Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Aizvadīts pirmais aktīvās atpūtas festivāls Dāviņu pagastā «Birztaliņa»

Sestdien, 20. augustā, Bauskas novada Dāviņu pagastā norisinājās aktīvās atpūtas festivāls «Birztaliņa», kuru rīkoja nodibinājums «Darīt un darboties» kopā ar Dāviņu pagasta jauniešiem un Dāviņu pagasta nodaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Festivālā Dāviņos. Foto – Eva Reinfelde.

Aktīvajiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja pierādīt savus spēkus futbolā, spēlējot komandās ar 5 + 1 dalībnieku, volejbolā ar diviem spēlētājiem vienībā, kā arī strītbolā, kur savu māku varēja pierādīt 3 + 1 spēlētājs komandā. Bija arī virves vilkšanas sacensības. Kopvērtējuma aktivitātēs punktus varēja iegūt bumbiņu mešanā, zābaku un šautriņu sviešanā arī bija iespējams vākt punktus kopvērtējumam, lai cīnītos ar konkurentiem par medaļām.

Papildus sportiskajām aktivitātēm punktus pasākuma apmeklētāji varēja iegūt arī biedrību un nodibinājumu aktivitātēs. Biedrība «Jaunatne smaidam» bija ieradusies ar klinšu sienu, kur komandas varēja pretendēt uz punktiem, uzkāpjot līdz sienas augšai. Aktivitāte norisinājās profesionāļu uzraudzībā, un to izbaudīja ne tikai punktu krājēji, bet arī citi interesenti, kuri vēlējās gūt adrenalīna devu. Biedrība «Mums pieder pasaule» organizēja spēli ar baloniem, kuru laikā divām komandām bija jāsacenšas, pārspridzinot visvairāk piepūsto balonu. Savus spēkus «Mēmajā šovā», kura mērķis ir uzminēt pēc iespējas vairāk komandas biedra bez runāšanas atspoguļotos vārdus, festivāla apmeklētāji varēja izmēģināt kontrolpunktā pie nodibinājuma «ViedDoma» pārstāvjiem.

Dāviņu pagasta jauniešu aktivitātes laikā bija jāizveido vārds «Birztaliņa», kurš ar burtiem un knaģu palīdzību jāsakārto uz striķa pēc iespējas ātrākā laikā. Biedrība «Laiks jauniešiem» piedāvāja saņemt punktus foto aktivitātē, kuras laikā bija jāuzņem dažādas fotogrāfijas atbilstoši nosacījumiem, kurus izpildot bija iespēja saņemt gardumus no kioska «Narvesen».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izzinošas aktivitātes bija sarūpējis arī Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljons un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kuri interesentiem iemācīja šaut ar pneimatiskajiem ieročiem, piedāvāja apskatīt dienesta transportlīdzekļus, kā arī pierādīt savas zināšanas ugunsdzēsības jomā.

Pēc pirmā sportisko sacensību posma uz skatuves kāpa Latvijā labi pazīstamais komiķis Maksims Trivaškevičs, kurš ar jokiem un humoru priecēja klātesošos. Komiķa «odziņa» ir sadarbība ar sanākušo publiku, lai jokus un smieklus radītu kopā, tāpēc iespēja iesaistīties bija ikvienam aktīvistam. Pēc komiķa uzstāšanās skatuves vietu ieņēma kādreizējais šova «X faktors» dalībnieks Edgars Kārkliņš, kurš skatītājus priecēja ar Latvijā un visā pasaulē zināmām dziesmām savā izpildījumā, kā arī dalījās ar pieredzes stāstiem iz savas dzīves. Pēc tam skatuve bija nodota Kristīnes Šomases izpildījumam, kura laikā drosmīgākie apmeklētāji jau iegrieza deju grīdu un dziedāja līdzi visiem zināmām dziesmām. Pēc mūziķu izpildījuma atsākās sporta spēles un pārējās aktivitātes, lai pēcāk tiktu noskaidroti labākie censoņi.

Kad aktīvā pasākuma daļa bija noslēgusies un medaļas izdalītas, uz skatuves kāpa Deniss Stepanovs, kuru gaidīja daudzi jaunieši. Ar savu enerģiju un «lipīgiem» meldiņiem mūziķis uz deju grīdas sapulcēja daudzus, lai klātesošos iesildītu gaidāmajai nakts diskotēkai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniecei Amandai festivālā vislabāk esot patikuši pozitīvi cilvēki visapkārt, kā arī komiķa Maksima Trivaškeviča un dziedātājas Kristīnes Šomases uzstāšanās. «Es ieteiktu pasākumu nākamreiz rīkot garāku un ar vēl vairāk uzdevumiem sporta spēlēs,» teic Amanda, «vajadzētu arī vairāk reklamēt, lai atbrauc cilvēki arī no citām Latvijas pilsētām, jo festivāls tik tiešām bija draudzīgs tiem cilvēkiem, kuri mīl nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kā arī ģimenēm ar bērniem.»

«Mūsu cerības un ieguldītais darbs attaisnojās – ir milzīga gandarījuma izjūta par paveikto, jo redzēju prieka dzirksti katra acīs, kā arī dzirdēju pozitīvas atsauksmes, tātad festivāls ir izdevies,» ar «Bauskas Dzīvi» iespaidos dalās viens no festivāla organizētājiem Kristaps Ronis, «gatavošanās process aizņēma vairākus mēnešus, jo tas nav ne vienas dienas, ne arī nedēļas darbs. Lielāko daļu laika prasīja tieši plānošana, organizēšana un saskaņošanas darbi.» Kristaps atzīst, ka pasākumā viss ritēja pēc plāna, un uzsver, ka ļoti lepojas ar savu komandu, un, pat ja kaut kas pietrūka līdz ideālam līmenim, tad tur ir atstāta vieta izaugsmei.

Festivāla sarīkošanu ar līdzfinansējumu atbalstīja Bauskas novada pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.