Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā aizvadīts tradicionālais Lieldienu turnīrs dambretē

Vairāk nekā pussimts dambretes spēles cienītāju pulcējās uz tradicionālo Bauskas novada Lieldienu turnīru dambretē «Bauska 2023». Pārstāvēti bija daudzi Latvijas labākie gan pieaugušo, gan jauniešu dambretisti, kā arī titulēti sportisti no Igaunijas un Lietuvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības šogad notika 7. aprīlī Īslīces pagasta kultūras nama telpās. Pasākumu sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldības sporta nodaļu rīkoja biedrība «Bauskas prātnieks» – biedrības valdes loceklis Jānis Štāls piedalījās sacensībās, savukārt tās priekšsēdētājs Aigars Zunda pasniedza iegūtās balvas. No Latvijas daudz dalībnieku bija no Rīgas, kā arī biedrības «Bauskas prātnieks» pārstāvji no dažādām apdzīvotām vietām, kā arī kupls skaits lietuviešu – no Kupišķiem, Biržiem, Šauļiem un pat no Ukmerģes un citām Lietuvas vietām.

Vienā dienā notika divi turnīri – klasiskā 64 lauciņu dambrete ar apdomas laiku desmit minūtes un papildu trīs sekundes par gājienu un ātrspēle – trīs minūtes un papildu divas sekundes par gājienu. Rezultāti skatāmi vietnē «fmjd.org», turnīru sadaļā, kā arī mājaslapā «bauskaspratnieks.lv».

Sacensību dalībniekus vērtēja vairākās grupās. Visnopietnākā bija pieaugušo grupa, kurā gan šoreiz pa vidu pieredzējušajiem vismaz klasiskās dambretes turnīrā kopvērtējumā «iespraucās» arī jaunietis Reinis Štāls, kurš bija otrais, bet viņu vērtēja jauniešu grupā, savukārt ātrspēlē otrais bija jaunais Lietuvas talants no Kupišķiem Astijs Riboks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abos turnīros pieaugušajiem uzvarēja baušķenieks Mārtiņš Junkurēns. Galvenais panākumu iemesls – neviena zaudējuma, tikai uzvaras un neizšķirti. Te gan neiztika bez saviem kurioziem, jo abas reizes labas cerības uzvarēt bija Guntaram Purviņam no biedrības «Bauskas prātnieks», bet abas reizes viņš pēdējā kārtā piekāpās talantīgiem jauniešiem – pirmajā turnīrā Reinim Štālam, otrajā turnīrā – Astijam Ribokam. Rezultātā abos turnīros viņam otrā vieta starp pieaugušajiem. Savukārt klasiskajā dambretē trešā vieta bija Vitālijam Kravcovam, kurš spēja skaisti apspēlēt R. Štālu, savukārt ātrspēlē trešais bija Zigmārs Rumbenieks.

Jauniešu zēnu konkurencē cīņa par vietām bija ļoti sīva. Pirmajā turnīrā R. Štāls izrāva pirmo vietu ar uzvaru pār G. Purviņu. Otrajā vietā palika baušķenieks Everts Rūdolfs Lepsis, savukārt trešais – Keirs Kristians Suguls no Igaunijas, kurš nedēļu iepriekš Igaunijas U16 vecuma grupas čempionātā izcīnīja otro vietu. Turpat blakus ar sliktāku koeficientu palika baušķenieks Denijs Vilhelms Krauklis un vēl viens Lietuvas jaunais talants Arijs Riboks.

Ātrspēlē lietuviešiem veicās labāk. Sava loma bija arī tam, ka jau pirmajā mačā tikās G. Purviņš ar R. Štālu un vecmeistars šoreiz spēja atspēlēties, savukārt pēdējā kārtā, kā jau minēts, piekāpās lietuvietim Astijam Ribokam, kurš arī bija labākais jauniešu konkurencē. Otrajā vietā R. Štāls, savukārt trešais Roberts Grišins no Rīgas. Turpat blakus palika Arijs Riboks un baušķenieks Ričards Ceruss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāmu konkurencē dominēja pieredzējušās Latvijas pārstāves – abus turnīrus uzvarēja Regīna Piroņena, savukārt Antra Valnere pirmajā turnīrā bija otrā un Zoja Uvačana – trešā, bet ātrspēlē abas samainījās vietām.

Jaunietēm galvenā konkurence bija starp baušķenieci Zani Leu Zundu un Lietuvas sportisti no Kupišķiem Linu Malinauskaiti. Pirmo turnīru lietuviete uzvarēja, bet otrajā L. Malinauskaite bija trešajā vietā. Z. L. Zunda pirmajā turnīrā bija otrā un otrajā turnīrā bija labākā starp jaunietēm. Medaļas sadalīja arī Igaunijas sportistes – pirmajā turnīrā trešā bija Marisa Parksepa, bet otrajā turnīrā otro vietu ieguva Katrīna Ljūtsepa.

Starp jauniešiem līdz desmit gadu vecumam labākie bija Rebeka Rīna no Vecsaules pagasta un Rasmus Tillings no Igaunijas. Savukārt pieaugušo lietuviešu konkurencē labākos rezultātus uzrādīja Vitauts Motiejaitis no Pasvales, Edmunds Čirbulens un Petrs Plepis no Biržiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.