dalībnieku – sagatavošanu dro- šai iešanai un braukšanai pa ceļiem.»

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.