Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Skan Bauskas mūzikas un mākslas skolas sagatavots Ziemassvētku koncerts «Miers iekš katras sirds»

Bauskas kultūras centrā aizvadītajā nedēļas nogalē Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) labākie visu nodaļu audzēkņu veikumi bija saplūduši vienotā Ziemassvētku koncertā «Miers iekš katras sirds», informē Bauskas MMS direktore Anita Velmunska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds koncerts pēc divu gadu pārtraukuma atkal varēja notikt, un par to bija vislielākais prieks gan audzēkņiem, gan pedagogiem un vecākiem. Piektdien,16. decembrī, Kultūras centrā netrūka arī citu skatītāju.

Pirms koncerta Kultūras centra foajē visiem bija iespēja iegādāties kaut ko ļoti skaistu – mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi bija noorganizējuši mākslas darbu tirdziņu, kā arī koncerta vizuālo noformējumu – projekcijās varēja vērot darbu attēlus.

Koncertu kopā lika Inita Idere-Bankava, ar skolas direktori Anitu Velmunsku viņas gādāja par tā emocionālo satvaru un norisi. Visus aizkustināja A. Velmunskas sacītais: «Mūsu skolas ZIEMAS un vispār SVĒTKU APLIS IR ne tikai atkārtojums, bet arī TURPINĀJUMS, plecu pie pleca, ar draugiem, kuri ir dzimuši Bauskai, Aplis, kurš sākās un turpinās ar ļoti skanīgiem nodaļu koncertiem, ar katra audzēkņa skanošo varējumu un skolotāja padomu un iedrošinājumu, vecāku smaidiem un atbalstu. Šodien esam sagatavojuši skolas kopīgo koncertu «Miers iekš katras sirds», kuru aicinu izbaudīt ikkatram  klausītājam.  Esam cītīgi strādājuši, lai ne tikai apmeklētāji šodien dzirdētu, bet arī redzētu mākslas nodaļas audzēkņu varējumu un krāsu pārdomas. Mākslas darbi rodas mierā, vai arī to pabeidzot iestājas MIERS. Ja mēs esam mierā ar sevi, tad esam mierā arī ar citiem. Mierā ar pasauli. Un, ja visi ir mierā ar pasauli, tad arī pasaulē ir miers.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta dalībniekiem izdevās radīt pirmssvētku gaidu noskaņu, tā veidojās no katra priekšnesuma. Aigara Dziļuma pārraudzībā esošie kolektīvi – lielais un mazais orķestris – atskaņoja tradicionālu Ziemassvētku laika mūziku, arī citu izpildītāju programmā bija šādi skaņdarbi. Audzēkņi izpildīja arī savā repertuārā esošus skaņdarbus, kas liek aizdomāties, pārdomāt un līdzpārdzīvot, atklāja A. Velmunska.

Bauskas MMS direktore min, ka šī gada koncertā piedalījās gan abi orķestri, gan arī 1. – 2. kora klases ansamblis, Elza Maldute, Rūdolfs Gustavs Gailis, Beāte Beņuša, Ralfs Kapkalns, Dāvis Braže, Olivers Stapkevičs, Gustavs Ūdris, vijolnieku ansamblis, Alise Emīlija Grizāne, Roberts Griķītis, Everita Kampiņa, Kitija Kampiņa, Viktorija Tjuha, Keita Maldute, Rinalds Leitāns, Kate Kononova, Endijs Rotšteins un skolas koris. Muzicēja arī pedagogi Ieva Vaivare, Inta Paula Briņķe, Alise Anna Bubindusa, Lauris Krasņikovs. Ikars Ruņģis. Koncertmeistare bija Evija Bonāte. Savus audzēkņus atbalstīja un koncerta sagatavošanā piedalījās arī pedagogi Līga Jaunliniņa, Ligita Kārkliņa, Inga Bukša, Ieva Ūdre, Antra Rušmane, Laura Meždreija, Paulis Straume, Aiva Avotiņa, Kristaps Lubovs.

Šajā svētku reizē bija arī dāvanas. Skolotāji pateicībā par sirdssiltumu, audzēkņus skolojot, katrs saņēma īpašu simbolisku piparkūku ar skolas logo, bet jaunie mūziķi, kā jau Ziemassvētku noskaņās – mandarīnus. Tika apbalvoti arī Taivānas konkursa un VI Starptautiskā gleznošanas konkursa «Vilnis Lielupē» laureāti. Liela un kraukšķīga pateicības piparkūka – Bauskas kultūras centra kolektīvam par sadarbību un atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lai skaisti, muzikāli un mierīgi Ziemassvētki visiem!» tāds Bauskas mūzikas un mākslas skolas saimes novēlējums baušķeniekiem.

Foto autore – Zanda Strazdiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Koncerts tiešām bija ļoti jauks. Bērni bija godam sagatavojušies. Bet LIELS FUI ir jāsaka klausītājiem. Neizslēgtie telefoni koncerta laikā, čalošana ar saviem bērniem, kuri beiguši uzstāšanos, brīdī, kad uzstājas citi. Nopietni? Ja neinteresē citu uzstāšanās, vienmēr ir iespēja iziet no zāles, kad tavs bērns ir beidzis koncertēt.

    11
  2. Prieks par starojošo direktori! Cilvēks visu dara ar prieku, jo ir SAVĀ vietā. Lai veicas!

    14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.