Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Atklāj Bauskas 2. vidusskolas atjaunoto korpusu

Bauskas 2. vidusskolā veikta viena vecā korpusa pārbūve, to pilnībā atjaunojot. Paveiktie darbi tika atzīmēti ar svētku brīdi 17. novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmssvētku dienā, 17. novembrī, kad daudziem bija saīsinātā darbdiena, Bauskas 2. vidusskolas kolektīvs nesteidzās mājup. Visi gaidīja īpašu notikumu – renovētā vecā korpusa atklāšanu. Durvis vēra arī ciemiņi.

Vēl pirms tradicionālās lentes griešanas «Bauskas Dzīvei» izdevās aprunāties ar izglītības iestādes direktori Veru Grigorjevu, kura stāsta: «Lielākais ieguvums ir uzlabota vide, katrā klasē ergonomiski galdi un krēsli, interaktīvās tāfeles ar iebūvētiem displejiem. Visi resursi tāfelē. Arī teritorija ir labiekārtota.

Liels paldies projektētājiem, projekts bija brīnišķīgs, vienreizējs, diemžēl iepriekšējā novada vadība finanšu trūkuma dēļ lielu daļu no projekta izsvītroja. Ar prātu to saprotu, bet ar sirdi tomēr par to pārdzīvoju. Vislabākie vārdi pašreizējai domes komandai un ar projektu saistītajiem speciālistiem. Laba, saliedēta komanda, katru otrdienu būvsapulces, darbi rit pārdomāti.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā skolas renovācijas process turpinās, ar 21. novembri mācības ritēs šajā atjaunotajā korpusā, būs jāatbrīvo vidējais korpuss. «Valsts svētki mums ir svētīgs laiks – projekta pirmā pakāpe – sporta laukums – tika atklāts Latvijas simtgadē, pašlaik starpposms – un atkal valsts svētki. Oktobrī skolai apritēja 78 gadi. Mums ir burvīgi skolotāji, audzēkņi un vecāki – visi saprotoši uztvēra šo izaicinājumu un pagaidu grūtības. Trūkst vārdu, kā uzslavēt vienu no būvniecības uzņēmuma «Kvintets» vadītājiem Aināru Marinsku, – brīnišķīgs profesionālis, nemanāms, bet viņš vienmēr kaut kur ir līdzās,» pauž skolas vadītāja.

Kad kopā ar pašvaldības vadītāju Aivaru Okmani un projektā iesaistītajām personām tika pārgriezta lente, visi tika aicināti apskatīt 18 mācību kabinetus. Tie aprīkoti ar jaunām, ergonomiskām mēbelēm, informāciju un komunikāciju tehnoloģijām skolēniem un skolotājiem. Ir nomainīti inženierkomunikāciju tīkli, veikti iekšējās apdares darbi.

Datorklases un valsts aizsardzības mācības kabineta durvis vēlīgi aicina ieiet, nedaudz vēdī jaunu mēbeļu un krāsas smarža. Ērtas telpas atvēlētas arī skolas atbalsta dienestam. Savukārt gaitenī pieejami dzeramā ūdens krāni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Salīdzinājumā ar iepriekšējo – kā diena pret nakti,» izskan skolotāju savstarpējās sarunās.

Skolotāju galdiem ir regulējams augstums, ko var izmantot, piemēram, darbojoties ar datu kameru un interaktīvo tāfeli. Par to priecīgas matemātikas skolotāja Vita Paegle un latviešu valodas skolotāja Kristīne Hutornaja.

Pedagoģe Vita saka: «Interaktīvā tāfele ir ieguvums. Viss moderns, pielāgots skolēnu vajadzībām, daudzfunkcionāls – iespējams darbs grupās un pa vienam. Skolēni var iejusties virtuālajā vidē, jo ir 3D projekcija, kvalitatīva skaņa un izšķirtspēja.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums par Bauskas 2. vidusskolas ēkas pārbūvi noslēgts ar «Kvintets M», uzņēmuma valdes loceklis Ainārs Marinsks, izstaigājot četrus renovētos korpusa stāvus, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina: «Ikdienišķi remontdarbi, nekādu īpašu sarežģījumu nebija. Tikai sporta zālē nācās mainīt grīdu, un pašreiz tur ir jauns, moderns, mīksts, patīkams segums. Tagad tik jāturpina darbi.» Uzņēmumā strādājošo varētu būt vairāk, bet galā tiekot, apliecina A. Marinsks.

