Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Apvienotais Bauskas novads nosvinējis savus pirmos kopīgos svētkus

Sestdien, 4. jūnijā, Bauskas pilskalna parka estrādē ieskanējās pirmie Bauskas novada svētki «Zem zelta ozola zariem», kuri pulcēja visu apvienoto novadu kolektīvu dalībniekus un svētku apmeklētājus. Sanākušie atzīst, ka jūtas vienoti un spēks ir ozolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielā diena sākās ar svētku gājienu no Dārza ielas līdz Bauskas pilskalna parka estrādei, skanot dziesmām un plīvojot kolektīvu karogiem un vimpeļiem. Īslīces pagasta tautas deju kopa «Līdums» uzskata, ka ir ļoti draudzīgs deju kolektīvs, tāpēc draudzējas ar visiem novadniekiem.

Mežotnes jauktais vokālais ansamblis «Mēs» gājienā devās ar dziesmu «Bēdu manu lielu bēdu», un ansambļa vadītāja Liene Gaile atzīst, ka dodas dzīvē ar «ne bēdu» – tikai dziesmu. Mežotnes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva «Ducis» dejotāji teic, ka vienotiem liek justies lielais pulks ar svētku dalībniekiem, kas vienojas gājienā.

Ar jestrām dziesmām un skanīgu instrumentu spēli gājienā piedalījās Iecavas kultūras nama folklora kopa «Tarkšķi», kuru vadītāja Kristīne Karele atzina, ka izjūtas, beidzot visam novadam darot kaut ko kopā, ir ļoti labas. «Mēs esam vienoti visur – gan Bauskā, gan Iecavā,» atzīst K. Karele, ««Tarkšķi» jūtas ļoti labi, jo notiek koncerti un arī viss pārējais.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grūti bija nepamanīt Iecavas pamatskolas sastāvu, kurš gājienā devās ar spilgti dzelteniem lietussargiem, kurus, kā paši atzina, izmanto, lai pasargātu sevi no saules stariem. Gājiena dalībniece Dace atzina, ka gājiens liek justies vienotiem un tam vajadzētu norisināties katru gadu.

Gājiens noslēdzas Bauskas pilskalna parka estrādē, kur sanākušie iekārtojas ērtāk, lai gaidītu pasākuma atklāšanu. Pasākumu atklāj ar Bauskas novada domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa uzrunu, kurš sveic svētku dalībniekus un viesus. «Šodien mēs tiekamies ļoti īpašā reizē, mūsu jaunā, lielā novada pirmajos svētkos. Vietā, kur krustojas upes, kur satiekas cilvēki un kur vēsture saplūst ar šodienu,» sanākušos uzrunā A. Okmanis, «gandrīz 100 amatieru kolektīvi piedalās šajos svētkos, kuriem dots spēcīgs un latvisks nosaukums. Liels prieks, ka šodien ar mums ir arī sadarbības partneri un draugi no ārvalstu pašvaldībām. Mēs visi zinām, ka tikai kopībā ir spēks, ka gaišas domas un vienotība spēj apturēt nelaimi, tāpēc novēlu visiem izbaudīt svētkus, pateicos pasākuma veidotājiem un novēlu – lai katri nākamie svētki mūs padara arvien saliedētākus!»

Plašs izklaižu piedāvājums bija sarūpēts arī jaunākajiem pasākuma dalībniekiem, kuriem pasākuma organizatori bija nodrošinājuši dažādas aktivitātes, darbnīcas un citus izklaidējošus pasākumus. Mazajiem svētku apmeklētājiem bija iespēja izgatavot rokdarbus, pie profesionāļiem apgleznot seju un ķermeni, aktīvi pavadīt laiku dažādās stafetēs un spēlēs, kā arī satikties ar slaveno multfilmu varoni Trusi Bingu, kurš sirsnīgi apsveicinājās un nofotografējās ar katru pienākušo. Liela gardumu, dzērienu un dažādu citu labumu izvēle bija pieejama arī svētku tirdziņā, kur bija sabraukuši gan vietējie, gan attālāki mājražotāji. Tirgots tika apģērbs, rotaslietas, dažādi gardumi, mājās gatavoti vīni, rotaļlietas un koka izstrādājumi, lai katrs svētku apmeklētājs atrastu ko tīkamu sev.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Žēl gan, ka gandrīz 10 jaunā novada koriem neatradās vieta svētku plašajā programmā, lai nodemonstrētu kaut trīs dziesmas no SAVA repertuāra, ko kori apguvuši, nākamos – 2023.gada Dziesmu un deju svētkus gaidot.
  P.S. “Ģenovēva” DzSv repertuārā nav iekļauta…

  14
  1
 2. tad kā tur īsti ir, tos svētkiem paredzētos 53 tūkstošus izdalīja izredzētajiem pašdarbības kolektīviem, jeb tos samaksāja svētku organizētājiem? Tad kas vai kurš tika pie tiem zelta ozola “zariem”?

