Ceraukstes pagasts Bauskas rajonā līdz šodienai, 21. martam, ir vienīgais, kur mainījies padomes priekšsēdētājs.
Ceraukstes pagasts Bauskas rajonā līdz šodienai, 21. martam, ir vienīgais, kur mainījies padomes priekšsēdētājs. 18. martā šie pienākumi tika uzticēti jaunievēlētajam deputātam Jānim Feldmanim.
Vēlēšanās balsoja tikai pieci deputāti.
Neierodas uz sēdes sākumu
Ceraukstes pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inese Kalniņa skaidroja, ka no partijas “Jaunais laiks” saraksta ievēlētais uzņēmējs Gūrijs Bulle atsūtījis iesniegumu, ka viņš nevar ierasties slimības dēļ. “Jaunais laiks” Ceraukstes vietvarā ir ieguvis divas vietas. Jaunievēlētais deputāts Jānis Gogoļevs kavējās ceļā no Rīgas, un pārējie viņa ierašanos nolēma negaidīt. Tādēļ balsojums par priekšsēdētāju notika bez J. Gogoļeva klātbūtnes. Ieradies Ceraukstē, deputāts atvainojās un izmeta īsu repliku: “Gribēju kā labāk, iznāca kā vienmēr.”
“Bauskas Dzīve” uz sarunu aicināja jauno vietvaras vadītāju. J. Feldmanis ir diplomēts mežu inženieris, līdz ievēlēšanai bija bezdarbnieks. Kāda ir viņa saistība ar Ceraukstes pagastu? Jaunais priekšsēdētājs stāsta: “Kopš 1994. gada dzīvoju Ceraukstes pagastā. Mūsu ģimene atguva sievas radinieku māju “Viesturi”. Pirmo reizi šeit ierodoties, sapratu, ka šī ir vieta, kur man patiktu dzīvot. Tā ir noticis, mājas remontu vēl turpinām.”
Palīdzēs ar padomu
J. Feldmanis stāsta, ka nebija domājis startēt pašvaldību vēlēšanās, bet ceraukstieši esot aicinājuši, un viņš pieņēmis šo piedāvājumu. Darbs pašvaldībā neesot svešs un arī nebaidot, jo savulaik J. Feldmanis bijis ievēlēts Bauskas rajona Padomē. Strādājot mežu inženiera specialitātē, nācies daudz sadarboties ar pašvaldību priekšsēdētājiem. Kādas ir jaunā vietvaras vadītāja pirmās ieceres? Viņš uzskata: “Jāīsteno ūdenssaimniecības sakārtošanā iesāktie projekti, noslēdzot līgumus par darbu veikšanu. Lielāka uzmanība jāpievērš arī pagasta citām vietām, ne tikai ciematiem, kā tas bijis līdz šim.”
Pagasta padomes līdzšinējais priekšsēdētājs Vitauts Dzenis, saņemot rozes par paveikto, atzina: “Jūtos kā noskrējis maratonu, ir pagājuši 42 gadi kopš manu darba gaitu sākuma.” “Bauskas Dzīvei” V. Dzenis sacīja, ka labprāt darbosies kā deputāts, palīdzēs ar padomu ūdenssaimniecības sakārtošanā, ko viņš labi pārzina. Viņa iecere kopā ar jaunajiem deputātiem ir veikt renovācijas darbus Mūsas ciemata vecajā katlumājā un pārveidot to par sporta zāli.
Mūsas ciemata iedzīvotāja Ruta Dubinska: “Manuprāt, trīs jaunievēlētie deputāti un jaunais priekšsēdētājs ir cerīgs risinājums pašvaldības darbam. Ticu, ka būs labas pārmaiņas”.