Trešdiena, 22. aprīlis
Marģers, Anastasija
weather-icon
+3° C, vējš 1.38 m/s, Z-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«Aizupe A» saimnieko ar īpašnieka apziņu

Tā kā daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem būs aktīvi jāpiedalās mājas apsaimniekošanā, turpinām iepazīstināt ar apsaimniekotājiem, kuri ar šo uzdevumu veiksmīgi tiek galā.

Tā kā daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem būs aktīvi jāpiedalās mājas apsaimniekošanā, turpinām iepazīstināt ar apsaimniekotājiem, kuri ar šo uzdevumu veiksmīgi tiek galā.
Bija jāmeklē izeja
Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība (DzĪKS) «Aizupe A» racionāli un ar acīmredzamiem rezultātiem saimnieko jau kopš 1999. gada 30. marta. DzĪKS apvienojušās sešas Bauskas mājas – Pārupes ielā 1; 3; 5; 7; 7a un Īslīces ielā 5. Tajās kopumā ir 88 dzīvokļi, tā vēstī DzĪKS grāmatvede Vilma Grīnberga.
Viens no aktīvākajiem valdes locekļiem ir Aivars Bērziņš, akciju sabiedrības «Latvijas gāze» Bauskas iecirkņa vadītājs. Viņš stāsta par DzĪKS dibināšanu: «Akciju sabiedrība «Bauskas piens», kurai piederēja mājas, pavēstīja, ka vairs nenodarbosies ar komunālo pakalpojumu – siltuma, ūdens, remontu utt. – sniegšanu. Bija jāmeklē risinājums.»
Tika aprēķināts, ka individuāla apkure ar gāzi vienam dzīvoklim izmaksātu 2000 latu. Taču tas neatrisinātu visas mājas problēmu – kāds sildītos, kāds ne. Līdz ar to šis variants tika atmests, jo māja jākurina vienmērīgi.
Apkurē iegulda 26 tūkstošus latu
«Nolēmām, ka paliekam pie tehniski pareizākā un lētākā varianta. Vienojoties par kopēju apkuri, iedzīvotājiem bija jāmaksā no 240 līdz 400, 500 latiem atkarībā no dzīvokļa lieluma. Kopumā autonomas gāzes apkures sistēmas ierīkošanai tika ieguldīti 26 tūkstoši latu,» tā A. Bērziņš.
Maksu par siltumu, ko ražo pašu ierīkota katlumāja, veido patērētā gāze, remontizdevumi, darba alga. Vidēji jāmaksā 20,7 santīmi par kvadrātmetru septiņu mēnešu garumā. Siltums tiek regulēts atbilstoši āra temperatūrai. DzĪKS pati veikusi ūdensvada izbūvi, lai to varētu saņemt no pašvaldības uzņēmuma «Bērzkalnu siltums». Tas iedzīvotājiem izmaksāja ap 2000 latu. Tam nauda atsevišķi netika vākta, bet ņemta no apsaimniekošanas maksas, kas ir 13 santīmu par kvadrātmetru.
Lielākā sāpe – sliktais ceļš
No apsaimniekošanas maksas jau nomainīti jumti dažām mājām, ieliktas modernas ārdurvis. Atkritumus savāc SIA «Vides serviss», DzĪKS ir pašiem savs sētnieks. Kooperatīvās sabiedrības lielākā sāpe ir neizbraucamais ceļš, arī tas, ka nav āra apgaismojuma.
Bauskas pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis iedzīvotājiem solīja, ka šie jautājumi tiks risināti un ietverti jau 2004. gada budžetā. Viņš apņēmies arī pats personīgi sekot, lai solījums tiktu izpildīts.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.