Piektdiena, 24. aprīlis
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
weather-icon
+7° C, vējš 1.34 m/s, Z-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Cer uz sabiedrības pozitīvu atbalstu

Saņemot pozitīvu sabiedrības atbalstu, Bauskas novada dome cer uzbūvēt jaunu gājēju tiltiņu pār Mūsu. Šomēnes notiek ieceres publiskā apspriešana.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina informē, ka SIA «BT Projekts» izstrādājusi gājēju tilta pār Mūsu projektu.

Tērēs pusmiljonu eiro
Projekta tehniskā dokumentācija liecina, ka tilta būvniecība varētu izmaksāt vairāk nekā pusmiljonu eiro. Objekts taps publiskai lietošanai pašreizējā vietā. Atbilstīgi likuma prasībām, pirms šādu objektu būves jārīko projekta publiskā apspriešana.

Bauskas novada dome noteikusi publisko apspriešanu no 3. līdz 24. augustam. Ar tilta tehniskā projekta dokumentāciju var iepazīties pašvaldībā. Pirmdien, 17. augustā, iecerēta tehniskā projekta publiskās apspriešanas sanāksme. Tā notiks novada domē Uzvaras ielā 1 Bauskā.

Vai spēs uzbūvēt?
Iedzīvotāju viedokļi par jauno infrastruktūras objektu galvenokārt ir pozitīvi. Taču līdztekus tiem izskan bažas par ieceres izpildi.
Uldim Veršūnam no Bērzkalniem upes šķērsošana pa līdzšinējo tiltiņu problēmas nesagādā. Taču ir nācies redzēt iebraucējus, kas iet, bailīgi pie nožogojuma turēdamies un lejup vērdamies. «Par izmaksām man grūti spriest. Pusmiljonu vērtai jābūt diezgan nopietnai būvei. Taču pie mūsdienu trakajām izmaksām viss ir iespējams. Mums jau ir Rīgā viens no dārgākajiem tiltiem, ka tik Bauskā nav vēl viens tāds. Mani vairāk satrauc, kā baušķeniekiem veiksies ar iecerētā īstenošanu. Mums jau ir bēdīgie projekti: ģimnāzija, peldbaseins, Īslīces ūdenssaimniecība. Kaut nu šis objekts nepievienotos tajā rindā,» tā U. Veršūns.

Vajadzīgs trotuārs
Ligita Irbīte no Bērzkalniem ziņu par vecā tiltiņa iespējamo nojaukšanu vērtē pozitīvi, taču viņas viedoklī ieskanas arī nelielas skumjas: «Šis nedaudz nedrošais, šūpojošais tilts ir lieliska izklaide jauniešiem. Zinu daudzus baušķeniekus, kuri te aicina savus viesus, un tad tā ir jautra atrakcija. Uzbūvējot jaunu, stabilu tiltu, pazudīs kaut kas no Bauskas romantikas. Vienlaikus ir labi, ka būs jauns un drošs tilts, noejot līdz tam, vairs nebūs jābrien pa dubļiem vai slidenu nogāzi.»

Taču kundzi satrauc kas cits: «Kas notiks laikā, kad veco tiltu demontēs, bet jaunais vēl nebūs uzbūvēts? No Bērzkalniem aiziet uz Bausku pa Ziedoņu ielas malu, neapdraudot dzīvību, nav iespējams. Īpaši tas būs bīstami rudens un ziemas vakaros. Manuprāt, pašvaldībai, pirms nojaukt esošo gājēju tiltiņu, ir jāuzbūvē normāls trotuārs no Bērzkalniem līdz Mūsas tiltam.»

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.