Bauskas 1. vidusskolā nodibināts Ernas un Evalda Pumpuru fonds.
Bauskas 1. vidusskolā nodibināts Ernas un Evalda Pumpuru fonds. Tas paredz izmaksāt vienam 12. klases absolventam naudas balvu, kas palīdzētu sākt studijas augstskolā.
Bauskas 1. vidusskolas informācijas centra vadītāja Inta Dzelzkalēja stāsta, ka tāda bijusi tautiešu Ernas un Evalda Pumpuru griba. Vācijā dzīvojošie bijušie mūsu novadnieki jau vairākkārt atbalstījuši pilsētas 1. vidusskolu. Šoreiz, atverot īpašu kontu, izveidots balvu fonds, kurā Pumpuru ģimene ieskaitījusi 1000 eiro. “Mēs ceram, ka ar mūsu ziedojumu veicināsim skolēnu izglītību un palīdzēsim absolventam sākt studijas universitātē. Ceram, ka Bauskas 1. vidusskola nākotnē varēs lepoties, ka ir izglītojusi kādu doktoru, profesoru vai politiķi, kurš ir Latvijas patriots un rūpējas par skolu tā, kā mēs to darām,” vēstulē raksta E. Pumpurs.
Pašreizējais nolikums paredz, ka viens 12. klases absolvents, kurš ieguvis augstāko vidējo vērtējumu mācību priekšmetos, skolu beidzot, saņem 150 latu. Ar Ernas un Evalda Pumpuru atsūtīto naudu pietiek, lai izmaksātu balvas četrus gadus. Tautieši Vācijā pauž cerību, ka šajā fondā līdzekļus absolventu prēmēšanai ieguldīs arī Bauskas rūpnieki un tirgotāji.