Lai nākotnē novērstu nekārtības leģionāru atceres pasākumos, nepieciešama koordinēta darbība starp valdību, pašvaldībām un drošības iestādēm, atzinis ministru prezidents Aigars Kalvītis.
Lai nākotnē novērstu nekārtības leģionāru atceres pasākumos, nepieciešama koordinēta darbība starp valdību, pašvaldībām un drošības iestādēm, atzinis ministru prezidents Aigars Kalvītis. Premjers sacīja, ka 16. martu izmanto radikāli noskaņoti ekstrēmisti, lai sevi parādītu pasaulei. Tāpēc varētu atbalstīt Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Induļa Emša ierosinājumu ar likumu ierobežot šādu rīcību.
Tā kā Latvija ir demokrātiska valsts, būtu rūpīgi jādiskutē, uz ko šādus ierobežojumus attiecināt, jo nevar liegt cilvēkiem atcerēties karā kritušos biedrus.
“Nākotnē šādas lietas nedrīkst atkārtoties,” uzsvēra premjers. Viņš atzina, ka pašvaldībām ir jārespektē drošības iestāžu rekomendācijas, jo tā esot “milzīga” amatpersonu atbildība, “apzināti dzenot cilvēkus šādā gājienā un gribot pretnostatīt citu citam”.