Piektdiena, 22. maijs
Emīlija
weather-icon
+12° C, vējš 1.74 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Izveidots jauns e-pakalpojums invaliditātes piešķiršanai (6)

Foto: lvportals.lv

Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.gov.lv” ieviests jauns Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas e-pakalpojums “Invaliditātes statusa piešķiršana,” kas apvieno vairākus līdzšinējos pakalpojumus vienotā risinājumā, aģentūru LETA informēja Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Jaunais e-pakalpojums ļauj vienuviet iesniegt dokumentus invaliditātes vai prognozējamās invaliditātes ekspertīzei, apstrīdēt lēmumu un pieteikt invaliditātes apliecības atkārtotu izsniegšanu. Līdz ar to līdzšinējie atsevišķie e-pakalpojumi vairs nav pieejami.

Lai nodrošinātu, ka jaunais e-pakalpojums ir pieejams ikvienam iedzīvotājam, tostarp tiem, kuriem ir nepietiekamas digitālās prasmes vai piekļuve digitālajai videi, valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) tiek sniegts atbalsts tā pieteikšanai. VPVKAC iespējams saņemt konsultatīvu un tehnisku palīdzību datora un interneta lietošanā, lai patstāvīgi pieteiktu pakalpojumu portālā “Latvija.gov.lv”.

Lai saņemtu atbalstu, iedzīvotājam jāierodas VPVKAC klātienē, līdzi ņemot pasi vai personas apliecību.

Jaunā e-pakalpojuma ieviešana ir daļa no valsts pārvaldes digitālo pakalpojumu pilnveides, veidojot iedzīvotājiem ērtākus un pieejamākus risinājumus vienotā digitālajā vidē.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri (6)

Invalīds
14:51 23.04.2026
Pie reizes jau nu varēja pielikt pakalpojumu par invalidātes statusa pieteikšanu sociālajai apdrošināšanai lai nav atsevišķi jāmeklē.
Invalīdam
14:59 23.04.2026
Ja atkārtoti piešķir, ziņa sociālajiem aiziet automātiski.
Invalīds.
19:50 23.04.2026
Neaiziet,ja kaut viena diena bez statusa.
Invalīdam
09:10 24.04.2026
Tik slikti jutos, ka nespēju savākt dokumentus atkārtotai iesniegšanai. Sabiju bez statusa vairāk par pusgadu. Kad nokārtoju beidzot, uz VSAA nebija jāiet. VDEĀK automātiski nosūtīja ziņu.
Es
04:00 26.04.2026
Vai šis pakalpojums būs palīdzīgs invalīdiem ar redzes,kustību traucējumiem,ja nav to digitālo prasmju? Vislabāk bija kad apkopotos izmeklējumus iesniedza ģimenes ārsts!
Doma
06:42 26.04.2026
Ģimenes ārsts nekad nav varējis iesniegt VDEĀK formu 88/u . Šo formu sagatavo ģimenes ārsts, bet iesniedz pats pacients. Ir jāraksta pacientam personīgs iesniegums. Un visu laiku tā ir bijis. Agrāk bija arī apskate klātienē.

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.