Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies aļņu un staltbriežu buļļu sezona

Palielinājušies briežu nodarītie postījumi zemkopības kultūrām un jaunaudzēm

Pagājušajā nedēļā, 1. septembrī, sākās aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona.

Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus (t. s. «špīserus») – līdz medību sezonas noslēgumam 31. martā, informē Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.

Aļņu skaits samazinās
Aļņu medību sezona turpināsies līdz 31. decembrim. Līdz dzinējmedību sezonas sākumam 1. oktobrī aļņus atļauts medīt gaides medībās. Valsts meža dienests vērtē, ka aļņu skaits Latvijā pašlaik ir ap 21 000, un šo dzīvnieku skaits valstī samazinās. Iepriekšējā medību sezonā tika nomedīts 6521 alnis, kas sastādīja 77% no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2022./2023. gada medību sezonā atļauts nomedīt 7810 aļņus.

Pagājušajā nedēļā sākās arī pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona, kas turpināsies līdz 15. februārim. Saskaņā ar grozījumiem Medību noteikumos līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu (tautā dēvēto «špīseru») medības ir atļautas no 15. augusta līdz pat medību sezonas noslēgumam 31. martā. Tas darīts, lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus lauksaimniecības un mežsaimniecības kultūrām. Valsts meža dienests norāda, ka «špīseru» atļauts nomedīt, izmantojot arī staltbriežu govs medību atļauju. Dienests atgādina, ka staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.

Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 71 000 staltbriežu, un pēdējos gados staltbriežu populācijas pieaugums valstī ir apstājies. Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 047 staltbrieži, kas bija 84% no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2022./2023. gada medību sezonā atļauts nomedīt 31 504 staltbriežus.

Zālītes teritorijā ūdensputniem maz dzīvotnes
Pašlaik rit arī ūdensputnu medību sezona. Ūdensputnu medību sezonas sākumā, no 13. augusta un vēl līdz 14. septembrim, ūdensputnus atļauts medīt trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novem-brim – katru dienu. Publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Medības publiskajos ezeros un upēs, kas atrodas pilsētu teritorijās, atļautas tikai saskaņā ar attiecīgās pašvaldības noteikto medību kārtību. Ja pašvaldība šādu kārtību nav izstrādājusi, medīt pilsētas teritorijā ir aizliegts, skaidro Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Andri Kļaviņu, mednieku kluba «Zālīte» vadītāju. Kluba medību teritorija ir lielākā daļa Zālītes pagasta, «lielāko tās daļu aizņem mežs, lauksaimniecības zemes ir salīdzinoši maz». Klubā ir 29 biedri un trīs četri jaunie mednieku kandidāti – pazīstami vietējie cilvēki, kurus uzņem veco mednieku vietā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.