Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novada izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes tiekas forumā “Iezīmē sevi”

Bauskas novada skolu pašpārvaldes trešdien, 22. februārī, satikās, lai dalītos pieredzē, gūtu jaunu informāciju un labi pavadītu laiku Bauskas bērnu un jauniešu centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forumā, kas rīkots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas projektā, piedalījās jaunieši no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Vecumnieku vidusskolas, Skaistkalnes vidusskolas, kā arī Iecavas vidusskolas.

Sapulcējušies un kopīgi ieturējuši brokastis, skolēni iepazinās cits ar citu un izmantoja iespēju izzināt visu par «stacijām» (tematiskām sarunu un diskusiju vietām), kas būs jāapmeklē: karjeras iespējas, medijpratība, pašpārvalde un tās darbība, Bauskas novada jauniešu iespējas, personīgā izaugsme, kā arī līdzdalība, pilsoniskā iesaiste un brīvprātīgais darbs, kurā jaunieši, šķita, bija visieinteresētākie.

«Stacijās» skolēni kopā veido Bauskas novada jauniešu iespēju karti «Es un mans plāns», iepazīst nodibinājuma «ViedDoma» spēli «Patiesība pret viltu», diskutē par medijpratību, viltus ziņām un sociālo tīklu ietekmi. Izzina brīvprātīgā darba iespējas, pieredzi, dažādus pienākumus un to ietekmi uz jauniešu personību. Vēl skolēni konsultējas par karjeras iespējām Bauskas novadā, konsultējoties pārrunā, kaļ savus plānus un iepazīst biedrību «Mums pieder pasaule», kā arī uzzina visu par izaugsmes veicināšanu, kā attīstīt un pilnveidot sevi. Diskutē par pašpārvaldi, tās darbību, pienākumiem un, protams, dalās savā pieredzē par to. Viņi apspriež līdzdalību dažādos pasākumos, gūst informāciju par iespējām darboties to rīkošanā un plānošanā. Bērnu un jauniešu centrs sniedz informāciju par iespējām darboties, pārbaudīt un attīstīt sevi šeit dažādās jomās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forums «Iezīmē sevi» bija unikāla iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, ko izmantoja 60 skolēni no Bauskas novada izglītības iestāžu pašpārvaldēm, darboties kopā ar citiem, komandā, dalīties savā un uzklausīt citu pieredzi. Laika gaitā novērojams, ka jaunieši vairāk atveras cits citam, veido jaunus kontaktus.

Bauskas 2. vidusskolas skolniece Viktorija Jermakova stāsta: «Ļoti noderīgi ir uzzināt par jauniešu iespējām Bauskas novadā, ko un kur es varu apskatīt, apciemot, kur iesaistīties un pielikt savu roku. Ieguvu vairāk zināšanu par skolas pašpārvaldes darbību, kā to veidot vēl labāku, kā aktīvāk darboties un piesaistīt citus. Un, manuprāt, pretī citiem šodien devu savu pieredzi, uzskatus, dalījos ar informāciju, ar kuru citi iepriekš nebija saskārušies.»

Biedrības «Mums pieder pasaule» dalībniece Vita Reinfelde no Svitenes pagasta vadīja karjeras atbalsta «staciju». Viņa atzīst, ka jaunieši ir visaktīvākie, ļoti labi darbojas. «Vadīju karjeras un nodarbinātības grupu, un diskutējām par problēmām un grūtībām, kas ir jauniešiem, lai viņi varētu strādāt vai izvēlēties savu karjeru. Visvairāk jauniešiem traucē lielā iespēju izvēle, tās dēļ ir grūti pieņemt lēmumu, ko no visa var un vēlas. Otrs faktors, kas attur jauniešus, ir nedrošība sākt ko neizzinātu un jaunu,» stāsta V. Reinfelde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe atzīst, ka forums izdevies pat labāks, nekā plānots: «Prieks, ka jaunieši ir ļoti aktīvi un biedrības atsaucīgas, kopā strādāt bija ļoti viegli. Un gandarījums par to, ka bijām visi 70, kas bija pieteiktais dalībnieku skaits, respektīvi, desmit dalībnieki no katras skolas un vēl «staciju» vadītāji, palīgi. Arī viņi apgalvo, ka jaunieši bija ļoti aktīvi un atsaucīgi, daudz kas ir noskaidrots un uzzināts. Kā lielu plusu šajā projektā un jauniešu forumā minēšu tieši kontaktu veidošanu.»

Teksta autore – Kintija Gurkovska; foto – Ģirts Donerblics

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.