Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vietējie ukraiņi dzīvo līdzi tautiešiem dzimtenē

Bauskas novadā, pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2021. gada 30. jūnijā dzīvoja 519 ukraiņi. «Bauskas Dzīve» Krievijas uzbrukuma dienā Ukrainai – 24. febru-ārī – sarunājās ar divām no viņiem un sniedz lasītājiem šīs ekspresintervijas.

Bauskas Svētā Georgija pareizticīgo draudzē pulcējas daudzi vietējie ukraiņi – divas trešdaļas draudzes locekļu ir ukraiņi, arī draudzes gans virspriesteris Nikolajs Prikazjuks, kurš Latvijā ieradies 1970. gadā, lai izglītotos toreizējā Aviācijas institūtā.
Jau pirms 24. februārī Krievija aktīvi uzbruka Ukrainai, draudzes locekļi ik dienu lūgušies par mieru Ukrainā un pasaulē, par pareizticīgo mieru, stāsta draudzes vecākā Anna Tanasijčuka, kas līdz 18 gadu vecumam dzīvojusi Ukrainā, pēc tautības krieviete, uz Latviju kopā ar vīru ukraini Georgiju Tanasijčuku atbraukuši 1980. gadā.

Ar radiem ģimene sazinājusies. «Ukrainā, Černovitskas apgabalā jeb Černovcos, man dzīvo divi brāļi un māsa, kā arī brāļa dēls. Tur pašlaik mierīgi, klusums. Savukārt Ivanofrankovskas apgabalā, kur dzīvo citi tuvinieki, pašlaik, pēc radinieku teiktā, tiek plānveidīgi spridzināti militāri objekti, civiliedzīvotāji neesot cietuši. Tāpēc tagad ir ļoti, ļoti svarīgi nomierināties, lūgties un turēt mieru savā starpā – nesākt meklēt vainīgos – krievus, ukraiņus. Vai mēs varam apstādināt NATO vai Krieviju?! Tas nav mūsu spēkos! Tagad nav laiks dalīties «nometnēs». Mums, vienkāršajai tautai, jānomierina cilvēki. Nestrīdēsimies savā starpā, vienkāršie cilvēki neviens jau nav vainīgs, ka tāda valdība un vara! Radiem saku, lai neiet sabiedriskās vietās – tirgos un citur, lai arī paši sevi sargā. Ja cilvēki neprotestētu, nebļaustītos laukumos, būtu labāk, jo šādi var sākties terorakti. Arī pie mums Latvijā tie var notikt. Atcerēsimies, ka mēs visi esam cilvēki, mums ir cilvēciska sirds, zinām, kas ir asinis un tuvinieku zaudējums. Ternopoļskas apgabalā arī bijuši sprādzieni, bet cietušo pagaidām nav. Brāļa meita sacīja, ka bija divi sprādzieni, bet nekādas lidmašīnas nelidoja, neviens tās tur neredzēja.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.