Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Aprīļa pilienos” panākumus gūst vietējā deju grupa “Lēra”

Piektdien, sestdien un svētdien Īslīces kultūras namā norisinājās konkurss-festivāls «Aprīļa pilieni». «Grand prix» titulu izcīna vietējās dejotājas un dziedātāja no Polijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Aprīļa pilieni» šogad norisinājās jau 13. reizi, bet iepriekšējais konkurss tika aizvadīts pirms pieciem gadiem – 2019. gadā, kur triumfēja grupas «Carnelian» meitenes no Iecavas. Šī gada festivālā piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Ķīnas, Bulgārijas un Vācijas, pārstāvot sevi gan dziedātprasmes, gan dejotprasmes mākslā. Konkursa-festivāla pirmajā dienā, 19. aprīlī, uz skatuves kāpa solisti, bet otrajā dienā, 20. aprīlī, savu sniegumu žūrijai atrādīja deju grupas un popgrupas. Noslēdzošajā pasākuma dienā svētdien norisinājās laureātu koncerts, kā arī tika pasniegti divi «grand prix» tituli – viens dziedātāju un otrs dejotāju kategorijā.

Konkursantu sniegumu šogad vērtēja žūrija 14 personu sastāvā. No Latvijas žūrijas krēslos sēdēja Daiga Eilande, Kitija Zosa, Darina Kudlajeva un Sintija Upeniece. Onute Žukiene un Vitauts Žuks vērtēt bija ieradušies no Lietuvas, bet Evelina Mei un Anna Ūsna – no Igaunijas. Ukrainu pārstāvēja Nataļi Kovala un Volodimirs Biriukovs, Poliju – Mareks Zborovskis-Veichamns un Ellada Sumanši, bet Viktors Leis bija no Vācijas, savukārt Dono Tsvetkovs – no Bulgārijas.

«Uzskatu, ka skatītājiem zālē viss mūsu darbs un ieguldījums izskatījās perfekti, taču aizkulisēs, protams, gāja dažādi. Uz āru viss izpaudās tā, kā biju to vēlējusies,» vērtē konkursa direktore Nijole Berezina, «iepriekš šis konkurss, ko organizējām kā biedrība, bija par pašizmaksu, bet šogad mūs atbalstīja Bauskas novada pašvaldība, tādējādi nebija tik ļoti liela uztraukuma par finansiālo pusi. No savas puses varu teikt arī to, ka pēc pandēmijas radītās pauzes uz skatuves kāpa jauna paaudze, līdz ar to vairs nav jūtama tāda kvalitāte kā agrāk. Kad dalībnieki piesakās konkursam, nekad neprasu videomateriālu, kas jāiesūta iepriekš, jo ticu, ka visi vadītāji un dalībnieki priekšnesumus gatavo tā, lai parādītu savu labāko līmeni. Šogad uz lielās un izgaismotās skatuves kāpa arī mazi bērni, kuru līmenis bija salīdzinoši zemāks. Pašiem bērniem tā, protams, ir milzīga pieredze, ko viņi ieguva konkursa laikā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N. Berezina atzīst, ka šāda situācija, iespējams, veidojusies tāpēc, ka mazākie dalībnieki nav guvuši lielu pieredzi starptautiskos pasākumos, kā arī ne vienmēr priekšnesumu sagatavošanai izdodas veltīt daudz laika, jo vienu dienu bērns grib dziedāt, nākamajā darīt jau ko citu. Problēmas esot radušās arī ar atsevišķām fonogrammām, kuru kvalitāte nesaskanēja ar modernajām aparatūrām, kas atskaņo ierakstus.

«Žūrija atbrauca, no jauna satikās pēc visiem šiem gadiem – viņi vienmēr ir apmierināti ar piedzīvoto,» tā N. Berezina, «pašlaik vēl grūti spriest, vai konkursu organizēsim arī nākamajā gadā – nepieciešama liela un spēcīga komanda, kurā katrs ir spējīgs veikt savus pienākumus, kā arī tas atkarīgs no citiem faktoriem. Šogad esmu apmierināta ar biedrības «Laiks jauniešiem» darbu, taču nedēļas nogalē notika arī citi pasākumi, piemēram, Vimbu svētki, tāpēc grūti visur paspēt. Uzskatu, ka tādus lielus pasākumus vienā dienā nevajadzētu organizēt. Citus gadus dalībniekus vedām arī ekskursijās uz Rundāles pili, taču šogad nebija tādas iespējas – transports bija dārgs, arī mums pašiem darba pilnas rokas.»

