Atzīmējot Starptautisko senioru dienu, 1. oktobrī uz īpašu pasākumu «Rudens melodija» Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā (DFC) «Strēlnieki» bija sanācis plašs apkaimes ļaužu pulks. Noklausīties muzikālos priekšnesumus un stāstījumus bija ieradušies gan sociālās aprūpes centra «Derpele» klienti, gan vietējie seniori.
Pasākuma vadītājas lomā šoreiz bija iejutusies sociālās aprūpes centra (SAC) «Derpele» sociālā rehabilitētāja Inga Mauriņa, bet atklāšanas uzrunas, vēlot senioriem veselību, možu garu un priecīgu kopābūšanu, teica Latvijas Sarkanā krusta Zemgales komitejas izpilddirektores vietniece Sandra Ķisele un DFC «Strēlnieki» vadītāja Guntra Ludiņa. S. Ķisele atzīmēja, ka šoreiz svētki tiek svinēti citādāk, sociālās aprūpes centra klientiem dodoties ciemos. Savukārt G. Ludiņa priecājās par lielo viesu skaitu un pauda cerību, ka arī turpmāk senioriem būs iespēja apmeklēt centrā notiekošos pasākumus.
Vēsturniekam Raitim Ābelniekam bija uzticēts doties ar sanākušajiem nelielā ekskursijā Mežotnes pagasta, Strēlnieku un Garozas ciema vēsturē. Viņš atklāja pavisam senus ledus laikmeta faktus, kad liela daļa apkārtnes, izņemot Mežotnes pagasta augstāko punktu, kas ir 35 m virs jūras līmeņa, vēl viļņojās ūdenī. Vēsturnieks atgādināja arī par reiz vareno 13 ha plašo Mežotnes senpilsētu, kur ļaudis nodarbojās ar tirdzniecību un amatniecību, un atvairīja vācu krustnešu uzbrukumus. Kā norādīja R. Ābelnieks, Mežotnes pagasts pirmsokupācijas laikā bijis lielāks nekā pašlaik, jo tajā ietilpa teritorija arī otrpus Lielupei. Padomju vara gan sadalīja Mežotnes pagastu, gan likvidēja Garozas ciemu.
Vēsturnieks atklāja arī vairākus interesantus faktus, kas saistīti ar šo pusi, piemēram, ka Garozas ciems ir arī Jelgavas novadā vai ka samērā nelielā teritorijā šeit reiz darbojušies pat četri krogi, apliecinot, ka dzīve tolaik šajā pusē kūsājusi. Savukārt kolhoza laikos izcēlies kāds kašķis, tāpēc Mežotnes un Strēlnieku ļaudis viens pie otra uz pasākumiem nebrauca, bet nojauktās Garozas muižas kungu mājas ķieģeļi palīdzējuši atjaunot vēsturisku objektu Bruknā. R. Ābelnieks pastāstīja arī par Bērzmuižas un Garozas muižas kungu māju likteni.
Skanīgu sveicienu Mežotnes senioriem bija atvedis pagasta jauktais vokālais ansamblis «Mēs». Apsveikumu «Sevis izteikšana skaņās, ritmā, melodijā» bija sagatavojis arī SAC «Derpele» klientu apvienotais ansamblis. Bungu, marakasu ritma un ģitārspēles pavadījumā tika izdziedātas tādas zināmas melodijas kā «Brauciet lēnām pār tiltu, draugi» un «Cielaviņa».
Abiem ansambļi apvienojoties un klausītāju zālei pievienojoties dziedājumā, izskanēja arī «Lai sasaucamies, lai dziedam!». Dziesmu starplaikos Inga Mauriņa pastāstīja par īpašo mūzikas terapijas lomu ikdienas trauksmes mazināšanā.
Codes pagasta sētas «Vaidelotes» saimniece Daira Jātniece senioriem stāstīja par ārstniecības augu nozīmi un pielietojumu. Viņa skaidroja, kā augu labās īpašības katrs pats var iemācīties saskatīt, pētot to krāsu, smaržu, formu, jo tās atklāj ne tikai vizuālos parametrus, bet arī augā uzkrāto enerģiju un dziedinošās spējas. D. Jātniece demonstrēja šīs sakarības ar vairākiem labi zināmu ārstniecības augu – vērmeles, pelašķa, nātres, kumelītes, topinambūra u.c. – piemēriem. Tāpat viņa uzsvēra, ka «katra nezāle ir zāle».
Pasākumu noslēdza īpašs muzikāls pārsteigums, ko bija sagatavojis un izpildīja SAC «Derpele» kolektīvs. Skatītāji to sveica ar ovācijām.
«Bauskas Dzīves» uzrunātās Strēlnieku ciema iedzīvotājas pasākumu vērtēja kā ļoti labi izdevušos. Aijai Dāviņai īpaši patika muzikālie priekšnesumi, kaut arī viņas mīļākā dziesma šajā reizē neizskanēja. Savukārt Zenta Bērzmārtiņa īpaši uzsvēra, cik svarīgi, ka arī pie viņiem Strēlnieku ciemā notiek šādi sarīkojumi.
Pasākumu «Rudens melodija» rīkoja Latvijas Sarkanais krusts un sociālās aprūpes centrs «Derpele» sadarbībā ar biedrību «Laiks jauniešiem» projektā ««Derpeles» klientu integrācija vietējā kopienā».
Reklāma