Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā aizvadīts festivāls «Vivat Curlandia!»

Divu dienu laikā Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā izskanēja deviņi senās mūzikas koncerti, īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts «Senie mūzikas instrumenti» un festivāla «Vivat Curlandia!» gaidītākais notikums – Stefano Landi operas/traģikomēdijas «Orfeja nāve» («La morte d’Orfeo», 1619) uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi Latvijā uzstājās un senās mūzikas festivālu «Vivat Curlandia!» 9. jūlijā Bauskas pilī atklāja izcilais viduslaiku mūzikas ansamblis «Ex Silentio» no Grieķijas. Koncerta programmā «Viduslaiku noriets: franču tradīcijas un Vidusjūras galmi» ansamblis parādīja bagātīgo laicīgās franču mūzikas repertuāru laikā starp 14. un 15. gadsimtu. Šī koncerta apmeklētāji, kuri vairāk līdz šim bija klausījušies angļu un vācu galmu mūziku, novērtēja «Ex Silentio» sniegumu kā neparastu, ar ļoti nomierinošu mūziku.

«Ziemeļeiropas galmu mūzika atšķirīga no Vidusjūras reģiona, cik nu varam kā neprofesionāļi spriest. Te bija jūra, saule – plūstoša, nomierinoša mūzika,» teic uzrunātie baušķenieki.

Atjaunotajā Bauskas pils tornī skanēja angļu renesanses komponistu mūzika. Dziedāja Elīna Šimkus, renesanses traversflautu spēlēja Kristīne Stumbure un lautu – mūziķis no Itālijas Mauro Pinciaroli. «Skaisti izgaismotie pils torņa mūri kopā ar eņģeļa dziedājumu. Tik ļoti šī mūzika sasaucās ar seno arhitektūru,» tādas atsauksmes «Bauskas Dzīve» dzirdēja no šī koncerta apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Apmeklēju vairākus festivāla koncertus, visi bija labi. Ļoti patika jauno talantu koncerts Bauskas Sv. Gara baznīcā, kur uzstājās Latvijas Mūzikas akadēmijas senās mūzikas katedras studenti. Taču ukraiņu meitenes Marijas Viksninas priekšnesums – klasiskā torbāna spēle un dziedājums – bija izcils, aizkustinošs, neredzēts. Gāju uz šo koncertu, lai atbalstītu ukrainieti šajā viņu tautai smagajā laikā, taču tas izvērtās nebijušā muzikālā baudījumā. Esmu sajūsmā, pat raudāju,» emocionālajā pārdzīvojumā dalījās baušķeniece Ligita. Kāda skatītāja M. Viksninai pateicībā par sniegumu pat uzdāvinājusi burciņu ar medu. M. Viksnina pašlaik studē Berlīnes mākslu universitātē gan torbāna un lautas spēli, gan vokālu, gan grafisko mākslu un dzeju. Viņa pašlaik aktīvi piedalās koncertos, lai atbalstītu Ukrainu un tās armiju.

Septītais festivāls «Vivat Curlandia!» izskanējis. Apmeklētāji festivāla koncertus novērtēja ļoti augstu, iebraucēji akcentēja arī īpaši piemēroto vidi – Bauskas pili. Izskanēja ieteikums turpmākajiem festivāliem arī pilī izlikt afišas ar festivāla koncertu programmu, jo uz bezmaksas koncertiem labprāt ietu arī ekskursanti, kuri tobrīd ieradušies uz pils muzeja apskati, un koncerts būtu vēl kāda pievienotā vērtība. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.