Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Sākušies Bauskas novada svētki

Šodien, 4. jūnijā, Bauskas pilskalna parka estrādē ar jaunu vienotības zīmi un moto «Zem zelta ozola zariem» norisināsies pirmie apvienotā Bauskas novada svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinības pulksten 12 sāksies ar amatiermākslas, uzņēmumu un iestāžu kolektīvu, interešu apvienību, iedzīvotāju grupu un nevalstisko organizāciju pulcēšanos svētku gājienam, kas pulksten 13 no Karpa dārza vīsies līdz pat pilskalna estrādei.

Estrādē, divās norišu vietās, svētku koncerts tiks veidots, iesaistot dažādu paaudžu amatiermākslas dziedošus, dejojošus un spēlējošus kolektīvus un solistus, būs padomāts arī par dažādām sporta un bērnu aktivitātēm, lai ikviens atrastu sev ko interesantu. Svētku noslēgums iecerēts kā novada koru un populāru solistu sadziedāšanās Raita Ašmaņa bigbenda pavadījumā.

“Jūtamies gatavi svētkiem un ļoti gribam piedalīties,” stāsta senioru kora “Atbalss” diriģente Iveta Kaktiņa, “esam dziedājuši arī laikā, kad viss notika attālināti, tāpēc mūsu koris ir gatavs un vēlas būt kopā ar citiem kolektīviem.” I. Kaktiņa teic, ka senioru korim ir grūtāk kaut ko darīt attālināti, izmantojot datorus, bet mēģinājumi norisinājās gan telefoniski caur lietotni “WhatsApp”, gan citos veidos. “Senioru koriem Latvijā šogad nav izsludināti nekādi pasākumi, tāpēc esam priecīgi par katru sarīkojumu,” tā I. Kaktiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gatavība ir atkarīga no kolektīva vadītāja,» atzīst Īslīces kultūras nama jauniešu deju kopas “Līdums” vadītājs Arvils Noviks, “dejotāji darbu nav pārtraukuši, kad varēja – strādājām ārā vai mājsaimniecībās, kad bija atļauts – darbojāmies arī individuāli.”

Kolektīva vadītājs atzīst, ka aizvadītais ierobežojumu laiks ļoti daudz prasījis no katra, tomēr mēģinājumus nebija pārtraukuši. “Kolektīva darbs uz neilgu laiku apstājās novembrī, bet pēc mēneša, kad visi bija vakcinēti, atsākām strādāt,” stāsta A. Noviks, “attālināti mēģinājām arī platformā “Zoom”.” Jauniešu un vidējās paaudzes kolektīvi “Līdums” uzteikti Dziesmu un deju svētku repertuāra pārbaudes seminārā.

Foto: Ivars Bogdanovs

Šonedēļ Bauskā tika izvietots svētku noformējums. Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis atklāja, ka uz laternu stabiem ielās pa kurām virzīsies novada svētku gājiens izkārti speciāli šīm svinībām veidoti karodziņi. Tajos attēlots Bauskas novada svētku simbols – zelta ozols. Šo simbolu izveidojis Bauskas kultūras centra dizaina speciālists Gatis Zotovs. Skatā no augšas tas simbolizē jauno Bauskas novadu, un četri koka zari ir apvienotie novadi – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku. Tie sadalās 20 zaros, kas simbolizē jaunā novada teritoriālo iedalījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Feldmanis nevarēja precizēt svētku atribūtikas izmaksas, norādot, ka tēriņi ietverti kopējā svinību budžetā.

Jau vēstījām, ka Bauskas novada svētku izmaksas ir 53 264 eiro, ko veido dalībnieku ēdināšana, skatuves uzstādīšana un noformēšana, gaismošana, apskaņošana, mākslinieku honorāri, mediķu algošana un citi ar pasākuma organizēšanu saistīti izdevumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Būsim godīgi-Bauskas pilsētas svētki,uz kuriem par pašvaldības naudu baušķenieku izklaidei savesti pašdarbnieki no lauku pagastiem. Cilvēkam parastajam ne no Bauskas nav ne laika ,ne naudas tur doties un visu dienu nīkt .Paldies novada vadībai par atbalstu laukiem!

