Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dažādi kukaiņi “salidojuši” un “sarāpojuši” Īslīces kultūras namā

Īslīces kultūras namā valda pavasarīga kukaiņu mošanās gaisotne. Te var skatīt desmitiem lidoņu un rāpotāju, kas atveidoti dažādās tehnikās un ir gan Bauskas novada bērnu, gan pieaugušo darināti un gleznoti. Par bērnu darbiem tiek aicināts balsot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatierteātris «Dadži» Īslīces kultūras namā sarīkojis Bauskas novada izglītības iestāžu bērniem pavasarīgu mākslas darbu konkursu «Kukainis ragainis». Bija jāizveido telpiski kukaiņu tēli, kā nolikumā rakstīts, – «kukainis var sēdēt, gulēt vai stāvēt, kukaiņa augumam jābūt vismaz 50 cm». Konkursam iesūtīti un Īslīces kultūras nama skatlogos izvietoti 58 kukaiņi no 13 mācību iestādēm, arī ģeogrāfiski no dažādām vietām, visām apvienībām – gan no Bauskas, gan Pilsrundāles, Misas, Iecavas. Bērnu izveidoto kukaiņu attēli skatāmi «Facebook» Īslīces kultūras nama lapā, ir iespēja balsot par košāko, glītāko kukainīti, vēsta Evita Novicka, Īslīces kultūras nama pasākumu organizatore un amatierteātra «Dadži» režisore.

Pēc tam 25. aprīlī tiks noskaidroti uzvarētāji gan «Facebook» balsojumā, gan arī teātra «Dadži» žūrijas vērtējumā. Balvas konkursa uzvarētājiem palīdzēja sarūpēt Īslīces pagasta nodaļa un biedrība «Laiks jauniešiem», būs gan saldumi, gan galda spēles, skaidro E. Novicka.

Pavasarīgās kukaiņu modināšanas tēmas bagātināšanai pagājušajā nedēļā Īslīces kultūras namā apskatei izlikti ne tikai bērnu darinātie kukaiņi, bet arī Rundāles pagasta Baltās mājas un biedrības «Meistars Gothards» gleznošanas studiju dalībnieku darbu izstāde. Katrā no 13 autoru gleznām atainoti kukaiņi, šī pasaule studiju dalībnieku redzējumā ļoti dažāda. Vairākās gleznās lido taureņi, bet tie, piemēram, Lailai Uķei ir tik atšķirīgi no Lindas Stīrijas atveidotā. Līgas Žukauskas sienāzis burtiski «ieaudzis» zālē, ar to saplūstot zaļumā. Amizants ir Ilzes Rigertes gleznotais kamenes kungs ar cilindru galvā. Gleznošanas studiju pasniedzēja māksliniece Laura Ikerte piedāvā grafiski dekoratīvu skatījumu uz vaboļu pasauli – uz melna fona zeltainu vabolīšu skrējiens, varbūt deja. Kukaiņi izveidoti reljefā un klāti zeltītām plāksnītēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Lauras mamma Solveiga Ikerte uzgleznojusi pavisam dīvainus un īpašus kukaiņus, kurus sauc par zarkukaiņiem. Kā savvaļā, tā nebrīvē zarkukaiņi lielākoties nekustīgi sēž uz kokiem vai augiem un tēlo mazus žagariņus, lai tos nepamanītu un neapēstu kāds putns vai prāvs rāpulis. Šāda maskēšanās viņiem neprasa lielu piepūli, jo tie tiešām izskatās pēc zariņiem – ar visiem kātu posmiņiem, negludumiem un ērkšķīšiem. Tādi ir mājās Laurai, un tie mīt stikla kastē, ko var arī smalki nosaukt par insektāriju. Uz izstādes atklāšanu Īslīces kultūras namā Laura dzīvos zarkukaiņus, kas ir Solveigas gleznai modeļi, bija paņēmusi līdzi, lai radītu īpašāku noskaņu.

Gan gleznas, gan bērnu darinātos telpiskos kukaiņus Īslīces kultūras namā joprojām var apskatīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.