Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā atklāj jaunu rotaļu laukumu

Ceturtdien, 6. oktobrī, Bauskā svinīgi atklāja jauno rotaļu laukumu Vītolu un Salātu ielas iekšpagalmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš izteica pateicību projektētājiem, bērnu vecākiem par idejām un priekšlikumiem par to, kādam jaunajam laukumam būtu jābūt, kā arī būvniekiem, kas iekārtas uzstādīja.

«Jūs visi noteikti vēlētos, lai šādu vietu pie mums būtu vairāk. Šis laukums varētu būt pirmais, kas iesāk tradīciju – katru gadu kaut kur mūsu lielajā novadā atklāt jaunu laukumu. Kā jūs redzat, arī šeit vēl ir daudz brīvas vietas jūsu idejām par to, ko vajadzētu papildināt, izveidot un uzbūvēt. Lai priecīga rotaļāšanās!» novēlēja A.Okmanis. 

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (VARAM) Artūrs Toms Plešs, kurš  atzinīgi novērtēja jauno rotaļu vietu. «Tas priecē gan bērnus, gan ģimenes. Tāpat ir gandarījums, ka arī Saeimas deputāti šajā sasaukumā atbalstīja ieceri piešķirt Bauskas novadam 50 tūkstošus eiro, lai laukums taptu,» atzīmēja ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rotaļu iekārtu izgatavošana un uzstādīšana tika uzticēta SIA “GoPlay”, kas bija vienīgais pretendents, kurš pieteicās pašvaldības rīkotajā iepirkumu konkursā. Pretendenta piedāvā līgumcena bija 38 701,81 eiro bez PVN.

Bauskas novada domē skaidroja, ka pēc iedzīvotāju ieteikuma nolemts jauno rotaļu laukumu izveidot vietā, kur jau līdz šim bija izvietotas rotaļu iekārtas. Aptaujājot baušķeniekus, vietvara noskaidrojusi, ka cilvēki vēlas, lai teritorijā būtu vairāk soliņu, šūpoles pašiem mazākajiem, kā arī iekārtas, kur varētu izklaidēties arī skolas vecuma bērni.  No iedzīvotāju vidus nācis ieteikums, lai šī vieta tiktu aprīkota ar videonovērošanas kamerām, kā arī ļaudis vēlējušies rotaļu laukumā redzēt gumijas nevis smilšu segumu.

Bauskas novada domē norādīja, ka iedzīvotāji ierosinājumi ir ļoti labi, bet ne visi ir realizējami. Ieteikumi tika pieņemti zināšanai un tiks ņemti vērā citu rotaļu laukumu izbūvē vai papildinot ar jauniem elementiem jau esošos rotaļu lakumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniece Agnese ir viena no tām pilsētniecēm, kura Bauskā esošos bērnu rotaļu laukumus “uzpasē”, jo viņas atvases ir šo atpūtas vietu regulāri apmeklētāji. Agnese pagājušajā gadā aktualizēja bēdīgo pilsētas rotaļu laukumu stāvokli, norādot, ka tie ir nedroši ekspluatācijā. Bauskas novada domē saņēmusi atbildi, ka trūkst finansējuma, lai šīs iekārtas salabotu, taču pēc kāda laika tomēr nauda pašvaldībai atradusies.

Bauskas novada domē informēja, ka skeitparkā kameras uzstādīt ir problemātiski, jo šajā teritorijā elektrības stabiem ir tikai viena fāze, līdz ar to video novērošanas kameru nevar pievienot tīklam. Pašvaldība ir apspriedusi arī citas alternatīvas –  kameru uz saules baterijām vai pievienot kameru vienotajam tīklam, kas atkal nemaksās 200 eiro, bet vairākus tūkstošus. Šī gada Bauskas novada pašvaldības policijas budžetā kameras uzstādīšanai skeitparka teritorijā bija paredzēta pozīcija, bet tā budžeta ietvaros netika apstiprināta. Foto: no albuma.

“Priecājāmies, ka atjaunots laukumiņš pie skeitparka, taču pēc neilga brīža tas tika appūsts ar krāsu. Uz slidkalniņa milzīgā apmērā bija uzkrāsots vīrieša dzimumloceklis, rupjības bija sarakstītas arī uz iekārtas sāniem. Ar kaimiņieni centāmies, pielietojot vissaudzīgāko ķīmiju, notīrīt, taču neveiksmīgi, pusaudžu rokrakstu nevarēja izdzēst. Nācās izmantot krāsas noņēmēju, kas pabojāja arī orģinālo krāsojumu, bet citādāk nost nevarēja dabūt,” stāsta Agnese.

