Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Aizvadīts labdarības koncerts Skaistkalnes katoļu dievnama atjaunošanai

Skaistkalnes katoļu baznīcas draudze Vasarsvētkos, 5. jūnijā, aicināja uz labdarības koncertu dievnama torņu atjaunošanai. Vairāk nekā divsimt apmeklētājiem uz improvizētas skatuves pie galvenās ieejas uzstājās mākslinieki Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova un Jānis Paukštello, muzikālo pavadījumu atskaņoja instrumentālā grupa: Jānis Miltiņš – taustiņinstrumenti, Valters Sprūdžs – ģitāra, Lauris Valters – sitaminstrumenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Es vēlos atdzimt!» – šāds uzsaukums bija lasāms lielformāta plakātā pie dievnama fasādes, kurā Jezuītu ordeņa celtā Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca senā fotoattēlā redzama kādreizējā izskatā visā godībā. Savulaik lielākais un greznākais katoļu dievnams Latvijā lepojās ar diviem baltiem un dižiem torņiem ēkas rietumpusē; tie tika sagrauti Otrā pasaules kara laikā. Skaistkalnes Romas katoļu draudze un prāvests Andrejs Mediņš ir apņēmības pilni sagādāt līdzekļus, lai 1692. gadā uzbūvētā majestātiskā kulta celtne atdzimtu sākotnējā krāšņumā.

Sirsnībā un labestībā klātesošos vienoja aktieru un mūziķu priekšnesumi, savukārt Andrejs Mediņš iedrošināja cilvēkus novērtēt viņiem dāvāto mīlestības, domu un dāsnuma spēku, lai piepildītos visskaistākie un dievišķīgākie sapņi. Skaistkalnes katoļu baznīca ir ceļā uz atdzimšanu, un lai tas drīzāk notiktu, tuvi un tāli ļaudis katrs pēc savas vēlmes un rocības ziedoja līdzekļus dievnama torņu atjaunošanai.

No Skrīveriem ceļu uz Skaistkalni bija mērojuši Irēna un Guntis Rumpāni. «Bauskas Dzīvei» viņi atklāja, ka baznīcām palīdzējuši visu mūžu un šaipusē neesot pirmoreiz. Gribot atbalstīt prāvesta Andreja Mediņa ieceres.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Viņa vadītie dievkalpojumi vienmēr sagādā izdomā bagātus pārsteigumus. Tradicionālo un garīgo, ko caurvij Evaņģēlijs, papildina tik daudz radošuma!» sajūsmināts ir Guntis Rumpāns. «Šodien pat, kad Vasarsvētku dievkalpojumā dziedāja «Nāc, Svētais Gars!», no augšas bira ziedlapiņas, bet vēl kādā svinīgā brīdī – bērzu lapiņas. Vienreizēji skaisti bija greznots dievnams – ar ziediem un desmit metru garām bērzu meijām. Skaists pārdzīvojums bija arī Lieldienās, kad ar svētīto ūdeni tikām, nevis apsmidzināti, kā ierasts, bet kārtīgi apslacīti – gluži vai nomazgāti no grēku traipiem!»

Irēna Rumpāne cer, ka Skaistkalnē iecerēto izdosies piepildīt, jo «Andrejam ir «krampis» un daudzi viņam palīdz». «Ģimenēs un attiecībās trūkst mīlestības, cilvēki nav atvērti, iekapsulējušies savos trūkumos, taču mūsu bagātība nav nepilnības, bet spēja ļauties mīlestībai. Skaistkalnes baznīcai vajag daudz mīlestības un līdzekļu,» uzskata skrīveriete.

Rumpānu pāris atzīst, ka agrāk ceļš uz šo pusi no Skrīveriem šķitis tāls, taču tagad ir sajūta, ka «spārni te atnes». «Lai Dievs stiprina, bagātina un sargā draudzi un tēvu Andreju, lai Svētais Gars dod gudrību! Lai viss izdodas!» gaidot savu iespēju parunāties ar prāvestu, vēlēja dzīvesbiedri.

Izskanot labdarības koncertam, cilvēki nesteidzīgi izstaigāja apkārtni, baudīja saulaino pievakari un atvadoties vēlējās pārmīt kādu vārdu ar Andreju Mediņu – lai saņemtu stiprinājumu un pateiktos par saturiski piepildīto Vasarsvētku dienu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.