  9
  2
 3. Bauska nespēj un nedrīkst rīkot šādus pasākumus, pilsēta ir pārāk maza. Es jau redzēju kāda bija pilsēta stundu pirms gājiena, kad praktiski visas ielas ciet, nekur aizbraukt/izbraukt nevar, + vēl aplis pie rimčika ciet, kur no tā apļa stā ēja pilns kalns un pārējais ceļa posms ar smagajiem, kuriem bija jāgaida stundas 2-3, lai turpinātu savu ceļu. Nespēj Bauska pavilkt un kārtīgi noorganizēt šādus svētkus.

  8
  13
 4. koris , kā uz burvja mājienu dziedās muļķa sirdij ? Dziesmusvētku repertuāru jau tikko dziedājām Talsos, Cēsīs u,c. Nākošgad varēsi atklausīties repertuāru no viena gala līdz otram vairākkārtīgi . Sadziedāšanās un Genoveva bija super! Īgņām nekad neizdabāsi

  7
  3
 5. Žēl, ka zālīte nopļāva uz svētkiem tikai tur, kur notika gājiens, citās pilsētas vietās ganības, zāle līdz elkoņiem. Kauns par jums!

  5
  4
 6. Ļoti zems pašvērtējums.
  Kāds prieks par Genovevu un citām pārgremotām dziesmām lieliska orķestra un dažādas kvalitātes solistu izpildījumā, kur koris izstādīts kā lēta, mākslīga, ārišķīga butaforija, jo skaņa klausītājus nesasniedza. Acīmredzot, tāda bijusi iecere. Kam tā ideja un kas to akceptēja?…
  Bauskas novada koriem svētki bija vienā vietā – Talsos, bet ne daudzkur. Un ne Bauskā. Ja pašiem apnicis Dz. sv. gaidīšanas laiks, būtu jābūt kaut mazākai vēlmei parādīt kaut ko no tā visa saviem Bauskas līdzcilvēkiem.
  Pēc Jūsu sacītā jāsecina, ka Jums ir kauns par Dz.svētkiem un tā repertuāru. Tātad, īgņa esat tieši Jūs.
  Tad jau arī vēl dejotāji varēja nesties tur pa priekšu Genovevas pavadībā. Bet viņi to nedarīja. Viņiem ir cieņā savas dejas – svētkos izpildāmās.
  Padomājiet! Lielajos svētkos ir arī iespēja nepiedalīties.

  7
  3
 7. Tiešām labi pavadīts pasākums, īpaši pēc 22:00, mūzika laba, it īpaši mazā skatuve tiešām bija ideāla jauniešiem… Biežāk šādus pasākumus!

  12
  2
 8. Piedodiet priekšnieki,bet mums tas jūsu apvienotais novads simts gadus nav vajadzīgs.
  Mēs īstus svētkus gribam svinēt savās mājās nevis braukt uz nekārtīgo Bausku izdomātu pasākumu kuplināt

  4
  4
 9. Rakstā ir kļūda.Esmu viena no VPDK “DUCIS” dalībniecēm,un mēs esam tikai un vienīgi no MEŽOTNES PAGASTA! Rakstā tiek minēts kad no Iecavas🤨

 10. Cienījamie raksta autori, ir ieviesies kļūda nosaucot kolektīva piederību. Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ducis”, nedarbojas Iecavas novadā, bet gan Mežotnes pagastā. Būtu vēlams, labot kļūdu publiski!
  Būtu vēlams pirms sniedzam publisku informāciju vairāk pievērst uzmanību faktiem.

 11. Neīgņojies un nefilozofē! Par dziesmusvētku repertuāru kauns jau nav , bet šiem svētkiem bija pavisam cita koncepcija.Bija forši!

  4
  3
 12. Viss jauki un forši, paldies organizātoriem..Tauta pa šiem diviem gadiem bij noilgojusies pēc kopā būšanas un tusiņa Bauskas pilskalnā…Vienīgais kora apskaņošana koncertā bija nekāda…diemžēl..Bija dzirdami solisti un orķestris…

  2
  2
 13. Atkal kārtējo reizi nekas nav labi, lai ko un kā darītu nekad nebūs labi. priecājaties, ka bija svētku pasākums nevis visu atkal nopeļat. tad ejat un sēžat mājās-savās 4 sienās un iznīkstat.

  3
  2
 14. Mežotni nākamgad pievienosim Iecavai,Duci pārsauksim par Velna Duci!

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.