Viņa ir pozitīvi noskaņota, ka Bauskā tagad būs pieejams jauns, kvalitatīvs rotaļu laukums. Agnese atzina, ka līdzšinējais savu laiku bija nokalpojis un bijis ar steigu jālikvidē. Uz citu replikām, ja moderns laukums, tad vajag mūsdienīgu gumijas segumu, jo citādi smilšu segums kalpos par publisku kaķu un suņu tualeti, viņai ir pretējs viedoklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ir labi, mazulis ar lāpstiņu var smiltīs iet un spēlēties, jo mums patiešām pilsētā ir ļoti maz smilšu kastes! Mājdzīvniekiem ir gana vietas, kur nokārtot savas dabiskās vajadzības. Gribu redzēt tās mammas, kuras vaktēs kaķus un suņus, kuri iet nokārtoties bērnu rotaļu laukuma smiltīs,” teic Agnese.

Viņu uztrauc vairāk kārtība šajās vietās, lai patiešām šis laukums un citi būtu uzraudzīti. “Ja netiks uzstādītas novērošanas kameras un nodrošināta kārtība laukumiņos, pa lielam nekas pilsētā nemainīsies. Trīspadsmit, četrpadsmit un piecpadsmit gadus veci pusaudži regulāri šīs vietas demolē. Viņi spēlē ķerenes, lēkā pa slidkalniņiem, ietraušas zīdaiņiem domātajās šūpolēs, bet uz aizrādījumiem atbild: “Mēs taču arī esam bērni, mums nav kur spēlēties!”. Uzrunājot šo bērnu vecākus, saņemu nicinošas iebildes, ka atvases šeit neko nelauž, turklāt konkrēts vecums pie šīm iekārtām neesot norādīts. Tāda diemžēl ir mūsu vietējā sabiedrība,” situāciju raksturo Agnese.

Viņa cer, ka pašvaldība reiz izbūvēs īstu, pamatīgu rotaļu pilsētiņu visām vecuma grupām, jo daļēji tīņus varot saprast, ka Bauskā nav nekas piemērots, izņemot trenažierus pie Bauskas 2. vidusskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (vidū), priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks un VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs šī gada sākumā aplūkoja daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu. Foto: no albuma.

Baušķenieks Juris izbrīnīts, ka pirmsvēlēšanu solījumus par labu jaunajai paaudzei ir grūti vietējai varai īstenot. “Tiešām brīnījos, ka pēkšņi valsts budžeta grozījumos parādījās, ka Bauskas novada pašvaldībai tiek piešķirti 50 tūkstoši eiro bērnu rotaļu laukuma izbūvei. Tāds kauns, ka Saeimā tiek prasīts finansējums deputātu kvotu ietvaros, kas ir pazemojoši pats par sevi, un tas viss dabūts gatavs caur “politisko gastronomu”. Turklāt pieprasījuši naudu par lietu, kas dabā jau eksistēja. Vai tad pašvaldība nevar atļauties to pati no savas kabatas, ja tik ļoti mīl bērnus? Vai deputāti paši ir bez bērniem? Vai tā ir nākotne – Bauska pensionāru pilsēta?!” daudzi jautājumi sakrājušies baušķeniekam Jurim.

Jaunajā laukumā izvietotas deviņas rotaļu iekārtas: šķēršļu taka, šūpoles, rotaļu siena, spēļu paneļu komplekss, atsperšūpoles, smilšu kaste, karuselis, vingrošanas un rotaļu komplekss, kā arī trīs soliņi ar atkritumu urnām.

Attiecībā par gumijas seguma ierīkošanu šajā vietā pašvaldībā norādīja, ka tas ir ļoti dārgs un šī finansējuma ietvaros to nav iespējams ieklāt. Pašvaldība meklēs risinājumu, lai nākotnē šādu segumu varētu ieklāt šajā vai citā bērnu rotaļu laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē informēja, ka šobrīd citu rotaļu laukumu izbūve pilsētā nav plānota. Vaicājot, vai nākotnē Bauskas pilsētas upju krastos nav domāts par kādu rotaļu iekārtu izveidi bērniem, pašvaldībā atbildēja, ka šādu plānu neesot.

