Sestdiena, 2. maijs
Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds
weather-icon
+20° C, vējš 4.02 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Ar prēmiju stimulē NVO darbību

«Bez jums daža valsts programma paliktu uz papīra,» uzrunājot nevalstisko organizāciju pārstāvjus NVO Institūta rīkotā apbalvošanas ceremonijā 15. martā, sacīja labklājības ministre Dagnija Staķe.

“Bez jums daža valsts programma paliktu uz papīra,” uzrunājot nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvjus NVO Institūta rīkotā apbalvošanas ceremonijā 15. martā, sacīja labklājības ministre Dagnija Staķe.
Latvijā ir daudz cilvēku, kuri savā brīvajā laikā un bieži vien bez atlīdzības palīdz risināt dažādas problēmas sabiedrībā. 81 NVO bija pieteikusi savu veikumu vērtējumam, lai noteiktu 2006. gada labāko organizāciju. Sabiedrības integrācijas ministrs Oskars Kastēns atzina, ka tas bijis ļoti grūts uzdevums. Katras NVO devums ir nozīmīgs savā laikā un vietā.
Tas sakāms arī par Vecumnieku pagasta daudzbērnu ģimeņu biedrību “Saulgrieze”, kas aptuveni 40 kuplām saimēm radījusi iespēju gan mācīties, gan atpūsties, un Bārbeles pagastā izveidoto biedrību “Jaunatne smaidam”, kas regulāri rīko jauniešiem seminārus. Nozīmīga ir arī Kalna svētību kopiena, kas Dāviņu pagasta Bruknā dod mājvietu katram, kam vajadzīga pajumte un garīgs stiprinājums, lai atbrīvotos no atkarībām. Šīs organizācijas bija pieteikušās vērtēšanai, bet nevienu balvu neieguva.
“Saulgriezes” vadītāja Olga Černišova stāsta, ka martā sāk strādāt darba grupa, lai 2. jūnijā Vecumniekos sanāktu forums “Par drošu vasaru”, pievēršot uzmanību tam, ko bērni un jaunieši darīs brīvlaikā, izvērtējot darba un atpūtas iespējas.
Bruknas Kalna svētību kopienas brīvprātīgā, Zālītes speciālās internātskolas pedagoģe Terēze Lasmane, stāsta, ka šo ziemu kopienā darbā un lūgšanās pārlaiduši 25 iemītnieki.
Maijā notiks plenērs, tā atbalstam līdzekļus atvēlējusi arī Bauskas rajona Padome. Savukārt Bārbelē otro nedēļas nogali pēc kārtas notiek semināri jauniešiem, pagastā strādāt turpina brīvprātīgā no Turcijas, stāsta Renārs Manuilovs.
Neatkarīgā žūrija bija nolēmusi, ka 2006. gada labākās nevalstiskās organizācijas tituls un NVO Institūta prēmija – 1000 latu – pienākas Vītolu fondam. Pagājušajā gadā organizācija piesaistījusi Ls 633 607 ziedojumu, kas izlietoti stipendijām augstskolās 370 centīgiem, bet mazturīgiem jauniešiem. Viņu vidū ir vairāk par desmit Bauskas rajona mācību iestāžu absolventu. Uz jautājumu, kā saņemtā NVO institūta prēmija tiks izlietota, Vītolu fonda direktore Vita Diķe atbildēja īsi: “Tā būs stipendija vēl vienam studentam.”
Šāda prēmija stimulē organizāciju darbību un pašvērtējumu un ļauj plašākai sabiedrībai uzzināt par daudzajiem labajiem darbiem, ko veic bezpeļņas organizācijas, uzsver NVO Institūta vadītāja Ilze Šēfere.
Par labāko līdzekļu piesaistē atzīts Valmieras novada fonds, par līderi NVO atpazīstamībā – sabiedriskās politikas centrs “Providus”, par ieviesto inovāciju NVO darbā godināja biedrību garīgi slimu cilvēku atbalstam “Paspārne”, bet par ieguldījumu reģiona attīstībā – ģimeņu veselības veicināšanas centru “Sirdsdegsme+”

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.