Piektdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
weather-icon
+7° C, vējš 1.48 m/s, Z-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Vasaras nogales salāti

Sviteniete Ilga Pētersone ziemai gatavo salātus, kuros izmanto pāraugušos gurķus, kas vēl atrodami dobē.

Sviteniete Ilga Pētersone ziemai gatavo salātus, kuros izmanto pāraugušos gurķus, kas vēl atrodami dobē. Viņa to sauc par «mičumaču» – no visa, kas ir, pa druskai.
Recepte nolūkota kādā laikrakstā, bet Ilga to gatavo pēc izjūtas, pievienojot dažādas sastāvdaļas, tomēr salātos pārsvarā ir gurķi.
Katlā ielej pusglāzi ūdens un liek uz lēnas uguns sautēties sakapātus sīpolus, burkānus, sagrieztas sviesta pupiņu pākstis, var pievienot arī puķkāpostus, kāpostus, dilles, pētersīļus. Kad dārzeņi jau pamīksti, katlu līdz malām piegriež ar nomizotiem lielajiem gurķiem (ar visām sēklām).
Visu kopā vāra, kamēr gurķi sakrītas, maina krāsu no zaļas uz dzeltenīgu un masa kļūst viendabīga. Pieber sāli, cukuru, pagaršo. Brīdi pirms karsēšanas beigām pielej etiķi. Ilga šos salātus parasti gatavo 6 litru tilpuma katlā, uz šo daudzumu pievienojot 3 ēdamkarotes etiķa esences. Pilda burkās, uzlej tējkaroti eļļas. Burkas, ko paredzēts glabāt ziemai, vēl sterilizē (līdz ūdens ir 80 grādu karsts, puslitra burkām šo temperatūru uztur 10 minūšu), aizvāko ar metāla vākiem.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.