Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Aizritējušas jau astotās sacensības “Bauskas velorudens”

Kaspara Brazovska un kluba «Codes malēji» organizētā Bauskas velobrauciena ideju šogad ir pārņēmusi Laura Ramane un «Bauskas velokomanda», kas šogad pasākumu rīkoja jaunā vietā un jaunā maršrutā. Taču dalībnieku skaits ir nemainīgi liels un pasākuma kvalitāte – augsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Astoto reizi pēc kārtas Bauskas novadā notika «Bauskas velorudens» brauciens. Šogad gan bija mainīta trase – notiekot ceļa uz Mežotni remontam, jaunie organizatori izraudzījās braucienu uz Uzvaras ciemu, un šī izvēle bija ļoti veiksmīga – izrādījās, ka stāvlaukums un atpūtas vieta pie Īslīces ielas ir ļoti laba šādu pasākumu rīkošanai, un arī brauciens bija aizraujoši labs. Kopumā pieteikušies bija vairāk nekā četri simti dalībnieku, no kuriem vairāk nekā 380 beidza distanci 24 kilometru garumā.

Rīts sākās ar sacensībām jaunākajiem dalībniekiem. Pasākumu vadīja Kaspars Brazovskis, kurš gan pats atzina, ka nākamgad vairāk domā par piedalīšanos braucienā, nevis par tiešu dalību pasākumā.

Atšķirībā no iepriekšējiem posmiem šoreiz sacensības bija vairāk uz ātrumu un manevrētspēju – jaunie braucēji līkumoja pa atpūtas vietas celiņiem, izmēģinot savus spēkus un cīnoties arī par goda pjedestālu vairākās vecuma grupās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu sacensību noslēgumā notika arī 250 eiro dāvanu kartes izloze, par kuru varēja iegādāties jaunu velosipēdu. Veiksminieks šoreiz bija jaunais Marsels Birznieks. Viņš atzina, ka pasākums arī bez balvas ir paticis, piedalījies visur, kur iespējams, arī atrakcijās.

«Redzējām reklāmu internetā, «facebook.com» lapā, un izlēmām piedalīties. Lai arī jau iepriekš zinājām, ka katru gadu šādas sacensības notiek, bet šoreiz braucam pirmo reizi. Marsels piedalās, jo arī grib nobraukt visu distanci,» stāsta mamma Laura Birzniece. Balva būs gana noderīga – no pašreizējā riteņa jaunietis jau ir gandrīz izaudzis, un esot vērts domāt par citu braucamo. Arī lielajā braucienā devās visa ģimene – ar Marselu brauca kopā tēvs Māris Birznieks, bet ar jaunāko brāli Marku brauca mamma.

Finišē kopā

Velobraucienā šoreiz lielu pārsteigumu nebija. Lai arī piedalās ļoti daudz pārstāvju no citiem novadiem un pilsētām, kas aizpildīja goda pjedestālu, tomēr absolūtā līderu loma šoreiz bija iecavniekam Ģirtam Cirvelim no «Roadex» komandas un baušķeniekam Jānim Baltušam no «Evelo Team», kas finišēja draudzīgi plecu pie pleca. Tomēr fotofinišs uzrādīja, ka dažus centimetrus priekšā bija Ģ. Cirvelis, un viņam arī pirmā vieta. Trešo vietu pirmajā grupā ar spēcīgu finiša sprintu «izrāva» Aleksandrs Kurbatskis no komandas «Velo+ Bottari Baltic».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No «Bauskas velokomandas» jāatzīmē Aivars Galigins, kurš finišēja piektajā vietā, Oskars Švāgers – 11. vietā un Elvijs Mucenieks, kuram 24. vieta. No «Velo Iecava» ātrākie bija Ivars Jurbergs – 17. vieta, Reinis Lapiņš – 20. vieta un Konstantīns Mališevs – 22. vieta, kā arī «Roadex» pārstāvis no Iecavas Raitis Cirvelis.

Savukārt uz goda pjedestāla Bauskas novada pārstāves tika vienīgi 55+ grupā – tur otrajā vietā baušķeniece Brigita Iļjina, bet trešā – iecavniece Daiga Skuja. Savukārt vecākais braucējs bija Pēteris Rājevs no Bauskas novada.

Braucēji atzina, ka sacensības neesot bijušas vieglas. Dažiem pat rezultāts no treniņu labā sasnieguma šajā pašā trasē līdz sacensību dienas rezultātam atšķīrās par vairāk nekā desmit minūtēm. Spēcīgs sānu vējš bijis gan turp braucot, gan atpakaļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veiksmīgā Ragana

Domājot par to, lai piedalītos pēc iespējas vairāk aktīvā dzīvesveida cienītāju, bija arī daudz domāts par izlozes balvām un citām aktivitātēm. Izklaides publikai, kā ierasts, bija piedāvāta tērpu tēma, un šogad tie bija pasaku tēli. Dalībnieki bija vairāk nekā desmit un ar dažādu izdomu – Rozā feja, Ēzelītis no Iecavas, bija vairākas Sarkangalvītes un Raganas, bija pat Sprīdītis ar lāpstu un galā galā, kā teica pasākuma vadītājs Kaspars Brazovskis: «Kurš gan nezina pasaku par nobraukto lapsu?» Jā, bija arī tāds tēls.

