Bauskas rajona vieglatlēte Irēna Žauna laikraksta «Sports» lasītāju aptaujā ieguvusi 5. vietu.
Bauskas rajona vieglatlēte Irēna Žauna laikraksta «Sports» lasītāju aptaujā ieguvusi 5. vietu.
Starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala» otrdien, 26. decembrī, sarīkojumā «Sporta laureāts» viņa saņēma mākslinieka Oskara Mikāna darinātu bronzas statuju ar gravējumu.
Juniores ievērotas
Līdz pat apbalvošanas brīdim Irēna nespēja ticēt, ka iekļuvusi Latvijas sešu populārāko sportistu sarakstā. Arī viņas draudzene šķēpmetēja Inga Kožarenoka «Bauskas Dzīvei» atzinās, ka tāds panākums ir gluži negaidīts. Abas jaunās sportistes piedalījās Sidnejas olimpiskajās spēlēs un pasaules junioru čempionātā Čīles galvaspilsētā Santjago. Sešniekā ir vēl viena viņu līdzaudze – soļotāja Jolanta Dukure.
Laikraksta «Sports» redaktore Dace Millere skaidro, ka olimpiskais gads jaunās sportistes «uznesis viļņa galotnē». Sporta draugi pamana un novērtē olimpiešus. Interesanti, ka aptaujas vēsturē pirmo reizi laureātu vidū ir vairākas jaunas sportistes. Jau kopš 1955. gada «Sporta» redakcija aicina noskaidrot Latvijas populārākos sportistus.
Apbalvošanas ceremonijā šī gada laureāts basketbolistu treneris Armands Krauliņš ar smaidu sacīja: «Laureāti nāk un iet, bet Gunārs Jākobsons paliek savā vietā.» Tradicionāli sarīkojumu vadīja sporta žurnālists Gunārs Jākobsons, viņam palīdzēja kolēģis Mariss Andersons.
Notiek pat neticamais
Irēnai 2000. gads ir bijis pārvērtību laiks. Nepārspīlējot jāteic, ka viņa līdzīgi pasaku Pelnrušķītei piedzīvojusi brīnumus. No Rundāles pagasta nostūra tikusi uz otru pasaules malu – Austrāliju. Sezonas sākumā sportiste pat nedomājusi par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs, jo galvenais uzdevums bijis startēt pasaules junioru čempionātā. Līdz asarām viņa strīdējusies ar tēvu un treneri Jāni Žaunu, kurš uzskatījis, ka olimpiāde tomēr ir katra sportista sapņu piepildījums.
Sidneja, tur satiktie izcilie sportisti un iegūtie draugi ir pārvērtuši jaunietes dzīvi. Viņa apguvusi angļu sarunvalodas frāzes, pārliecinājusies, cik atvērta ir pasaule. Irēna Rīgā šovakar sagaidīs neparastu ciemiņu, brīvās cīņas meistaru afrikāni Vinsentu, kurš vēlas redzēt, kāds izskatās sniegs, kāda ir ziema.
Katru dienu raksta dienasgrāmatu
Pēc visām lielajām sacensībām tagad atkal ir sūrs ikdienas darbs. Irēnas talants un uzcītība novērtēti – viņa uzņemta Latvijas Nacionālo bruņoto spēku klubā, līdz šī gada beigām iekļauta olimpiskajā vienībā. Līdz ar to iegūts materiālais nodrošinājums. Par treniņos paveikto sportiste ik mēnesi sniedz pārskatu Sporta pārvaldei, sagatavojot dienasgrāmatas lappušu kopijas.
Gandarīts par meitas panākumiem arī tēvs. Viņš saka: «Ir jābūt lielam mērķim, lai cik tas neiespējams šķiet. Kad ziemas sacensībās sasniegtie rezultāti radīja nojausmu par olimpiskā normatīva izpildi, tad domāju – arī mēs varam.» J. Žauna apliecinājis, ka provinces pilsētas sporta bāzēs var sagatavot olimpiešus. Viņš tic, ka Irēnas panākumi ir stimuls arī citiem jaunajiem sportistiem.
Jau tagad zināms 2001. gada sacensību kalendārs. Irēnai būs jāpiedalās Eiropas kausu izcīņā Rīgā, Eiropas junioru čempionātā, bruņoto spēku pasaules čempionātā. Jāiztur treniņu slodze, jāizārstē sacensībās gūtās traumas. Jācīnās!
Irēna Žauna dzimusi 1981. gada 16. martā.
Augums – 180 cm.
Svars – 57 kg.
Treneris – tēvs Jānis Žauna, menedžere Ludmila Olijare.
Specializācija – 400 m barjerskrējiens un 400 m gludā distance.
Labākie sasniegumi 2000. gadā – 400 metru barjerskrējienā 22. vieta olimpiskajās spēlēs, 5. vieta pasaules junioru čempionātā.