Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Baltu vienības dienā Jonišķos pasniedz tūrisma akcijas balvas

Ikgadējās tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» kārtējā cikla noslēgumā dalībnieki, viņu atbalstītāji, pašvaldību vadītāji un tūrisma speciālisti sestdien, 17. septembrī, pulcējās Jonišķu rajona biznesa un tūrisma informācijas centrā Lietuvā. Draudzīgā atmosfērā iepazināmies ar akcijas dalībniekiem un uzklausījām viņu domas par šogad ceļojumos piedzīvoto, portālu informēja Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas dalībnieki atzina, ka kopumā akcija šogad bijusi interesantāka, jo bijis jāpadomā par uzdevuma atrisinājumu un pareizām atbildēm. Par interesantāko objektu šogad atzīta Milišiūnu aitu ferma Biržu rajonā, jo īpaši tāpēc, ka saimnieks katram dalībniekam veltījis laiku ekskursijai un pārsteidzis ar labām latviešu valodas zināšanām.

Otrs interesantākais, bet arī sarežģītākais objekts – skulptūru grupa «Laikmeta griežos» Iecavā. Akcijas dalībniekiem bijis ilgi jāskatās un jādomā, kāds dzīvnieks attēlots skulptūrā, taču atbilde bijusi pareiza.

I, Turkupole- Zilpure atklāja, ka balvu pasniegšana šogad bija īpaša, jo notika Baltu vienības dienā, ko ar plašu programmu šogad organizēja Jonišķos. Tūrisma akcijas balvu pasniegšana bija pirmais Baltu dienas notikums. To ar uzrunu atklāja Jonišķu rajona pašvaldības priekšsēdētājs Vitalijs Gailijus, uzsverot šīs dienas īpašo nozīmi un baltu tautu kopīgo uzvaru Saules kaujā, kas gūta, tikai apvienojot spēkus. Jonišķu mērs uzsvēra, ka kopīga sadarbība ir tikpat nozīmīga mūsdienās un savu artavu dod arī mūsu novadu kopīgā tūrisma akcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada Tūrisma informācijas centra un projekta vadītāja Inese Turkupole-Zilpure aicināja akcijas dalībniekus un pašvaldību vadītājus uz balvu pasniegšanu. Noslēguma uzrunu teica Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis, uzsverot akcijas nozīmi tūrismam un pašvaldību sadraudzībai.

Rīkotājas pateicās pašvaldībām par piešķirto finansējumu, tūrisma informācijas centru speciālistiem par ieguldīto darbu, uzņēmējiem par dāvanu kartēm, lai akcijas dalībniekiem atkal un atkal būtu iemesls un vēlme apciemot Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Jonišķu, Pakrojas, Pasvales un Biržu apkārtni.

Dienas otrajā pusē Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja ar prezentāciju piedalījās Šauļu tūrisma informācijas centra organizētajā Tūrisma forumā, iepazīstinot ar tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» mērķiem un ieguvumiem. Projektu vadītāja Antra Bagone dibināja kontaktus ar potenciālajiem projekta partneriem, lai nākamgad kopīgi startētu Latvijas-Lietuvas programmas projektu konkursā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas no Lietuvas pašvaldībām ieguva:

  • velosipēdu no Biržu pašvaldības – Dāvis Arājs;
  • velosipēdu no Jonišķu pašvaldības – Ilze Kēze;
  • elektrisko skrejriteni no Pasvales pašvaldības – Jānis Mičulis;
  • elektrisko skrejriteni no Pakrojas pašvaldības – Māris Kazāks.

Balvas no Bauskas novada pašvaldības ieguva:

  • velosipēdu – Roberts Noreika;
  • velosipēdu – Rima Matulioniene;
  • elektrisko skrejriteni – Daina Kučiauskiene;
  • elektrisko skrejriteni – Lins Norkus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.