Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: 1. septembra rīts Vecumnieku vidusskolā

Vecumnieku vidusskolā Zinību dienas, 1. septembra, rītā skolēni, pedagogi un vecāki pulcējās pie Baltās skolas, kur izskanēja apsveikuma runas, virmoja atkalsatikšanās prieks un svētkus iekrāsoja smiekli, čalas un rudens ziedu košums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uz skolu – gan priecīgi, gan norūpējušies. Foto – www.bauskasdzive.lv

Ar skaļiem aplausiem tika sagaidīti pirmklasnieki (divās klasēs mācīsies 52 bērni) un audzinātājas Antra Zikova un Aija Vanaga. Viņus ceļā no Mazās uz Balto skolu pavadīja 12. klases jaunieši (audzinātāja Sarmīte Vēvere).

Vecumnieku vidusskolas kuplo saimi sveica izglītības iestādes direktors Aivars Ķiņķevskis. Viņš pauda cerību, ka pēc pāris gadiem vairs nevajadzēs spiesties skolas priekšā un svētkos visi varēs pulcēties jaunuzceltās skolas ēkas lielajā zālē.

«Esam auguši un šajā mācību gadā Vecumnieku vidusskolā mācās 451 skolēns – par 30 bērniem vairāk nekā pagājušajā gadā. Ja piepulcē pirmsskolniekus, tad saime ir krietni kuplāka – 661 audzēknis. Esam ceturtā lielākā skola Bauskas novadā, ierindojamies uzreiz aiz trim pilsētas izglītības iestādēm. Tas liecina par to, ka Vecumnieki aug,» sacīja A. Ķiņķevskis. «Šajā mācību gadā mums ir vairāki jauni kolēģi: Rebeka Zariņa, sākumskolas pedagoģe, Kristīne Išankova, angļu valodas skolotāja pamatskolā, Ludmila Roze, ķīmijas skolotāja pamatskolā, un Sintija Kreimane, kura mācīs sociālās zinības un turpinās veikt karjeras konsultantes pienākumus. Šogad tiks pasniegta arī valsts aizsardzības mācība, šī joma jaunsargu instruktora Klāva Zaļkalna pārziņā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktors uzsvēra, ka jaunais skolas gads zīmīgs ar lieliem izaicinājumiem gan pirmklasniekiem, gan divpadsmitajiem, kuriem sāksies padziļinātie kursi, līdz ar to – cits režīms, citas prasības. «Lai 12. klases audzēkņiem pietiek pacietības un gribasspēka tiekties uz augstākiem mērķiem! Jaunieši ir spējīgi, uz viņiem var paļauties, tāpēc gaidām arī rezultātus. Lai visiem šis gads paiet mierīgi, ierastajā ritmā, lai mūs «nerausta» ierobežojumi! Būsim piesardzīgi, saudzēsim cits citu un nepakļausim riskam ne sevi, ne apkārtējos! Ceru, ka visi zina, ko vēlas sasniegt, bet ja ne – audzinātājas palīdzēs tikt ar to skaidrībā. Laimīgu jauno mācību gadu!» vēlēja A. Ķiņķevskis.

Direktora vietniece Rolanda Ķiņķevska apsveikuma runā pauda, ka Vecumnieku vidusskola ir ļoti bagāta, jo skolas lielākā bagātība ir bērni, kas tiecas pēc zināšanām. «Latvieši izsenis bijusi gudra un vieda tauta, izglītība kā vērtība vienmēr ir turēta cieņā un godā, jo latvieši ir apjautuši, ka cilvēks var zaudēt visu, bet prasmes un zināšanas, kas apgūtas, paliks vienmēr un palīdzēs dzīvot tālāk un veidot savu nākotni. Lai zinību ceļā visiem labi veicas!» viņa sacīja.

Uzmundrinājuma vārdus teica arī direktora vietniece Ingrīda Tamane, vēlot visiem darbaprieku un gandarījumu par paveikto. Bauskas novada pašvaldības Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika bija nākusi ar laba vēlējumiem visai skolas saimei un vecākiem, bet īpašs pārsteigums bija sarūpēts pirmklasniekiem.

Kad saule pazuda mākoņos, padebeši iekrāsojās zilpelēkos toņos un sāka smidzināt lietus, ciemos ieradās Vinnijs Pūks un Sivēns. Vispriecīgākie par 12. klases sagatavoto teatralizēto priekšnesumu bija pirmklasnieki, kuri iesaistījās ziepju burbuļu ķeršanā, burtu pazīšanas spēlē un jautrā dejā. Arī vismazākie skolēni uzdrošinājās stāties pie mikrofona un norunāt iemācītos dzejolīšus. Skanot ovācijām un aplausiem, ierunājās senā skolas zvana mēle, tradicionāli iezvanot jauno mācību gadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.