Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divu sienu likums

Latvijā dzīvojam pārliecībā par to, ka karš līdz mūsu valstij neatnāks. Viss būtu labi, ja ukraiņi neteiktu to pašu – pirms 24. februāra viņi bija pārliecināti, ka karš viņu valstī nesāksies. Tāpēc labāk publicējam materiālu par to, kā civiliedzīvotājiem izdzīvot karadarbības apšaudēs, nekā klusējam.

Materiāls balstās uz instagram.com konta «bezdomnie.ua» informāciju. Konta autors nav zināms, bet savās atbildēs norāda, ka bijis iesaistīts civiliedzīvotāju glābšanā gan Sīrijā, gan Kalnu Karabahā Azerbaidžānas un Armēnijas konflikta laikā, gan tagad Ukrainā, un karadarbības situācijas novērojumi esot pierādījuši, ka šie padomi strādā. Publicējam materiālu kā iedzīvotāju jautājumus un eksperta atbildes. Komentēt šo materiālu «Bauskas Dzīve» lūdza Zemessardzes Inženieru rotas komandieri iecavnieku Daini Kravalu.

Ja koridorā pamatā ir tikai durvis uz citām telpām, vai tas der kā patvertne?
– Derēs kā modulis dzīvošanai, bet ne patvertne. Atcerieties galveno noteikumu – no ielas jūs jāatdala vismaz divām sienām. Pirmā siena uzņem uz sevis pamata triecienu – sprādzienu, otrā jūs aizsargā no šķembām un no sadragātajām ēkas konstrukcijām. Viss, kur nav starp jums vismaz divas sienas, – neder kā patver-tne. Ja koridorā vai pie liftiem ir nevis viena ārsiena, bet gan norobežojums ar vismaz divām sienām no ārpuses, tad tas ir labākais variants.

Cik ilgi sēdēt koridorā vai pie liftiem pēc sirēnām? Kā saprast, ka var iet atpakaļ?
– Uz šo jautājumu īsti atbildēt nevar. Sirēnas ne vienmēr paspēj ieslēgt. Tieši tāpēc iesaku izbūvēt dzīvojamo moduli uzreiz starp istabām – koridorā – un atrasties tur lielāko daļu laika. Uz virtuvi un pa dzīvokli staigāt tikai tad, ja ir vajadzība.

Kāpēc pirmais stāvs ir bīstams?
– Pirmais stāvs ir bīstams momentos, kad notiek ielu kaujas. Pa pirmo stāvu trāpa viss, kas lido krustugunīs. Īpašu kaitējumu jums tas nenesīs, ja būsit koridorā, bet dzirdēt, kā ārpusē svilpo un sitas pret jūsu dzīvokļa sienu lodes, – tas nav patīkami. Savukārt tanka šāviņš var arī caurumu sienā uztaisīt.

Kāpēc pagrabos nav droši?
– Patvertnē ir droši. Toties tur, kur uz pagrabiem un citām nepiemērotām vietām ir sakarinātas plāksnītes «patvertne», – tur nav droši. Fiksēti desmitiem tādu gadījumu, kad pēc tieša lādiņa trāpījuma tāds pagrabs ir kļuvis par masu kapu... Visbiežāk ieeja pagrabā atrodas blakus kāpņu telpas ieejai. Trāpot pa ēku, visbiežāk sabrūk tieši kāpņu telpa un aizber pagraba izeju. Mājas koridoros ir daudz lielākas iespējas palikt dzīviem.

Kāpēc mājas augšējā stāvā nav droši?
– Augšējā stāvā ir iespējamība, ka kaut kas nokritīs no augšas. Tāpēc cilvēkiem, kas dzīvo augšējos stāvos, rekomendē nokāpt stāvu zemāk. Tāpat kā dzīvojošajiem zemākajos stāvos – uzkāpt stāvu augstāk. Galvenais – atcerēties divu sienu likumu. Pats jumts neskaitās, jo tur var nebūt betona seguma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.