Pirmdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte, Meija
weather-icon
+8° C, vējš 1.34 m/s, A-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Ar «Ariadnes» pavedienu meklē izeju no dzīves labirinta

Eiropas Savienības atbalstošo spēku sākušas just 25 sievietes no rajona 13 pagastiem. Mātes, kuras vienas audzina bērnus, kļuvušas par ES izglītības programmas «Socrates» apakšprogrammas «Grundtvig 2» dalībniecēm.

Eiropas Savienības atbalstošo spēku sākušas just 25 sievietes no rajona 13 pagastiem.
Mātes, kuras vienas audzina bērnus, kļuvušas par ES izglītības programmas “Socrates” apakšprogrammas “Grundtvig 2” dalībniecēm.
Portugāle piedāvāja ideju sniegt zināšanas nepilno ģimeņu mātēm, sievietēm, kuras dažādu apstākļu dēļ uzņēmušās atbildību par bērniem. Tikšanās ar projekta “Ariadne” pretendentēm notika Grieķijā, skaidro Valda Liekne, rajona Padomes pieaugušo izglītības speciāliste. Viņa atgādina, ka grieķu mitoloģijā Ariadne ir dabas un auglības dieviete, kurai pieder maģisks pavediens. Pie tā turoties, varonis izkļūst no sarežģītā labirinta.
Attiecību un ikdienas problēmu samezglojumi vientuļas mātes un bērna dzīvi padara par cīņu. Pazīstot apkārtnes ļaudis, pretendentes projektam “Ariadne” ieteikušas pieaugušo izglītības darba koordinatores pagastos. Dalībnieces ir vientuļās mātes, jaunas atraitnes, šķirtenes – katra ar savu stāstu par dzīvi un sūro izdzīvošanas skolu, teic Valda Liekne.
Lielākā daļa dalībnieču ir bezdarbnieces. Reizi mēnesī viņas pulcējas uz nodarbībām rajona Padomes zālē. Vasarā mācību noslēgumā organizēs nometni. Ar “Ariadnes” dalībniecēm strādā psiholoģe Daina Reinfelde. 23. februārī bija trešā nodarbība. D. Reinfelde atzīst, ka sievietes ir acīmredzami atplaukušas: “Sākumā viņas kautrējās runāt par savu dzīvi, kaunējās par nabadzību, jaunības kļūdām un neprasmi veidot attiecības. Tagad manas meitenes iesaistās diskusijās, analizē savu rīcību.” Daina Reinfelde atgādina, ka ieilgusi neziņa, bezcerība noved līdz izmisumam un aklām dusmām.
Ne jau velti tik daudz pēdējā laikā dzirdēts par dažādu veidu vardarbību.
Nodarbībās tiek atklāti notikušā cēloņi, analizētas iespējas dzīvi pavirzīt uz augšu. Vairākas uzrunātās sievietes atzīst, ka, iespējams, pirmoreiz gudrs cilvēks palīdz viņām izprast sevi, novērtēt grūtības un domāt, kā dzīvot turpmāk. Dažām nepieciešama konkrēta palīdzība – tuvinieku atbalsts, pajumte, darbs, iespēja mācīties.
Šogad Latvijā tiek realizēti 12 “Grundtvig 2” projekti, stāsta programmas vadītāja Agita Rengarte. Viņa 23. februārī bija ieradusies Bauskā uzraudzības vizītē. Agita atzīst, ka Bauskas rajonā realizētais projekts ir ļoti nozīmīgs. Šīs sievietes tiekoties atrod domubiedres, veidojas savdabīga atbalsta grupa, kas varēs palīdzēt arī citiem.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.