“Iekārtām ir jāatbilst noteiktām drošības prasībām, kuras upes krastā ir sarežģīti nodrošināt, ņemot vērā upes gultnes pārplūšanu un upes iziešanu no krastiem ik gadu pavasarī un rudenī,” skaidroja Bauskas novada domē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Manuprāt deputātiem vajadzētu izbraukt pa Latviju un palūkot, kādu niecību ir te sastrādājuši. tiešām nožēlojami, ka Bauskā nav normālu rotaļu laukumu. Arī šis ir izsmiekls. Kad sociālajos tīkos bija diskusija, kur Bauskā tūrisma nolūkos atbraukušai ģimenei savus bērnus izklaidēt, atbildēs arī tika ierakstīts, ka nekā prātīga nav. Ieteikums bija braukt uz atpūtas kompleksu Miķeli. Var jau tagad ieteikt braukt uz Jelgavu, Rīgu, Olaini, bet tad jau tur jāpārceļas dzīvot. Veci, senili tie mūsu varas vīri.

  18
  6
 2. Uz būvniecības sadārdzinājuma rēķina tūkstošus piešķir uz nebēdu, bet normālam, mūsdienīgam segumam nauda neatrodas. Simtprocentīgi tur būs kaķu un suņu tualete, man jau tagad pretīgi iedomāties kā mazuļi spēlējas šajās “smiltiņās”.

  18
  3
 3. Nu godīgi sākot s…. vien ir .Nu vis maz kaut kas.Bet laiks padomāt par kaut ko nopietnāku, vietas pietiek uz tā laukumā. Pa lielam bērniem nav kur spēlēties.

  9
  2
 4. Tā viš ir par to sūūūd…. pareizi jau saka,ka pensionāriem pilsēta. Okmanis jau sev arī rotaļu istabu uztaisīja Mežotnes baznīcā, bet par ateju un ūdeni aizmirsa. Mūsdienīgos rotaļu laukumos ir gan atejas, gan ūdens brīvkrāni, kur slāpes remdēt

  13
  3
 5. Lielu rotaļu pilsētiņu varēja ierīkot laukumā, kur uzslēja Mājai un dārzam veikalu. Kungi jau gan domāja citādāk un dome pirmpirkuma tiesības neizmantoja,bet atdeva kārtējam Bauskas šedevram iespiestam dzīvojamā zonā. Kad te par cilvēkiem sāks domāt?

  17
  5
 6. Ak,laimīgie vecāki,mājās smilšu savācējs būs jāuzstāda.Un kā būs lietainā un.mitrā laikā,pa dubļiem pērsies?

  6
  2
 7. Par haholiem (pareizāk – hoholiem) ukraiņus, lai viņus apvainotu, sauc tikai krievu šovinisti. Esi tik labs, neapkauno mūsu nāciju! Un neskaud tos ukraiņu bēgļus! Dod Dievs, lai mums nebūtu jāizbauda, kā tas ir stāvēt ar izstieptu roku pie svešām namdurvīm!

  27
  5
 8. Tur jau fotogrāfijās redzams, ka iekārtās salīduši ne sava vecuma bērni. Vispār kārtējais izsmiekls ne laukums. Galvenais, ka vesels bars ar lielajiem bērniem no domes atbraukuši un tik smaidīgi, laimīgi par savu kārtējo lažu…Pasvaļos pie Norfas ir pievilcīgāks laukums ar dažādām virāžām, nekā šis, kas tiesa ir izturīgākām un sertificētām iekārtām nekā leišos laukumiņam, bet te jau vairāk tāds bēbīšu variants. Vismaz kolektīvo smilšu kasti uztaisīja gan mazuļiem, gan sunīšiem un kaķīšiem. “Patiess prieks!”

 9. Caurkritušais aparists Plešs bojā visu bildi. Es pat brīnos – kā šis laukums netika pabeigts un atklāts pirms vēlēšanām, lai Artūriņš sev baušķenieku plusus krātu 🙂

  10
  1
 10. Nu re pietrūka tur tās 250 balsis, lai Plešs atkal varētu uz četriem gadiem saeimas krēslā iesēsties. Būtu laukumu atklājis savlaicīgāk, būtu varbūt trūkstošās balsis dabūjis. Būtu izkārtojis vēl 50 tūkstošus un jau kaut ko līdzīgāku modernam laukumam atklājis, noteikti tiktu Saeimā

  8
  1
 11. Vienīgi tikai,cerams,ka suņu īpašnieki būs tik jauki,un nevedīs tur savus suņus nokārtoties.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.