Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Ceļojošais kauss svara stieņa spiešanā guļus īpašnieku nemaina

Kārtējo reizi pie Bauskas fitnesa kluba «Mogo» notikušas sacensības – Bauskas novada ceļojošā kausa izcīņa svara stieņa spiešanā guļus «Bauskas spēks 2022». Šoreiz neierasti maz jauniešu, bet pārējās grupās dalībnieku skaits parastais un pat lielāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sacensību «Bauskas spēks 2022» godalgoto vietu ieguvēji, dalībnieki un organizatori. Foto: Uldis Varnevičs

Sacensības Bauskā sākās pēc tam, kad pārtrūka slaveno sacensību «Latvijas spēcīgākā pilsēta» sērija. Iespējams, ka viens no iemesliem bija tas, ka baušķenieku uzstādītos rekordus vairs nelikās reāli pārspēt, bet pēc seriāla pārtraukuma Bauskā turpinās līdzīgas sacensības, tikai vietējā mērogā. Galvenā atšķirība – savulaik kopējais svars bija jāuzspiež trīs stundās, savukārt tagad dalībnieki varēja nākt četras stundas. Sacensību organizators Felikss Žieds atzina, ka viss notika patīkamā un sacīkšu izjūtu piepildītā gaisotnē.

Dāmas spiež labāk

Dāmām pirmā uzsāka un vislielāko svaru arī uzspieda Ilze Kiseļeva – 20 kilogramu svaru stieni uzspieda 65 reizes jeb kopā 1300 kilogramus. Tuvu bija Elīna Prudņikova – viņa otrā ar 60 reizēm. Trešajā vietā Kitija Ruža – viņai 44 reizes. Piedalījās astoņas sportistes, pārsvarā uzspiežot vairāk nekā 30 reizes. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šoreiz rezultāti dāmām ir labāki.

Jauniešu šoreiz bija negaidīti maz – tikai divi. Otrajā vietā Viktors Zarudņevs ar 40 reizēm. Savukārt Edgars Mediņš atnāca ar ļoti nopietnu attieksmi un cīnījās līdz pilnīgam spēku izsīkumam, beigās uzspiežot 232 reizes jeb kopā 4640 kilogramu svaru. Pagājušajā gadā viņa rezultāts bija gandrīz divreiz mazāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
MāRIM BAROVSKIM (no labās) ceļojošo uzvarētāja kausu pasniedza Felikss Žieds.

Lielākā konkurence

Pārējās grupas jau spieda 50 kilogramus smagu svara stieni. Vecākā grupa šajās sacensībās bija 50+, un tas nedaudz sarūgtināja to daļu, kas ir vecumā virs 60 gadiem, bet nu tādi šoreiz tie noteikumi bija. Šeit piedalījās seši sportisti, un līderiem tuvu bija arī tie, kas palika ārpus trijnieka, – Jānim Paeglītim 43 reizes, un Guntim Macpanam 47 reizes. Trešais Dainis Zaķis ar 50 reizēm, otrais Ivars Rigasts ar 52 reizēm, un uzvarēja Felikss Žieds – 53 reizes, kopā uzspiežot 2650 kilogramu svaru.

Vīru grupā līdz 40 gadiem bija lielākais dalībnieku skaits – spēkus izmēģināja 16 spēcīgie vīri. Šeit pārsvarā visi dalībnieki stieni spieda vairāk nekā 40 reizes, pāri 50 reizēm iespēja Dmitrijs Čabaņenko, Juris Dupurs un Gatis Pelēķis. Trešajā vietā ar 65 reizēm Raivis Naumovs, otrais ar 71 reizi Elvijs Žieds, un uzvarēja Arvīds Lipskis, uzspiežot 72 reizes jeb kopā 3600 kilogramu svaru.

Pāri simtam

Visiespaidīgākie rezultāti bija 40+ grupā, kur piedalījās deviņi dalībnieki. Līdz trešajai vietai nedaudz pietrūka Vladimiram Ponomarjovam – 47 reizes. Trešais šoreiz Aleksejs Medvedevs – 50 reizes.

Par uzvaru cīnījās pēdējā laika ierastais duets Armands Naglāzs un Māris Barovskis. Viņi ir starp tiem, kas regulāri pārvar simts reižu robežu. Pirmais sāka A. Naglāzs un zināmā mērā nepievīla – 101 reize. Turpinājumā pie svara stieņa ķērās M. Barovskis, spiežot tehniski pareizi, viņam izdevās ļoti labs sniegums – 120 reizes. Iespējams, ka varēja pat vēl nedaudz vairāk, bet īsti iemesla vairāk censties nebija, un tāpēc šāds rezultāts, kas kopā ir 6000 kilogrami. Ar lielāko uzspiesto kopējo svaru M. Barovskis ieguva sacensību ceļojošo kausu, kas gan īpašnieku nemainīja, – viņš uzvarēja arī pagājušajā gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.