Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā izskan vokālās mūzikas konkurss “Balsis”

Ceturtdien, 16. februārī, Bauskas pilsētas pamatskolā pēc ilgāka pārtraukuma klātienē aizritēja vokālās mūzikas konkurss «Balsis». To organizē Bauskas bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar izglītības nodaļu, mācību iestādēm un Valsts izglītības satura centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā piedalījās seši ansambļi. Vērtēšanas komisijā bija Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča, Iecavas vidusskolas mūzikas skolotāja, koru vadītāja Milita Pīlādze, Bauskas mūzikas un mākslas skolas kora vadītāja un mūzikas pedagoģe Ieva Ūdre.

Savu māku demonstrēja Bauskas pilsētas pamatskolas 1. klases vokālais ansamblis (vadītāja Inga Bukša, koncertmeistare Evija Bonāte). Konkursā pirmklasnieki izpildīja latviešu tautasdziesmu «Cielava, baltgalve» un Daces Robules oriģināldziesmu «Saulains rītiņš».

Savukārt Bauskas pilsētas pamatskolas zēnu vokālais ansamblis (vadītāja Ilze Bērziņa, koncertmeistare Evija Bonāte) dziedāja latviešu tautasdziesmu Jāņa Erenštreita apdarē «Man bij ’viena turku pupa» un Jāņa Strazda un Leontīnes Apšenieces dziesmu «Vēžu skola».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu māku rādīja Iecavas pamatskolas 3. klases vokālais ansamblis, vadītāja Maruta Pitkeviča. Konkursā 3. klases bērni dziedāja latviešu tautasdziesmu «Ar vilciņu Rīgā braucu», Indras Rižes «Sniegpulkstenīti» un Kristapa Rasina «Divus mazus ežus».

Vecumnieku vidusskolas 5. – 7. klašu meiteņu vokālais ansamblis (vadītāja Zaiga Jēgere, koncertmeistare Līga Eglīte) izpildīja tautasdziesmu «Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas» ar Zigmara Liepiņu mūziku un latviešu tautasdziesmu «Lakstīgala kroni pina».

Uzvaras pamatskolas vokālais ansamblis (vadītāja Māra Audzēviča) dziedāja Silvijas Silavas oriģināldziesmu «Lai dziesma pati skan!» un latviešu tautasdziesmu «Kalnā kāpu es dziedāt» Jēkaba Mediņa apdarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas prasmes demonstrēja arī Codes pamatskolas zēnu vokālais ansamblis (vadītāja Karīna Prilucka). Viņi izpildīja latviešu tautasdziesmu «Div’ dzelteni kumeliņi» un «Skaista mana tēvu zeme» ar Inas Aizgales mūziku un vārdiem.

««Cilvēka balss vērtējama augstāk par jebkuru instrumentu,» tā teikusi komponiste Maija Einfelde. Tāpēc esmu pateicīga visiem mūzikas skolotājiem, kas palīdz kopt un attīstīt bērnu balsis. Jāatzīst, ka konkursa «Balsis» nolikums vispārizglītojošajām skolām ir prasīgs – dziedāšana «a cappella», divbalsība jaunākajā grupā un trīsbalsība vidējā grupā. Vērtējot kolektīvu sniegumu, žūrija saprata, ka daudz svarīgāk par skrupuloziem nolikuma punktiem ir redzēt bērnos un jauniešos dziedāšanas prieku. Un tas arī ir pats svarīgākais – neatstāt novārtā savu dārgāko «instrumentu» – balsi – un stiprināt latviešu tautas dziedāšanas tradīcijas.

Šogad godam augstākās pakāpes diplomu nopelnīja Bauskas pilsētas pamatskolas zēnu vokālais ansamblis, vadītāja Ilze Bērziņa. Puišu sniegums bija pārliecinošs, muzikāls, ar augstu vokālo kultūru. Lai veicas nākamajā kārtā!» dalībnieku sniegumu vērtē žūrijas pārstāve Iveta Lavrinoviča, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore.

Vokālās mūzikas konkurss notiek divās kārtās – Bauskas pilsētas pamatskolā aizritēja pirmā kārta. Savukārt otrā kārta – konkursi kultūrvēsturiskajos novados (Rīga, Zemgale, Kurzeme, Vidzeme, Latgale) – aizritēs no 2. marta līdz 10. martam. Otrās kārtas konkursa dalībniekiem pēc vērtēšanas komisijas ieteikuma tiks dota iespēja piedalīties VI mākslas un mūzikas festivālā «Toņi un pustoņi» Rīgā 3. jūnijā kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Festivālam izvirzītais vokālais ansamblis sagatavo 15 – 20 minūšu garu koncerta programmu. Uz otro kārtu izvirzīts tikai Bauskas pilsētas pamatskolas 3. – 5. klašu zēnu vokālais ansamblis, vadītāja Ilze Bērziņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kur tad ģimnāzija, 2. vidusskola un citas LIELĀS vidusskolas? Mazās skolas – malači!!!

  2. Tur skolotājiem vēl par “mazu” algas likmes. Bet varbūt, par vēlu tika paziņots par konkursa esamību?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.