Svētdiena, 18. janvāris
Antons, Antis, Antonijs
weather-icon
+-6° C, vējš 2.22 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Nesapratnē par pilsētas statusu

Tikai desmit pilsētas Latvijā varētu saglabāt pilsētas statusu. Tas paredzēts valsts sekretāru sanāksmē pieteiktajā likumprojektā «Par apdzīvoto vietu statusu».

Tikai desmit pilsētas Latvijā varētu saglabāt pilsētas statusu.
Tas paredzēts valsts sekretāru sanāksmē pieteiktajā likumprojektā “Par apdzīvoto vietu statusu”.
Likumprojekta versijā, ko pagājušajā nedēļā izplatījusi zi ņu aģentūra LETA, sacīts, ka apdzīvota vieta ir administratīva teritorija, kurā dzīvo ne mazāk kā 25 tūkstoši cilvēku un kur ir izveidoti materiāli priekšnosacījumi teritorijas apdzīvošanai un attīstībai. Minētajiem nosacījumiem Latvijā atbilst tikai šādas pilsētas – Rīga, Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Ventspils, Valmiera un Ogre. Bauska, tāpat kā lielākā daļa Latvijas vēsturisko mazpilsētu, šim kritērijam neatbilst.
Bauskas pilsētas Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile par minēto likumprojektu saka: “Ja izstrādāts šāds dokuments, nebija nozīmes ministrijas sarunām par perspektīvajiem novadiem.” Viņa atzīst, ka valdības rīcība ir pretrunīga, to ir grūti komentēt.”
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija 26. janvārī izplatījusi paziņojumu, ka visas Latvijas pilsētas saglabās savu statusu arī novados. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas izstrādātajā likumprojektā “Par apdzīvoto vietu statusu” piedāvāts divu veidu – pilsētas un novadu pilsētas – statuss, skaidro Ansis Pūpols, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas preses sekretārs.
Ministrs Ivars Gaters izsaka nožēlu par to, ka pašvaldību vadītāji tikuši tracināti ar maldīgām ziņām par ministrijas ierosinājumiem likumos.
Atbildot uz laikraksta “Bauskas Dzīve” jautājumiem, Ansis Pūpols skaidro, ka likumprojektā ir runa par oficiālajiem nosaukumiem, nevis pilsētu statusu pēc būtības. Līdz šim spēkā esošajā likumā teikts, ka ir republikas pilsētas, rajonu pilsētas un pilsētas. Tagad šo nosaukumu vietā varētu būt pilsētas un novadu pilsētas, kas arī ir novada centrs, kur atradīsies pašvaldības dome.
Ansis Pūpols raksta: “Iebraucot Bauskā, neviens jau nesaka: esmu nokļuvis Bauskas rajona pilsētā. Tāpat arī turpmāk neviens neteiks – esmu iebraucis Bauskas novada pilsētā.”
“Bauskai paliks savs ģerbonis, baltā plāksnīte pie pilsētas robežas, Rātslaukums un alus brūzis,” mierina ministrs Ivars Gaters.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.