Veltes saņēma visi dalībnieki, bet galveno balvu – dāvanu karti – žūrijai nācās piešķirt vienam no tēliem, un par uzvarētāju kļuva Sanita Ozoliņa ar Melnās raganas tēlu. «Acīmredzot iekšēji mēs, visas sievietes, esam mazliet raganiņas. Tērps vairāk vai mazāk mājās bija, un pēc tam palīdzēja uztaisīt slotu un visu pārējo. Braukšana bija grūta, bet ļoti patīkami,» tā par tēla izvēli un piedzīvoto stāsta S. Ozoliņa. Viņa sacīja, ka pasākumā piedalījās kopā ar kolēģēm no Bauskas «Hesburger» restorāna un visas bija sagatavojušas tērpus.

Notika arī balvu un medaļu izloze tiem sportistiem, kas nestartēja sporta grupā un piedalījās izklaidei. Balvas piešķīra arī kuplākajām komandām. Otrajā vietā šoreiz bija «Bauskas slimnīcas» vienība, bet uzvarētāju godā «Īslīces pamatskola» – kopā 16 dalībnieki. Skolas pārstāve Helvija Greiere pastāstīja, ka uz sacensībām jauniešus aicināja gan viņa, gan organizatore Laura Ramane un atsaucība bija liela. Vairāki jaunieši ieguva arī balvas loterijā, kas deva vēl lielāku gandarījumu par dalību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielās un galvenās loterijas uzvarētāja, kura balvā ieguva portatīvo datoru, bija meiteņu grupas uzvarētāja un pieaugušo dāmu grupas trešās vietas ieguvēja no komandas «Livelo/Zelta zeme» Ieva Jurēviča. Kā pati atzina, sakritība esot fantastiska, jo tieši tikko dators esot nojucis. «Brauciens bija fantastisks. Sacensībās piedalos bieži, varu teikt, ka šeit bija ļoti forša trase. Zinu, ka vienā vietā, kur bija straujais pagrieziens, bija kalniņš – citi sūdzējās, ka bijis grūti, bet es to nejutu. Cerams, ka nākamgad arī braukšu,» priecīga bija veiksminiece.

Augstā līmenī

Šogad riteņbraukšanas sacensības notika Eiropas sporta nedēļā. Stāsta Ilze Puķāne, Bauskas novada pašvaldības sporta un veselības nodaļas projektu vadītāja: «Šī nedēļa mums bija veselības nedēļa. Katru dienu pagastos bija riteņbraukšana, kur varēja piedalīties bērni ar ģimenēm, un šī ir projekta noslēdzošā aktivitāte.»

Braucienā piedalījās arī galvenā organizatore Laura Ramane, kas sieviešu grupā finišēja trešā, bet apbalvošanā nepiedalījās – kā pati iepriekš pauda, ka nebūtu labi, ja balvu saņemtu organizatore. «Ļoti centāmies. Jāsaka milzīgs paldies visiem sponsoriem, kas atbalstīja gan finansiāli, gan ar balvām. Atbalstīja arī ģimene – teica, ka pēdējās nedēļās mammas vairs mājās neesot. Tagad varēšu vairāk ģimenei pievērsties. Pēdējās divas nedēļas bija grūtas, kamēr savācu visas balvas un pārējo. Atbalstīja arī zemessargi. Milzīgs paldies biedrības «Laiks jauniešiem» jauniešiem, kas visi ieradās, izdarīja savu darbu. Atbalstīja «Velo Iecava» komanda. Pateicība Bauskas novada pašvaldībai un pašvaldības policijai,» teic L. Ramane. Organizēt braucienu palīdzēja arī daudzi brīvprātīgie. Organizatore šoreiz bija sarūpējusi neredzēti plašu balvu klāstu. Kā novērtēja sportisti – pat maksas sacensībās balvu ir mazāk, un arī tāpēc šādu organizācijas līmeni var novērtēt kā augstu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

APBALVOTIE

«Bauskas velorudens 2023» apbalvotie vecuma grupās:

● Zēni 9 – 12 gadi – 1. Oskars Štrauhmanis, 2. Emīls Lācis, 3. Marsels Birznieks.

● Meitenes 9 – 12 gadi – 1. Sofija Šaicāne, 2. Lote Lange, 3. Viktorija Ļaudama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Jaunieši 13 – 17 gadi – 1. Kristers Štrauhmanis, 2. Daniels Cipulis, 3. Mārtiņš Sniegs.

● Jaunietes 13 – 17 gadi – 1. Ieva Jurēviča, 2. Samanta Roziņa, 3. Patrīcija Priede.

● Vīrieši – 1. Ģirts Cirvelis, 2. Jānis Baltušs, 3. Aleksandrs Kurbatskis.

● Sievietes – 1. Renāte Rodionova, 2. Anita Antone, 3. Ilze Sniega.

● Vīrieši 45 – 54 gadi – 1. Aleksandrs Merzļikins, 2. Andrejs Ahmerovs, 3. Nauris Kalniņš.

● Sievietes 45 – 54 gadi – 1. Olga Ballo, 2. Everita Romule, 3. Inga Valtere.

● Vīrieši 55+ – 1. Žans Ribaks, 2. Sergejs Rodionovs, 3. Juris Pūpols.

● Sievietes 55+ – 1. Inga Gedrovica, 2. Brigita Iļjina, 3. Daiga Skuja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.