Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas kopienas centrā “Pasta 5” atklāta rokdarbu izstāde

Bauskas kopienas centrā «Pasta 5» līdz 7. aprīlim būs skatāma rokdarbu studijas izstāde. Rokdarbu studija darbojas kopienas centra telpās un skatītājiem, kā arī iespējamajiem pircējiem, piedāvā dažādus mākslas darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē, kuras atklāšanas pasākums notika 1. aprīlī, skatāmi darbi daudz un dažādās tehnikās – audumi, tekstilmozaīka, filcējumi, dekupāža, rotas, apgleznošana, šūšana, dekori, adīšana, tamborēšana, keramika. Savus darbus apmeklētājiem piedāvā Ginta Zaumane, Agnese Laicāne, Lūsija Aizbalte, Valērija Mihailica, Svetlana Fedosējeva, Skaidrīte Kutra, Inta Lāce, Skaidrīte Krivāne, Ludmila Macuka, Vija Lenberga, Nijole Daģe, Mārīte Melnbārde un Liene Dreimane. Rokdarbu studiju Bauskas kopienas centrā vada Maira Vīķe.

Raimonda Ribikauska pastāstīja, ka studijas darbu nodrošina projektā «Rokdarbu studijas izveide Bauskas kopienas centrā «Pasta 5», kuru finansē Bauskas novada pašvaldība un Latvijas Lauku sieviešu uzņēmējdarbības atbalsta centrs.

«Katrā no mums ir talants. Vajag tikai dzirksteli un vietu, kur sākt radīt. Kopiena ir iespēja visiem sanākt kopā un radīt,» stāstīja M. Vīķe. Viņa atzina, ka sākumā bija neuzticība, skepse, arī pašai zināmas bailes, bet jau pirmajā tikšanās reizē ieradās 11 dalībnieces, bet pašlaik kopējais projekta dalībnieku skaits jau ir 26. «Skatos, kāda enerģija ir cilvēkiem, kas atnāk. Pašai pagājušajā gadā bija depresija, bet tagad no jūsu puses nāk tāda iedvesma. Šodien šeit visi varat skatīties uz to, ko mēs šeit darām, – šujam, tamborējam, izšujam un daudz ko citu,» pauda studijas vadītāja. Viņa atzina, ka dalībnieku skaits, visdrīzāk, pieaugs. «Zvana, saka, ka pamanījuši, ka šeit kaut kas interesants notiek, prasa, vai vēl par piedalīties, vai nav par vēlu,» stāsta M. Vīķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta vadītāja R. Ribikauska pastāstīja, ka pašlaik projekts darbosies līdz 30. novembrim, bet visi iesaistītie cer, ka atradīs iespējas to turpināt arī nākotnē. Viņa pozitīvi novērtēja to, ka iesaistījusies arī sieviešu biedrības «Aspazija» pārstāves.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradušies viesi – gan baušķenieki, gan apmeklētāji no Lietuvas pilsētas Biržiem. Lietuvas pārstāvji atzina, ka bija patīkami apmeklēt šādu izstādi, kā arī sacīja, ka, garām braucot, esot pamanījuši Viļa Plūdoņa muzeju – uzslavēja par sakārtoto vidi un atzina, ka, visdrīzāk, apciemos muzeju vēlreiz, bet šoreiz darbdienā.

Studijai vasarā plānota modes skate un vēl viena izstāde novembrī. Tomēr R. Ribikauska pieļāva, ka var notikt arī atsevišķas personālizstādes, jo dažiem darbiniekiem ir, ko parādīt arī savās, atsevišķās izstādēs. Savukārt līdz 7. aprīlim studijas dalībnieki gaida apmeklētājus kopienas centra telpās «Pasta 5» tādā pašā adresē – Bauskā, Pasta ielā 5.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Kādas kopienas ir Bauskā? Sarakstu lūdzu! Ar ko kopienas raksturojas? Ar kopošanos? Jūs sakat fui? Vārds “kopiena” ir fui. Kas to “kopienu” uzspiež? Kaut kur pazibēja “skolu ekosistēma” Kas tur ko ēd? Direktores skolotājas, skolotājas bērnus, skolotājas vecāki?

  13
  3
 2. Pensionāru saiets,bet izdomāja sev labu nosaukumu Kopiena….Pārsvarā visas bez dzīvesbiedriem, tagad grib izpausties…

  2
  16
 3. Kāpēc jūsu večī aizsaulē,bet citām dzīvi? Tāpēc,ka nezimējas un ciena savus večus,neiet uz vissādām kopām,bet kopā aar vīriem,večiem iet uz teātri, pārgājienos,brauc ekskursijās.

  1
  4
 4. Ja atmiņa neviļ, tad tašu tika dibināta ‘kādus gadus atpakaļ Bauskas vecpilsētas kopiena ar mērķi atjaunot vecpilsētu , kad tad tā pārtapa par visas Bauskas kopienu un kādi tad tagad ir tās mērķi un centieni? Kaut kā neatceros, kā un kad tā pārtapa par visas Bauskas kopienu , vai kāds var mani apgaismot, un kad tur radās tie visi pulciņi vai biedrības ?

 5. Pasta ielā agrāk nedzīvoja tas leitis, kas no visiem aizņēmās naudu un nevienam neatdeva, tad slims, slimnīca, operācija, kādi tik neiedomajamakie meli nebija, lai tik neatdotu paradu. fu

 6. Nu ļoti jau smieklīgs kļuvis šis ar tādu pompu atklātais veidojums. Šiverīgu sieviņu saieta vieta.

  1
  2
 7. Laikam jau dzīvoja gan vēlāk, parādus gan negribēj atdot. Pretīgi.Meloja ar slimību nāvējošu, tad ka rīt mirs jau. Sviests. Ko tik neizdomāja, lai neatdotu parādu. Kur tādi radījumi rodas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.