Pirmdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Plakāti liecina par patriotisma nezūdamību

Noslēdzies firmas «Eila» rīkotais plakātu konkurss «Latvijas daba un vēsture».

Noslēdzies firmas «Eila» rīkotais plakātu konkurss «Latvijas daba un vēsture». Iesniegti 33 darbi. Konkursa visjaunākajai dalībniecei ir seši gadi, visvecākajai – 41 gads.
Plakātu vērtēšana notika 3. novembrī. Žūrijas darbā piedalījās firmas «Eila» speciālisti, Bauskas rajona Bērnu un jauniešu centra, pilsētas Domes, Mākslas skolas pārstāvji, kā arī «Bauskas Dzīves» un «Radio Zemgale» žurnālisti. Tika nosaukti darbi, kam minētās iestādes piešķirs balvas.
Pilsētas Domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Vītola par noteicošo kritēriju uzskata patriotisma jūtu atspoguļojumu. Viņas simpātijas pieder baušķenieku Bukšu ģimenes bērnu kopdarbam ar devīzi «Kop un saudzē savu pagalmu, no tā sākas mūsu Latvijas daba», Ričarda un Kristīnes plakātam ar konkursa devīzi «Stāv stipri tas, kas jūt sevi ar zemi sietu» un kompozīcijai «Atzīšana» (autore Linda Klimoviča).
Bērnu un jauniešu centra direktore Dzintra Skurba nosauca divus darbus – «Skaista mana tēvu zeme» (autore Guna Saulīte) un «Mana svētdiena» (autore Katrīna Kuzma). Bauskas mākslas skolas izvirzītie žūrijas locekļi atzinīgi vērtēja plakātu «Skats uz Latviju» (autore Džeina Tārs).
Laikraksts «Bauskas Dzīve» augstāko vērtējumu piešķīra Ata Sinkas kompozīcijai «Dzimšanas dienas rīts» un Lindas Pansovas diptiham «Krāsainā tautumeita» un «Raibā tautumeita». Atim ir astoņi gadi, bet Lindai – tikai seši. «Zemgales radio» apbalvošanai ieteica plakātus «Ieskaties savā tēvu zemē! (Klāvs Sinka), «Saglabā latviskumu!» (Sanita Pols) un «Latvijas lauki» (Tamāra Gruznova).
Firma «Eila» godalgas dāvās plakāta «Mūžīgā dziesma» autorei Rudītei Kupčai, Vitai Kāpostai un Maijai Novičonokai (kompozīcija «Mūsu zeme»), Laurai Ieveniecei (zīmējums «Latvijas kuģis») un Ievai Zeltiņai (plakāts «Vasaras Saulgrieži»).
Vēl sešiem autoriem žūrija nolēma piešķirt atzinības rakstus. Netika vērtēti darbi, kuru tematika neatbilda konkursa noteikumiem. Vairāki dalībnieki bija iesnieguši vides aizsardzībai un Rīgas 800. gadu jubilejai veltītus plakātus, taču konkursa uzdevums bija formulēts plašāk.
Firmas «Eila» darbinieks Kārlis Sinka jutās iepriecināts: «Tas ir labi , ka cilvēki piedāvāto tēmu pareizi uztvēruši. Viņi grib par to runāt, un viņiem ir, ko teikt. Autoru darbos jūtams, ka visi – gan lielie, gan mazie – domā par Latviju un tās nākotni. Mēs pat nebijām cerējuši, ka plakātu konkurss izrādīsies tik piemērots veids, lai apliecinātu attieksmi pret valsti.»
Visus konkursa darbus izstādīs Bauskas tautas nama mazajā zālē, kur tie būs aplūkojami līdz 18. novembrim. Veiksmīgāko plakātu autori balvas varēs saņemt firmā «Eila» pēc 11. novembra, iepriekš piezvanot pa tālruni 28882.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.