  5
  16
 2. vai tad tās žurku zāles priekš tiem, kuri jau domā kā iztikt sakarā ar “jaunajām” cenām pārtikai un kurināmajam, nevajadzētu piešķirt par tiem pašiem domes līdzekļiem? Algas un pensijas nepalielinās ne par centu, vien mūsu kultūras darbiniekiem pienākas brangas piemaksas par šo svētku organizēšanu, kam vajadzētu ietilpt viņu amata pienākumos un līdzšinējās atalgojuma apmēros.

  24
  8
 3. No pirmdienas man atvaļinājums, bet ak piespieda gājienā iet. Kā Tu Okmanim vari neklausīt? Te jau viss pēc padomju laikiem…

  16
  8
 4. Kā vispār nav kauna gājienu vest pa šitām drausmīgajām ielām, cerams, ka kāds no augstajiem sadraudzības pilsētu viesiem Kalna ielas apļa bedrēs kaklu nenolauzīs. Saprotu, ka svētki jāsvin, kad sēta sakopta, bet te pašā centrā pie kinoteātra ēkas zāle drīz būs līdz padusēm. To Rimi pļavu ar nevajadzēja pļaut, ja jau reiz esam mēslos līdz pašām ausīm, tad lai arī tā paliek!

  26
  8
 5. Nu, ko, vietējie grinči aizgūtnēm ņemās izteikties! Kam būs svētku prieks, tam neviens to nesabojās!

  19
  5
 6. Spriežot pēc gājiena Bauskas novada lielākais uzņēmums ir pašvaldība 🙂 un galvenie novada uzņēmumi ir Rimi Maxima un Kronis BRAVO

  16
  1
 7. Skaisti. Saulaini svētki, paldies visiem kas mums sagādā atpūtu un prieku. Bet šiem komentētājiem īgņām nekad nekas nebūs labi. Svētki ir jāprot sagaidīt svinēt un aizvadīt un nevajag tikai melnu apkārt redzēt. Priecāties un novertet vajag to ko tev pasniedz mūsu novada laudis, kuri aktīvi iesaistās dažādas aktivitātēs. Paldies Jums visiem.

  31
  2
 8. Viss jauki, gājiens skaists, pašdarbnieki izcili. Bet, kas labierīcībās darījās tumsā? Vai tiešām nevarēja kripatiņu labākas toitoi paņemt ar apgaismojumu, nav brīnums, ka visi krūmi sačurāti.

 9. Svētkiem ier domātie laij Jaunišī piederošo stagat sadevušies rokas ar sieviens var redzēt lezbietes gejus dzērāju pasākuši pasākumi arie dzēšanas un pjoliešun svētkus jākliedz viesus turienes Bauska jatlaz doties

 10. Kad būs Bauskas pilsētas svētki? Iecavai taču būs pilsētas svētki. Varbūt uz Bauskas pilsētas svētkiem kaut kas tiešām liecinās par svētkiem, svētkiem pilsētā, kuros viss notiek. Nāk prātā pēdējie svētki pirms pandēmijas – aktivitātes Korfa dārzā, katamarānu sacensības, orientēšanās un kvalitatīvs koncerts. Tā kaut kā, nevis pašdarbnieku parāde.

  4
  5
 11. baušķeniec, tā nebija pašdarbnieku parāde, svētkus rīkoja profesionāļi par tūkstošiem eiro, un ja vēl atklātu cik katrs profesionālis no šiem 50 tk saņēma papildus savam amata atalgojumam, tev galva sagrieztos bez visiem “pilsētas svētkiem”, ja vien neesi šādu svētku profesionāla štata rīkotāja?

  7
  2
 12. Vecumniekiem jau arī būs savi Liliju svētki, Rundālei ar bija svētki, tik tiešām, kad būs Bauskai svētki bez visādām pabirām? Svētki kas sāktos ar baušķu modināšanu, ar dažādām izdarībām pa visu pilsētu un noslēgtos ar gājienu un kādu riktīgu mega koncertu ar pašu Paulu, Daumantu Kalniņu, Donu vai kādu citu mega stāru. Slikti jau nebūtu arī kāda vizuāla parāde mūsu satekupē. Šo te balagānu, kas bija par svētkiem nenosauksi…

  3
  4
 13. kā būtu ar gribēšanu publicēt šo pagājušo svētku tāmi, kur norādīts kam un cik piešķirts no konkrētās summas- 53 tūkstošiem? Nu nepietiek ar Feldmaņa atrunu, ka visi tēriņi ietverti svētku budžetā, arī Feldmaņa vecaimātei, ja tāda ir, varēja rasties tēriņi svētku sakarā….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.