Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas BJC aizvadīts pirmais «Dižošanās gadatirgus»

Bauskas novada Bērnu un jauniešu centra ēkā Rīgas ielā noticis pirmais pulciņa «Bauskas dārgumu meklētāji» organizētais skolu «Dižošanās gadatirgus», kura mērķis aktivizēt skolēnu interesi par viņiem tuvākajām vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu rīkoja pulciņa vadītāja Vija Cerusa un pulciņa dalībnieki Karīna Kondore, Laura Ķibure, Vendija Volosovska, Daniels Jemeļjanovs un Dženija Emma Graudiņa. Savukārt skolēnu dižošanos vērtēja žūrija trīs speciālistu sastāvā – latviešu valodas skolotāja Vaira Dundure, Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliogrāfe un redaktore Madara Maslova-Konrāde un vēl viena «Bauskas dārgumu meklētāju» pulciņa dalībniece Karīna Kondore. «Šim pasākumam ir trīs mērķi – motivēt iepazīt savu novadu, padziļināt prasmes izzināt un apkopot, kā arī dziļāk iemīlēt savu novadu,» stāstīja V. Cerusa.

Ar savām prezentācijām un darbiem bija ieradušies skolēni no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Vecsaules pamatskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Vecumnieku vidusskolas, Codes pamatskolas, Skaistkalnes vidusskolas un Iecavas vidusskolas. Skolēni lepojās ar ēkām, būvēm, vides objektiem, personībām, iestādēm un daudz ko citu. Bauskas Valsts ģimnāzijas, Vecumnieku vidusskolas un Iecavas vidusskolas skolēni bija iestudējuši teatralizētus uzvedumus par dažādām tēmām.

Vecsaules pamatskolas audzēknis Sandris Vecvagars stāstīja divus dižošanās stāstus – katru bija gatavojis citas pedagoģes vadībā. Lauma Leļa no Skaistkalnes vidusskolas stāstīja par ārstu Uldi Mantonu, Nikola Bula no Bauskas pilsētas pamatskolas par Bauskas novada kārtībnieku Aldoni Bulu, Jānis Mārcis Grīnvalds no Codes pamatskolas – par Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīcas vēsturi. Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkne Sabīne Pērkone bija sagatavojusi dzejoli par aktrisi Lāsmu Kugrēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt visvairāk vizuālo materiālu bija sagatavojuši Iecavas vidusskolas audzēkņi, stāstot par Iecavas kultūrvēstures objektiem – ēkām un vietām. «Maketu taisīju piecus vakarus. Vizuālo materiālu ņēmu no bibliotēkas grāmatas. Maketus līdz šim nebiju taisījis, tas ir pirmais. Bija forši, bet nogurdinoši,» stāsta komandas dalībnieks Roberts Putniņš.

Katrs no dalībniekiem saņēma savu nomināciju. «Ļoti liels prieks, ka, par pamatu ņemot novadpētniecību, var ieraudzīt topošos kinooperatorus un citus speciālistus, kādi varētu strādāt kopā ar mani bibliotēkā. Man prieks, ka esat dažādi savās formās un izpausmēs, ka stāstījums nav līdzīgs un vienāds,» vērtēja M. Maslova-Konrāde.

FOTO: Visiespaidīgākais vizuālo materiālu klāsts bija Iecavas vidusskolas skolēniem.
Foto autors – ULDIS VARNEVIČS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.