Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas muzejā atklāj Rasas Jansones gleznu un kolāžu izstādi

Sestdien, 11. februārī, Bauskas muzejā atklāja Rasas Jansones gleznu un kolāžu izstādi, pirmo mākslinieces dzimtajā novadā. Izstādes atklāšanā muzeja direktore Baiba Šulce uzsvēra, ka tas ir notikums muzeja dzīvē un noteikti būs izaicinājums ekspozīcijas apmeklētājiem. Māksliniece savukārt pauda gandarījumu un prieku par šo iespēju tikties ar baušķeniekiem. Atklāšanā piedalījās arī viņas talanta cienītāji un kolēģi no Rīgas, kuplās Jansonu ģimenes pārstāvji, draugi un interesenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Jansone ir spilgta laikmetīgās mākslas pārstāve – gleznotāja, aktīva publiciste, mākslas kritiķe un pieder paaudzei, kuras talants un pasaules uzskats veidojās un rūdījās vētrainajos deviņdesmitajos. Dzimusi un uzaugusi Bauskas novada Gailīšu pagastā. Bērnība un skolas gaitas aizritēja toreiz slavenajā kolhozā «Uzvara», ko uzbūvēja un vadīja Rasas vectēvs Ivars Jansons.

Uzziņai:

RASA JANSONE absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu 2002. gadā, patlaban studē LMA profesionālā doktora studiju programmā. Darbojas glezniecības un instalāciju žanrā. Konsekventi strādājusi ar feminisma tēmām, kā iedvesmas avotu par darba izejmateriālu izmantojot gan mākslas vēsturi, gan savas ģimenes sieviešu prakses un pieredzes (ierasti necili vērtēto ēst gatavošanu, konservēšanu, ikdienišķās rūpes par bērniem).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LĪDZ ŠIM SARĪKOJUSI 15 personālizstādes, piedalījusies neskaitāmās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Paralēli mākslas praksei regulāri publicējas Latvijas kultūras presē un portālos – «Rīgas Laikā», «Satori.lv», «Punctummagazine.lv», «kinoraksti.lv» utt.

2020. UN 2022. GADĀ nominēta Normunda Naumaņa vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā. Jansones darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Fotogrāfijas muzeja kolekcijās; Māra un Irinas Vītolu privātkolekcijā; Jāņa un Dinas Zuzānu privātkolekcijā.

Intervija ar mākslinieci lasāma 14. februāra laikrakstā “Bauskas Dzīve”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.