Sestdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala
weather-icon
+7° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Jaunieši Saulainē apspriež Eiropas nākotni

Tūkstošiem skolu, arī Saulaines profesionālā vidusskola, piedalījās «Pavasara dienas Eiropā» aktivitātēs 17. martā.

Tūkstošiem skolu, arī Saulaines profesionālā vidusskola, piedalījās “Pavasara dienas Eiropā” aktivitātēs 17. martā.
Kā informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretāre Inese Stepiņa, “Pavasara diena Eiropā” ir pasākums visas Eiropas Savienības (ES) skolēniem. Tās laikā viņi iegūst informāciju par citām Eiropas tautām un izsaka savu viedokli par Eiropai svarīgiem jautājumiem. Pasākumu organizē Eiropas Skolu tīkls sadarbībā ar Eiropas Komisiju.
2004. gada 1. maijā desmit jaunu valstu kļuva par pilntiesīgām ES dalībniecēm. Valstu un valdību vadītāji pēc dažiem mēnešiem Romā parakstīja Eiropas Savienības Konstitūcijas projektu. Tāpēc šogad visas skolas tika aicinātas rīkot debates un mācību stundas par ES Konstitucionālo līgumu un par paplašinātās Eiropas nākotni, norādīja I. Stepiņa.
Saulaines profesionālajā vidusskolā ar Zviedrijas Sotasenas lauksaimniecības skolas pārstāvjiem tika diskutēts par ES pozitīvajām un negatīvajām tendencēm. Dalībnieki sprieda arī par ES nākotnes vīzijām. Katras valsts pārstāvji bija sagatavojuši īsu prezentāciju – viedokļu apkopojumu par iepriekš minētām tēmām. Saulainieši savā darbā bija ieskicējuši Latvijas pozitīvo guvumu, pievienojoties ES, – brīvas ceļošanas iespējas, Eiropas finanšu resursu pieejamību, darba tirgus palielināšanos, plašas studiju iespējas Eiropas augstskolās. Jaunieši negatīvi vērtē dzīves sadārdzināšanos, valodas un kultūras zaudēšanas iespējas, kā arī vispārēju procesu lēnas pārmaiņas.
Savukārt Zviedrijas jaunieši par atbalstāmu minēja tirgus paplašināšanos, atvieglotu robežu šķērsošanu, kā arī investīciju apjoma palielināšanos. “Negatīvā vēsma, kas ieplūdusi Zviedrijā un, manuprāt, daudzās ES dalībvalstīs, ir visu preču un pakalpojumu cenu nemitīga augšupeja,” uzsvēra Sotasenas skolas audzēkne Ida Johansone. Jaunieši vienojās, ka paplašinātā Eiropas Savienība ir daļa no pasaules, kurā pārmaiņas notiks strauji un radikāli un kurā ir jārod jauna stabilitāte. “Konstitūcija ir nākamais nozīmīgais solis ceļā uz to, ka tautas un cilvēki darbojas kopā,” norādīja I. Johansone.
Kā pasākuma dalībnieces “Pavasara dienas” interneta mājaslapā reģistrējās gandrīz 3500 pamatskolu un vidusskolu. Mājaslapā pieejama informācija un fakti par valstīm, mācību materiāli un izglītojošas spēles 24 valodās. Internetā ir iespēja kontaktēties un sadarboties ar citām skolām ārpus nacionālo valstu robežām.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.