Kāda Plūdoņa ielas Bauskā iedzīvotāja ieradās redakcijā, lai klāstītu savas likstas par, viņasprāt, sabojāto plīti.
Kāda Plūdoņa ielas Bauskā iedzīvotāja ieradās redakcijā, lai klāstītu savas likstas par, viņasprāt, sabojāto plīti.
Oktobrī saimniece, gatavojoties ziemai, aicinājusi skursteņslauķi iztīrīt skursteni, dūmvadus. Kad darbi paveikti, saimniece iekūrusi plīti, bet virtuve pildījusies ar dūmiem. “Visu laiku plīts kurējās labi, bet pēc tīrīšanas sāk dūmot. Kā tas var būt?” neizpratnē vaicā saimniece.
Pēc atkārtota aicinājuma speciālisti vēlreiz aplūkojuši sildierīci un paziņojuši, ka vajadzīgs nopietns remonts. Tā veikšanai jāpārmūrē plīts, jāizplēš sienas skapis, jānoņem flīzītes. Tik vērienīgiem darbiem saimniece nepiekrīt. Viņu jo īpaši izbrīna fakts, ka iepriekšējās reizēs, kad aicinājusi kādu paziņu iztīrīt skursteni, darbs paveikts, plīts veiksmīgi kurējusies tālāk.
Dzīvokļa saimniece uzskata, ka šoreiz skursteņslauķis ir nekvalitatīvi paveicis darbu. Viņu neapmierina arī attieksme, kas izskanējusi speciālistu sarunās. “Būtu labāk aicinājusi paziņu, nevis oficiālos skursteņslauķus, tad mājā viss būtu kārtībā,” skumji secina Plūdoņa ielas mājas iedzīvotāja.
Notikušo “Bauskas Dzīve” lūdza komentēt Bauskas pilsētas un rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības darbu vadītājam Ivo Ginteram. Viņš paskaidroja, ka saimnieces teiktajā ir tikai daļa taisnības. Plīts savulaik nelikumīgi, arī neprasmīgi iemūrēta. Kādus gadus tā kurējusies labi, taču tagad pienācis laiks veikt pārmūrēšanu. Plītij, to mūrējot, nav izveidotas tīrāmās lūkas, tāpēc tā beidzot sākusi dūmot. Skursteņslauķis visu iespējamo ir paveicis.
I. Ginters cer, ka ar saimnieci izdosies vienoties, izrunāt problēmu un meklēt risinājumu, lai pārbūves darbi viņai būtu pēc iespējas mazāk “sāpīgi”.