Noslēguma koncertā piedalījās pirmo līdz trešo vietu ieguvēji, taču arī ne visi, jo liela daļa transporta izmaksu dēļ nevarēja atļauties palikt uz pēdējo festivāla dienu. «Grand prix» titulu dziedātāju kategorijā ieguva Maja Kaleka no Polijas un Bauskas deju studija «Lēra».

«Es nedzirdēju Maju konkursa laikā, bet noslēguma koncertā biju pārsteigta. Konkursā viņa esot nodziedājusi ļoti labi, taču pēc titula saņemšanas viņa aiz pārsteiguma nevarēja padziedāt, bet es uzskatu, ka māksliniekam jāprot izpildīt priekšnesumu ikvienā situācijā – izņemot, ja viņš ir slims, tāpēc par šo nomināciju es vēl pastrīdētos, ja man būtu tāda iespēja,» tā N. Berezina, «es uzskatu, ka iegūtā balva ir jāiegulda dalībnieku izaugsmē, piemēram, ieraksta izdošanai vai tamlīdzīgi, jo šī balva var palīdzēt piepildīt sapni.» Konkursa direktore atzīst, ka grupai «Lēra» ir ļoti augsts līmenis, tāpēc, ja viņa vērtētu pati, tad arī «Grand prix» titulu dāvātu tieši šiem dejotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lielākais prieks jau ir bērniem, un man pašai ir gandarījums par to, ka viņi priecājas. Man pašai par titulu nav tik lielas sajūsmas kā viņiem, taču redzēt manos dalībniekos līksmi un gandarījumu par sasniegto priecē arī mani,» izjūtās dalās Bauskas kultūras centra deju studijas «Lēra» vadītāja Kitija Upelniece, «mēs bieži piedalāmies dažādos pasākumos, vienīgi pandēmijas laikā bija klusums, bet es dzīvi pieņemu tādu, kāda tā ir, un tajā mirklī spēju novērtēt to, kas ir dots, nevis pārdzīvoju par to, kā nav, – tā mēs dzīvi palaižam garām. Citādākas izjūtas pēc atgriešanās nejūtu, jo esam raduši uzstāties.»

K. Upelniece atzīst, ka vēlētos, lai «Aprīļa pilienos» dejotāju starpā konkurence būtu lielāka. Studija «Lēra» ir piedalījusies dažādos konkursos, kur sacenšas tieši dejas nozares dalībnieki, un konkurences šajā pasākumā esot pietrūcis. «Ar meitenēm dinamiskā grafika dēļ apspriesties par naudas balvas izlietošanu vēl neizdevās, bet pa ausu galam dzirdēju un priecājos, ka meitenes domā racionāli un šo naudu vēlas ieguldīt konkursu dalības maksām, lai mazinātu finansiālo slogu vecākiem,» stāsta K. Upelniece, «nākamais konkurss, kurā piedalīsimies 4. maijā, būs «Dance Revolution» Viļņā.»

Starptautiskās populārās mūzikas izpildītāju konkursu-festivālu «Aprīļa pilieni» finansiāli atbalstīja Bauskas novada pašvaldība no kultūras projektu līdzekļiem. Konkursam piesaistīti arī vairāki atbalstītāji, kas daļēji nodrošināja dalībnieku balvas.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Drīzāk izskatījās pēc kādas skolas popielas konkursa ne starptautiska konkursa. Žēl tiešām par zemo līmeni.

  13
  7
 2. Pasākuma organizēšanā ieguldīts daudz darba, organizatori nav atbildīgi par līmeni. Apsveicami, ka šāds konkurss tiek rīkots, ka tas ir tik daudzpusīgs un ka bērniem un jauniešiem ir iespēja sevi parādīt, gūt pieredzi. Cerams, ka gan vadītāji, gan paši dalībnieki objektīvi izvērtēs sava snieguma kvalitāti šajā konkursā, izdarīs secinājumus un būs motivēti pilnveidoties. Paldies N.Berezinai, organizatoru komandai un Īslīces kultūras namam par ieguldīto darbu konkursa-festivāla organizēšanā.

  21
  2
 3. Jā, nedzirdēju dziedātājus, bet dejotājiem tiešām tikai Lēra izskatījās kā kārtīga deju grupa, visās kategorijās!
  Bet nu žūrija neobjektīva!
  Bērnudārza dejai ieliek 8…. Es šokā

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.