Svinīgo sarīkojumu sporta zālē vadīja Rihards Dadžāns, 11.a klases skolēns, un Nikola Smirnova, 12.a klases audzēkne. Vispirms tika atskaņota valsts himna.

Visus uzrunāja direktore V. Grigorjeva: «Sirsnīgi sveicu visus valsts svētkos un skolas 78 gadu jubilejā. Valsts esam mēs. Mūsu skolā mācās vairāk nekā 700 skolēnu. Visi izturējām remonta laika «centralizēto eksāmenu» pacietībā un veiksmīgā komunikācijā. Pašlaik mums šeit ir ļoti ģimeniski svētki. Svētkus svinam jau no 11. novembra, īpašs prieks par skolas 26 jaunsargiem.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzstājās 1. un 2. klašu tautas deju kolektīvs.

Skolas ēkas remontdarbi ir plaši un apjomīgi. Tos plānots pabeigt līdz 2023. gada oktobrim, bet projektu kopumā noslēgt līdz 2023. gada decembrim. Remontdarbus veic pa posmiem, ēkas daļas norobežojot. Būvdarbiem atvēlētā zona no pārējām telpām tiks norobežota ar pagaidu konstrukcijām, kas nepieļauj celtniecības putekļu, trokšņu izplatīšanos pārējā ēkas daļā kā arī ierobežo audzēkņu iekļūšanu būvdarbu zonā.

Bauskas 2.vidusskolā noslēdzies viens no renovācijas posmiem – atjaunots izglītības iestādes vecais korpuss. Visi foto – Ivars Bogdanovs

FAKTI PAR PROJEKTU «BAUSKAS VALSTS ĢIMNĀZIJAS UN BAUSKAS 2. VIDUSSKOLAS INFRASTRUKTŪRAS SAKĀRTOŠANA»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visa projekta «Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2. vidusskolas infrastruktūras sakārtošana» kopējais plānotais budžets ir 8 173 459 eiro, un to iecerēts investēt sešos gados. No kopējām plānotajām izmaksām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 3 387 334 eiro, valsts finansējums 428 971 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums attiecināmajām un neattiecināmajām izmaksām ir 4 357 154 eiro.

Projekta mērķis – Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2. vidusskolas infrastruktūras sakārtošana, nodrošinot izglītojamo vajadzībām atbilstošas un kvalitatīvas vispārējās izglītības pakalpojuma pieejamību reģionālā līmenī, koncentrējot resursus un pilnveidojot mācību vidi pašvaldībā. Darbi Bauskas Valsts ģimnāzijā pabeigti.

2021. gada 30. jūnijā Bauskas novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA «Kvintets M» par Bauskas 2. vidusskolas ēkas pārbūvi Dārza ielā 9 Bauskā (projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbiem). Darbu uzraudzību un būvuzraudzību veic SIA «Būvētika». Darbu kopējās izmaksas šeit ir 3 125 164 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, tajā skaitā ERAF un valsts finansējums 1 593 808,48 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Šajā projektā jau īstenota  Bauskas 2. vidusskolas stadiona rekonstrukcija, ko izmanto trīs izglītības iestādes – Bauskas 2. vidusskola, Bauskas pamatskola un PII «Zīlīte».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā Bauskas 2. vidusskolā iekļautās darbības: ergonomiska apgaismojuma uzstādīšana; inženiertīklu atjaunošana, ventilācijas sistēmas uzlabošana; mācību telpu atjaunošana un ergonomiska iekārtojuma izveide; uzlabotas informācijas un komunikāciju tehnoloģijas izglītības iestādē, ieviesti jauni risinājumi un iegādātas mūsdienīgas tehnoloģijas.

Avots: Bauskas novada pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Remonts uztaisīts par miljoniem, bet pa ģērbtuvem vēl joprojām nav padomāts, lai bērniem drēbes un apavi nepazustu.

  11
  1
 2. Toties direktorei prēmija algas apmērā, pārējiem figa , kaut ko piemet.
  Nav līdztiesības , nav .
  Novads buhā naudu iestādē , citiem nekā un tad saka, ka slikti

  7
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.