Svētdiena, 7. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Taekvondo treneris mācās no pieckārtēja pasaules čempiona

Vasaras starptautiskajā taekvondo nometnē, kas jūlija sākumā risinājās Dānijas pilsētā Hinnerupā, pirmo reizi piedalījās arī Bauskas rajona taekvondo kluba «SAMKAN» treneris Sergejs Kirtovskis.

Vasaras starptautiskajā taekvondo nometnē, kas jūlija sākumā risinājās Dānijas pilsētā Hinnerupā, pirmo reizi piedalījās arī Bauskas rajona taekvondo kluba «SAMKAN» treneris Sergejs Kirtovskis.
– Ar ko jūs pārsteidza pati pilsēta?
– Hinnerupā bijām apmetušies lauku skoliņā. Pilsētiņa ir tikpat liela kā Bauska, bet tajā uzcelti trīs lieli futbola laukumi un peldbaseins.
– Cik daudz sportistu bija ieradušies uz šo nometni?
– Nometnē, kas Dānijā notiek jau divdesmit septīto reizi, pulcējās 680 interesentu no 16 valstīm. Latviju pārstāvēja sešpadsmit pārstāvju no Rīgas, Rēzeknes, Ogres un Bauskas. Nometni organizēja Arhusas pilsētas taekvondo klubs.
– Nometne ilga septiņas dienas. Kāda bija tās darba kārtība?
– Dalībniekus, kuri tika apvienoti grupās pēc vecuma un kvalifikācijas, trenēja desmit pieredzējušu treneru no Dānijas, Zviedrijas, Korejas, Kanādas un Holandes. Dienā bija paredzēti četri treniņi.
– Kaut bijāt apvienoti grupās, tomēr paši varējāt izvēlēties, kura trenera nodarbības apmeklēt. Kuri speciālisti ieinteresēja jūs?
– Man vislielāko gandarījumu sniedza tas, ka varēju mācīties no pieckārtējā pasaules čempiona frīstailā Žana Franeta, kurš filmējas Holivudas kinolentēs. Daudz ierosmju turpmākajam trenera darbam guvu no Holandes izlases taekvondo trenera, pasaules čempiona taekvondo ar iesauku Goliāts, Henka Meijera, dāņiem Henrika Frosta un Amira Rašita.
– Vai nometnē tika organizētas arī citu veidu sportiskas aktivitātes?
– Piedalījāmies minifutbola čempionātā un kopā ar kolēģiem no Latvijas izcīnījām ceturto vietu (starp sešpadsmit komandām). Katru vakaru notika diskotēkas pieaugušajiem un bērniem, kas ritēja ļoti kulturālā un nepiespiestā gaisotnē. Dānijā paguvām izpriecāties miniatūrajā disnejlendā Djurslandā.
– Ko no nometnē pieredzētā iegūs jūsu audzēkņi?
– Man ir videomateriāli no Žana Franeta un citu speciālistu treniņiem. Franets izteica vēlmi dalīties savā pieredzē ar interesentiem Rīgā.
Treniņos ar audzēkņiem izmēģināšu Franeta darba metodes. Domāju, ka tas veicinās kluba biedru izaugsmi.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.